Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 07:46:30

Збереження зелених масивів Чернігова – важливе завдання сьогодення

18.11.2011   12:08

Проблеми збереження та відтворення зелених насаджень м. Чернігова, їх утримання в здоровому впорядкованому стані були темою обговорення “круглого столу”, що відбувся 17 листопада у Чернігівській міській раді під керівництвом заступника міського голови Миколи Сеньковича.

Організатором заходу виступило комунальне підприємство “Зеленбуд” Чернігівської міської ради.

У засіданні круглого столу взяли участь президент Української корпорації “Укрзеленбуд” Володимир Червоний, доктор сільськогосподарських наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Сергій Ковалевський, доктор біологічних наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Валентин Дрозда, представники відповідних структурних підрозділів міської ради та засобів масової інформації.

Із вступним словом до учасників заходу звернувся начальник КП “Зеленбуд” міської ради Володимир Брайко. Він зазначив, що загалом в Чернігові зелені насадження складають 27% від загальної площі міста, займаючи при цьому понад 2 тис. га. В розрахунку на одного жителя міста площа зелених масивів складає 7 кв. мпри нормативному показнику 20 кв. м на одного мешканця міста. Приблизно 1 тис. га зелених насаджень знаходяться в зоні міської забудови. Переважна більшість вкритих лісом площ входить до складу таких лісопарків, як “Ялівщина”, “Кордівка”, лісопарк вздовж Київського шосе та урочище “Святе”.

В. Брайко підкреслив, що у системі заходів із захисту зелених насаджень одними із найголовніших є санітарно-профілактичні, які мають проводитися постійно. Відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, необхідно вести облік та складати їх реєстр за видовим складом та віком. З метою збереження існуючих зелених насаджень та покращення догляду за ними, зауважив він, необхідно провести технічну інвентаризацію зелених зон міста.

За інформацією президента Української корпорації “Укрзеленбуд” Володимира Червоного, еталоном охорони та відновлення зелених зон в Україні вважається місто Севастополь, у якому проведена ретельна інвентаризація та паспортизація всіх зелених насаджень міста. Він повідомив присутнім, що всеукраїнська корпорація “Укрзеленбуд”, створена у 2004 році, надає фахову допомогу підприємствам та організаціям, що опікуються проблематикою зелених насаджень.

Доктор біологічних наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Валентин Дрозда акцентував увагу на одній з масштабних проблем сьогодення, як хвороба каштанів в м. Чернігові, та заходами боротьби з каштановою міллю та іншими шкідниками зеленого господарства. Йшлося також про віковий ценз дерев, які в багатьох містах мають критичні межі, зокрема, тополі, вік яких в міських умовах значно скорочується – з 50-60 років до 30-40 років.

Збереження зелених масивів – це завдання всеукраїнського масштабу, застерігають вчені, адже достатньо швидкими темпами у наш час зменшується обсяг зелених насаджень по всій країні. На думку професора Національного університету біоресурсів і природокористування України Сергія Ковалевського, варто залучати до цієї корисної справи студентську молодь, волонтерів, відновити зелені патрулі, аби зберегти зелені квітучі міста для своїх нащадків.

Зелені насадження відіграють важливу соціально-екологічну роль в міському середовищі і далеко не останню – естетичну, таким був висновок учасників круглого столу. 

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.