Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 липня, 09:07:47

Збереження зелених масивів Чернігова – важливе завдання сьогодення

18.11.2011   12:08

Проблеми збереження та відтворення зелених насаджень м. Чернігова, їх утримання в здоровому впорядкованому стані були темою обговорення “круглого столу”, що відбувся 17 листопада у Чернігівській міській раді під керівництвом заступника міського голови Миколи Сеньковича.

Організатором заходу виступило комунальне підприємство “Зеленбуд” Чернігівської міської ради.

У засіданні круглого столу взяли участь президент Української корпорації “Укрзеленбуд” Володимир Червоний, доктор сільськогосподарських наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Сергій Ковалевський, доктор біологічних наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Валентин Дрозда, представники відповідних структурних підрозділів міської ради та засобів масової інформації.

Із вступним словом до учасників заходу звернувся начальник КП “Зеленбуд” міської ради Володимир Брайко. Він зазначив, що загалом в Чернігові зелені насадження складають 27% від загальної площі міста, займаючи при цьому понад 2 тис. га. В розрахунку на одного жителя міста площа зелених масивів складає 7 кв. мпри нормативному показнику 20 кв. м на одного мешканця міста. Приблизно 1 тис. га зелених насаджень знаходяться в зоні міської забудови. Переважна більшість вкритих лісом площ входить до складу таких лісопарків, як “Ялівщина”, “Кордівка”, лісопарк вздовж Київського шосе та урочище “Святе”.

В. Брайко підкреслив, що у системі заходів із захисту зелених насаджень одними із найголовніших є санітарно-профілактичні, які мають проводитися постійно. Відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, необхідно вести облік та складати їх реєстр за видовим складом та віком. З метою збереження існуючих зелених насаджень та покращення догляду за ними, зауважив він, необхідно провести технічну інвентаризацію зелених зон міста.

За інформацією президента Української корпорації “Укрзеленбуд” Володимира Червоного, еталоном охорони та відновлення зелених зон в Україні вважається місто Севастополь, у якому проведена ретельна інвентаризація та паспортизація всіх зелених насаджень міста. Він повідомив присутнім, що всеукраїнська корпорація “Укрзеленбуд”, створена у 2004 році, надає фахову допомогу підприємствам та організаціям, що опікуються проблематикою зелених насаджень.

Доктор біологічних наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Валентин Дрозда акцентував увагу на одній з масштабних проблем сьогодення, як хвороба каштанів в м. Чернігові, та заходами боротьби з каштановою міллю та іншими шкідниками зеленого господарства. Йшлося також про віковий ценз дерев, які в багатьох містах мають критичні межі, зокрема, тополі, вік яких в міських умовах значно скорочується – з 50-60 років до 30-40 років.

Збереження зелених масивів – це завдання всеукраїнського масштабу, застерігають вчені, адже достатньо швидкими темпами у наш час зменшується обсяг зелених насаджень по всій країні. На думку професора Національного університету біоресурсів і природокористування України Сергія Ковалевського, варто залучати до цієї корисної справи студентську молодь, волонтерів, відновити зелені патрулі, аби зберегти зелені квітучі міста для своїх нащадків.

Зелені насадження відіграють важливу соціально-екологічну роль в міському середовищі і далеко не останню – естетичну, таким був висновок учасників круглого столу. 

Останні новини Чернігівщини

На кордоні вилучили набої до травматичної зброї

На кордоні вилучили набої до травматичної зброї 08:38

Днями, в міжнародному автомобільному пункті пропуску «Нові Яриловичі» оформлявся на виїзд з України легковий автомобіль «RANGE ROVER», під керуванням 34-річного громадянина України.

Військовий храм будують на Чернігівщині

Військовий храм будують на Чернігівщині 08:01

В Гончарівському триває будівництво дерев’яного храму для воїнів-танкістів 1 окремої танкової бригади.

Прокуратурою затверджено обвинувальний акт у справі за фактом незаконної порубки дерев, що спричинило тяжкі наслідки

Прокуратурою затверджено обвинувальний акт у справі за фактом незаконної порубки дерев, що спричинило тяжкі наслідки 07:40

Сосницьким відділом Менської місцевої прокуратури затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно чернігівця, який здійснив порубку дерев за відсутності лісорубного квитка.

Нетверезого водій, вже позбавленого права керування, зупинили патрульні

Нетверезого водій, вже позбавленого права керування, зупинили патрульні 07:32

Під час патрулювання на вулиці Гагаріна інспектори зупинили автомобіль Ford за порушення правил дорожнього руху, за кермом якого знаходився 23-річний чернігівець.

У ставку потонуло авто із 34-річним чоловіком, ще три людини встигли врятуватися

У ставку потонуло авто із 34-річним чоловіком, ще три людини встигли врятуватися 07:21

5-го липня о 03:45 до Служби порятунку "101" у Ічнянському районі надійшло повідомлення про те, що в районному центрі у міському ставку по вул. Вокзальній потонув автомобіль ВАЗ-2108.