Річниця Бою під Крутами: чиновники, священики і пенсіонери
Серед учасників мітингу було зовсім мало жителів довколишніх сіл і міст

95-річницю бою під Крутами на Чернігівщині відзначили відразу двома мітингами: офіційним, за участі губернатора, та опозиційним.
З самого ранку до Меморіального комплексу "Пам'яті Героїв Крут" під’їжджали автобуси з представниками різних державних установ та організацій. Централізовано привезли на мітинг і чимало школярів. Місцевих мешканців – жителів навколишніх сіл - фактично не було, за винятком кількох десятків літніх людей. Дехто з них прийшов пішки, щоб ушанувати пам'ять загиблих студентів.
З Борзнянського району, наприклад, приїхало одразу п’ять сестер. Жінки розповіли - відвідують Меморіал щороку.
"Шкода нам тих солдатів, що загинули тут, - зі сльозами на очах каже одна з сестер, Параскева П'ятнико. - Ми ж про них не знали за радянських часів, бо ніхто нам такого не казав. А як вже стала Україна незалежною, ми стали дізнаватись про них".
Ще один мешканець Чернігівщини, Михайло Путя, з сумом відзначає, що вшанування пам’яті Героїв Крут уже давно перетворилось на чергове банальне покладання квітів посадовцями різного рангу.
"На жаль, молоді мало сюди приїздить, - каже пан Путя. – А треба, щоб молоді приходили і думали, і згадували, і вчились у тих хлопців, що тут полягли, як треба батьківщину боронити".
Після офіційного мітингу була запланована розмова з пресою голови області Володимира Хоменка. Але губернатор несподівано вирішив не спілкуватись із журналістами і терміново поїхав.
Аби пройти до своєї автівки, керманичу області довелося минати представників опозиційних сил, які за 500 метрів від Меморіалу готувались до проведення свого, окремого мітингу. Кілька сотень людей фактично чоло-в-чоло зустрілись із колоною посадовців, які залишали захід.
Втім, дві колони розійшлися мирно.
На мітингу чергувало багато міліції. Сутичок між людьми не було.
На опозиційному мітингу, де виступав лідер "Свободи" Олег Тягнибок, простих мешканців Чернігівщини було значно більше.
Однак сценарії обох мітингів були дещо схожі – промови, гімн, заупокійна літія. Характерно, що в обох випадках священики були з Української православної церкви Київського патріархату.
До Меморіального комплексу під Крутами приїхав ще один нардеп – Олег Ляшко. Спочатку він відвідав провладний мітинг, а потім поспілкувався і з Олегом Тягнибоком, запропонувавши тому разом скоштувати куліш.
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/politics/2013/01/130129_kruty_95_ko.shtml
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.