Підписано Протокол намірів щодо реалізації спільного проекту "Сталий розвиток малих міст Чернігівської області"
11 лютого в облдержадміністрації відбулося підписання Протоколу намірів щодо реалізації освітнього проекту за міжнародної участі "Сталий розвиток малих міст Чернігівської області".

"Сталий розвиток малих міст Чернігівської області"
Документ підписали голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, голова обласної ради Анатолій Мельник та керівник представництва фонду Ганса Зайделя (Федеративна Республіка Німеччина) в Україні Сергій Загорний.
У заході також взяли участь в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика, перший заступник голови обласної ради Іван Коробка, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко, представники фонду Ганса Зайделя.
Відповідно до підписаного Протоколу Чернігівська обласна державна адміністрація, Чернігівська обласна рада, Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій та Фонд Ганса Зайделя беруть на себе зобов'язання сприяти співробітництву у сфері поліпшення професійних якостей посадових осіб місцевого самоврядування з метою їх подальшої участі у формуванні спроможності міст, селищ Чернігівщини до сталого розвитку та проведення реформи місцевого самоврядування в Україні.
Для участі в Проекті шляхом анкетування були відібрані 26 з 42 міських та селищних голів Чернігівщини, які підтвердили таке прагнення.
Заняття з ними проводитимуть німецькі викладачі-практики, насамперед, керівник управління економіки та розвитку м. Кемптен (федеральна земля Баварія) Ріхард Шісль й провідні українські фахівці.
Протягом визначеного терміну заплановано десять змістовно та тематично пов'язаних між собою семінарів, інші практичні заходи із різноманітних питань місцевого розвитку, головна мета яких - сприяння розвитку спроможності до розробки й впровадження планів сталого економічного розвитку, набуття учасниками навчання вміння залучати для цього необхідні ресурси.
Як наголосив голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, важливо, що визначена тема Проекту передбачає напрацювання у його учасників вміння поєднувати різноманітні інтереси та ресурси, ефективно їх використовувати, залучати сучасні технології, моделювати варіанти розвитку та обирати оптимальні, тобто - діяти системно.
"Власне, забезпечення сталого розвитку регіонів - мета, покладена в основу Програми економічних реформ на 2010-2014 роки Президента України Віктора Януковича.
В нашому випадку йдеться про сприяння спроможності до сталого розвитку малих міст та селищ Чернігівщини. Їхня роль визначена об'єктивними чинниками, адже майже половина населення області (46%) - сільське, тоді як середній показник по Україні становить 36%.
Майже третина сільського населення проживає у селищах, що поєднують у собі риси та проблеми малого міста і великого села. Тож селища, а разом з ними й малі міста - важлива ланка у народногосподарському комплексі Чернігівщини. Вони - центр економічного тяжіння навколишніх сіл", - зауважив керівник області.
У свою чергу голова обласної ради Анатолій Мельник акцентував увагу присутніх на тому, що у міських та селищних голів Чернігівщини є не просто зацікавленість у перейманні корисного німецького досвіду, а й існує безпосередня потреба у отриманні нових знань і навиків. Особливо, за словами керівника, це актуально у переддень реформування системи органів місцевого самоврядування. А це питання у нашій державі, як ніколи, на часі.
Керівник представництва фонду Ганса Зайделя в Україні Сергій Загорний повідомив, що Чернігівщина є третьою, після Львівської та Дніпропетровської областей, де здійснюватиметься проект "Сталий розвиток малих міст Чернігівської області". Його реалізація проходитиме на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за підтримки Фонду у 2013 та 2014 роках. Протягом визначеного терміну заплановано десять змістовно та тематично пов'язаних між собою семінарів, інші практичні заходи із різноманітних питань місцевого розвитку, головна мета яких - сприяння розвитку спроможності до розробки й впровадження планів сталого економічного розвитку, набуття учасниками навчання вміння залучати для цього необхідні ресурси.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).