Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 липня, 09:18:07

Збереження зелених масивів Чернігова – важливе завдання сьогодення

18.11.2011   12:08

Проблеми збереження та відтворення зелених насаджень м. Чернігова, їх утримання в здоровому впорядкованому стані були темою обговорення “круглого столу”, що відбувся 17 листопада у Чернігівській міській раді під керівництвом заступника міського голови Миколи Сеньковича.

Організатором заходу виступило комунальне підприємство “Зеленбуд” Чернігівської міської ради.

У засіданні круглого столу взяли участь президент Української корпорації “Укрзеленбуд” Володимир Червоний, доктор сільськогосподарських наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Сергій Ковалевський, доктор біологічних наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Валентин Дрозда, представники відповідних структурних підрозділів міської ради та засобів масової інформації.

Із вступним словом до учасників заходу звернувся начальник КП “Зеленбуд” міської ради Володимир Брайко. Він зазначив, що загалом в Чернігові зелені насадження складають 27% від загальної площі міста, займаючи при цьому понад 2 тис. га. В розрахунку на одного жителя міста площа зелених масивів складає 7 кв. мпри нормативному показнику 20 кв. м на одного мешканця міста. Приблизно 1 тис. га зелених насаджень знаходяться в зоні міської забудови. Переважна більшість вкритих лісом площ входить до складу таких лісопарків, як “Ялівщина”, “Кордівка”, лісопарк вздовж Київського шосе та урочище “Святе”.

В. Брайко підкреслив, що у системі заходів із захисту зелених насаджень одними із найголовніших є санітарно-профілактичні, які мають проводитися постійно. Відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, необхідно вести облік та складати їх реєстр за видовим складом та віком. З метою збереження існуючих зелених насаджень та покращення догляду за ними, зауважив він, необхідно провести технічну інвентаризацію зелених зон міста.

За інформацією президента Української корпорації “Укрзеленбуд” Володимира Червоного, еталоном охорони та відновлення зелених зон в Україні вважається місто Севастополь, у якому проведена ретельна інвентаризація та паспортизація всіх зелених насаджень міста. Він повідомив присутнім, що всеукраїнська корпорація “Укрзеленбуд”, створена у 2004 році, надає фахову допомогу підприємствам та організаціям, що опікуються проблематикою зелених насаджень.

Доктор біологічних наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Валентин Дрозда акцентував увагу на одній з масштабних проблем сьогодення, як хвороба каштанів в м. Чернігові, та заходами боротьби з каштановою міллю та іншими шкідниками зеленого господарства. Йшлося також про віковий ценз дерев, які в багатьох містах мають критичні межі, зокрема, тополі, вік яких в міських умовах значно скорочується – з 50-60 років до 30-40 років.

Збереження зелених масивів – це завдання всеукраїнського масштабу, застерігають вчені, адже достатньо швидкими темпами у наш час зменшується обсяг зелених насаджень по всій країні. На думку професора Національного університету біоресурсів і природокористування України Сергія Ковалевського, варто залучати до цієї корисної справи студентську молодь, волонтерів, відновити зелені патрулі, аби зберегти зелені квітучі міста для своїх нащадків.

Зелені насадження відіграють важливу соціально-екологічну роль в міському середовищі і далеко не останню – естетичну, таким був висновок учасників круглого столу. 

Останні новини Чернігівщини

25 липня: цей день в Україні і світі 08:16

ДЕНЬ 883 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 883 RUSSIAN AGRESSION

У Бахмацькому ліцеї збудують укриття та реконструюють харчоблок 16:44

Бахмацький ліцей № 1 є провідним та найбільшим закладом освіти територіальної громади. У 2023-2024 навчальному році тут здобували освіту 875 учнів.

єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості 16:39

Вже 349 мешканців області для започаткування або розвитку бізнесу скористалися програмою «Власна справа» та 11 - програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які реалізуються в межах урядового проєкту єРобота.

У січні-червні 2024 року на Чернігівщині сплачено 16,2 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 16:36

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-червні 2024 року сплачено 10 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 9,8 відс. (на 893 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року.

 «Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 12:21

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток». Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини