Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 04:07:14

Cкільки вулиць у Чернігівській області могли потрапити під Закон про декомунізацію

12.11.2015   07:52Агенцiя

Яндекс вивчив, скільки вулиць у Чернігівській області могли потрапити під Закон про декомунізацію.

Яндекс.Карти було запущено в Україні 2006 року. Зараз на них нанесено детальні схеми усіх міст і багатьох менших населених пунктів країни із вулицями та будівлями. Щоб карти залишалися точними й актуальними, українські картографи Яндекса оновлюють їх щомісяця, відстежуючи зміни й перейменування топонімів. До 21 листопада місцева влада українських міст, селищ і сіл має змінити назви низки об’єктів відповідно до прийнятого півроку тому Закону про декомунізацію. Яндекс вивчив, скільки вулиць, на думку експертів, могло потрапити під його дію у Чернігові та населених пунктах Чернігівської області*.

Із більш ніж півтори тисячі вулиць, провулків, проспектів і площ Чернігівської області, нанесених на Яндекс.Карти, Закон про декомунізацію станом на початок вересня поширювався на близько 230 топонімічних об’єктів. Понад 80 із них розташовано у самому Чернігові.


Найпопулярніша назва таких вулиць на Чернігівщині – вулиця Фрунзе. А ось як виглядає повний топ-5 «радянських» назв у населених пунктах області:
Фрунзе – 12 вулиць із такою назвою
Щорса – 9
Чапаєва – 9
Тельмана – 8
Колгоспна – 7


Найчастіше «радянські» вулиці у Чернігівській області називали на честь політичних, військових і громадських діячів. Іменами 60 із них названо близько 170 вулиць. Окрім розповсюджених в області трапляються й зовсім рідкісні найменування – наприклад, вулиці Муринсона, Арсенальців, Макаєвської та Лунінців.

Якщо узяти всі «радянські» вулиці Чернігова та з'єднати в одну, вона була б завдовжки близько 50 км – це як із міста на захід до кордону з Білоруссю. А загальна довжина «радянських» вулиць усієї області – 216 км: така вулиця простяглася б до Білої Церкви через Київ.
 



Найчастіше «радянські» вулиці у Чернігівській області називали на честь політичних, військових і громадських діячів. Іменами 60 із них названо близько 170 вулиць. Окрім розповсюджених в області трапляються й зовсім рідкісні найменування – наприклад, вулиці Муринсона, Арсенальців, Макаєвської та Лунінців.

Якщо узяти всі «радянські» вулиці Чернігова та з'єднати в одну, вона була б завдовжки близько 50 км – це як із міста на захід до кордону з Білоруссю. А загальна довжина «радянських» вулиць усієї області – 216 км: така вулиця простяглася б до Білої Церкви через Київ.


Згідно з даними пошуку Яндекса, серед вулиць, що можуть бути перейменовані відповідно до Закону, у Чернігові найчастіше шукають будинки на Червоногвардійській, Щорса та 50 років ВЛКСМ. А щодо власне декомунізації чернігівці запитують у Яндексі, наприклад, таке: [декомунізація перелік вулиць], [протокол засідання робочої групи з питання декомунізації]. Також вони активно цікавляться, як перейменують міста Щорс і Дніпропетровськ.
 



*Дослідження ґрунтується на рекомендаціях стосовно перейменування вулиць, підготовлених Інститутом національної пам’яті України, Департаментом громадських комунікацій Київської міської державної адміністрації, а також робочими групами з декомунізації, міськими радами, топонімічними комісіями, комісіями з упорядкування найменувань вулиць в обласних центрах України, місцевими краєзнавцями та активістами. Враховано вулиці, провулки, площі та інші об'єкти на Яндекс.Картах, які станом на початок вересня 2015 року ще не було перейменовано або рішення про їх перейменування ще не набули чинності й, відповідно, не були відображені на картах.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).