Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 квітня, 20:58:01

Депутати хочуть у друковані ЗМІ такі ж редакційні ради, як на ТРК

18.11.2011   16:06Агенцiя

Представники преси вважають законопроект недопрацьованим

У Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо розширення прав журналістського колективу друкованого засобу масової інформації (№ 9464 про внесення змін до закону “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”).

Автори пропонують законодавчо закріпити процедуру формування редакційної колегії друкованих ЗМІ: половина від засновника, друга половина – від колективу. На думку авторів – народних депутатів Ірини Геращенко і Ольги Герасим’юк, таким чином можна буде захистити журналістів від цензури з боку керівників видання.

Відповідно до законопроекту, редколегія це “колективний, незалежний, дорадчий орган управління діяльністю редакції друкованого засобу масової інформації”. Проектом передбачається закріпити в законі право журналістського колективу обирати половину складу редакційної колегії і відстоювати інтереси своїх членів.

Через участь у редакційній колегії журналістський колектив зможе здійснювати також контроль за дотриманням положень статуту друкованого ЗМІ; контроль за дотриманням його прав, вимог стосовно заборони цензури та втручання у творчу діяльність друкованого ЗМІ. Також через редакційну колегію колектив може вносити на розгляд органів управління питання про відсторонення від керівництва друкованого ЗМІ, заборони цензури і втручання у творчу діяльність тощо.

Законопроект не знайшов підтримки у журналістів друкованих ЗМІ, пише “Коммерсант Украина”. Так, головний редактор журналу “Корреспондент” Віталий Сич вважає ініціативу “не до кінця продуманою”. “У нас редколегія – це неформальне об’єднання, яке займається безпосередньо випуском журналу. Жоден з цих людей не призначений власником, і вони розділяють мої погляди”, – заявив пан Сич. На його думку, ухвалення закону призведе до того, що “видавець зможе призначати частину колективу в обхід головного редактора”. “Це абсолютно незручно, якщо власник буде призначати частину редакторів відділів або кореспондентів”, – вважає Віталій Сич.

Такої ж думки і президент Академії української преси Валерій Іванов. Він вважає, що власнику видання в будь-якому випадку неважко ввести в редакційну раду зручну йому людину: “Редколегія – це робочий орган, який повинен займатися випуском видання, а не сторонніми питаннями. Конституція у нас і без того забороняє цензуру, так що множити зайві закони не варто. Автори щиро хотіли зробити як краще, але ініціатива явно недопрацьована”.

Ірина Геращенко не згодна з цими аргументами: “Добре, якщо у видання розумний і чесний редактор, який не допускає цензури. Але в провінції і, особливо, в комунальних ЗМІ все далеко не так. Там редактор нерідко проводить політику партії та уряду, відверто займаючись цензуруванням матеріалів. Ухваливши цей закон, ми захистимо журналістів від свавілля таких керівників”.

Член комітету з питань свободи слова та інформації Володимир Ландік припускає, що законопроект буде підтриманий парламентом, однак не вірить в його ефективність.

http://www.telekritika.ua/news/2011-11-18/67350

“Телекритика”

Останні новини Чернігівщини

 На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу

На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу 17:35

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури оголосили про підозру двом зловмисникам, які за попередньою змовою випиляли у лісосмузі Ічнянської громади дерев на понад 100 тисяч гривень.

Масажі, лімфодренаж, індивідуальна робота з психологами та багато іншого можуть отримати чернігівські військові, ветерани та члени їхніх родин 17:25

Зазвичай після закінчення терміну лікування у закладах охорони здоров’я військовослужбовці та ветерани, як правило, потребують певного відновлення.

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини 15:18

За матеріалами Служби безпеки України до 15 років позбавлення волі заочно засуджено організаторку псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини.

 Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну

Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну 15:16

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 36-річного місцевого жителя в придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин (ч.ч.1, 2 ст.307 КК України).

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію 15:13

Загальноміську нараду цього вівторка почали з обговорення ліквідації наслідків ракетних ударів, яких завдали військові російської федерації по Чернігову 17 квітня.