Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 вересня, 05:29:16

Збереження зелених масивів Чернігова – важливе завдання сьогодення

18.11.2011   12:08

Проблеми збереження та відтворення зелених насаджень м. Чернігова, їх утримання в здоровому впорядкованому стані були темою обговорення “круглого столу”, що відбувся 17 листопада у Чернігівській міській раді під керівництвом заступника міського голови Миколи Сеньковича.

Організатором заходу виступило комунальне підприємство “Зеленбуд” Чернігівської міської ради.

У засіданні круглого столу взяли участь президент Української корпорації “Укрзеленбуд” Володимир Червоний, доктор сільськогосподарських наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Сергій Ковалевський, доктор біологічних наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Валентин Дрозда, представники відповідних структурних підрозділів міської ради та засобів масової інформації.

Із вступним словом до учасників заходу звернувся начальник КП “Зеленбуд” міської ради Володимир Брайко. Він зазначив, що загалом в Чернігові зелені насадження складають 27% від загальної площі міста, займаючи при цьому понад 2 тис. га. В розрахунку на одного жителя міста площа зелених масивів складає 7 кв. мпри нормативному показнику 20 кв. м на одного мешканця міста. Приблизно 1 тис. га зелених насаджень знаходяться в зоні міської забудови. Переважна більшість вкритих лісом площ входить до складу таких лісопарків, як “Ялівщина”, “Кордівка”, лісопарк вздовж Київського шосе та урочище “Святе”.

В. Брайко підкреслив, що у системі заходів із захисту зелених насаджень одними із найголовніших є санітарно-профілактичні, які мають проводитися постійно. Відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, необхідно вести облік та складати їх реєстр за видовим складом та віком. З метою збереження існуючих зелених насаджень та покращення догляду за ними, зауважив він, необхідно провести технічну інвентаризацію зелених зон міста.

За інформацією президента Української корпорації “Укрзеленбуд” Володимира Червоного, еталоном охорони та відновлення зелених зон в Україні вважається місто Севастополь, у якому проведена ретельна інвентаризація та паспортизація всіх зелених насаджень міста. Він повідомив присутнім, що всеукраїнська корпорація “Укрзеленбуд”, створена у 2004 році, надає фахову допомогу підприємствам та організаціям, що опікуються проблематикою зелених насаджень.

Доктор біологічних наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Валентин Дрозда акцентував увагу на одній з масштабних проблем сьогодення, як хвороба каштанів в м. Чернігові, та заходами боротьби з каштановою міллю та іншими шкідниками зеленого господарства. Йшлося також про віковий ценз дерев, які в багатьох містах мають критичні межі, зокрема, тополі, вік яких в міських умовах значно скорочується – з 50-60 років до 30-40 років.

Збереження зелених масивів – це завдання всеукраїнського масштабу, застерігають вчені, адже достатньо швидкими темпами у наш час зменшується обсяг зелених насаджень по всій країні. На думку професора Національного університету біоресурсів і природокористування України Сергія Ковалевського, варто залучати до цієї корисної справи студентську молодь, волонтерів, відновити зелені патрулі, аби зберегти зелені квітучі міста для своїх нащадків.

Зелені насадження відіграють важливу соціально-екологічну роль в міському середовищі і далеко не останню – естетичну, таким був висновок учасників круглого столу. 

Останні новини Чернігівщини

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків 12:01

За належної взаємодії прокурорів Чернігівської обласної прокуратури, слідчих СУ ГУНП в Чернігівській області та оперативних працівників УСР в Чернігівській області ДСР НП України викрито групу осіб, які налагодили схему збуту наркотичних засобів на території м. Ніжина Чернігівської області.

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім 11:58

Співробітники ювенальної превенції Прилуцького районного відділу поліції склали два адміністративні протоколи на продавця магазину в Талалаївській громаді, який продав алкоголь неповнолітнім.

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій 11:56

У зв'язку зі зверненням Чернігівської міської ради до Уряду з проханням провести екстрене засідання Штабу з підготовки до опалювального сезону під час воєнного стану, щоб не допустити зрив опалювального сезону у місті, відповідаємо на найактуальніші питання, пов’язані з цим рішенням.

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло 11:52

Міська рада продовжує роботу з покращення медичних послуг та медобслуговування в Ніжинській громаді, залучаючи в місто молодих спеціалістів.

Потужна інформаційна підтримка та реальна допомога у відбудові: Чернігівщина та Франція поглиблюють партнерські відносини 11:48

Найближчим часом до області надійде 6 мостів, будматеріали та інша гуманітарна допомога від Франції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини