Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 липня, 02:27:59

У громаді під Черніговом для вчителів історії проведено методичний семінар

06.11.2022   12:40Агенцiя

4 листопада в селі Старий Білоус під Черніговом у місцевому ліцеї проведено методичний семінар про застосування у практичній роботі вимог та рекомендацій Українського інституту національної пам’яті щодо оновлення змісту експозицій шкільних музеїв в посібнику «Революція в музеї» для вчителів історії шкіл Новобілоуської сільської ради Чернігівського району.

Його організатори: чернігівське представництво Північно-Східного міжрегіонального відділу Інституту національної пам’яті спільно з відділами освіти й культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму сільської ради.

«У посібнику вміщені методичні рекомендації, які стануть у пригоді під час оновлення експозицій шкільних музеїв відповідно до вимог українського законодавства, зокрема Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки. Це навчально-методичне видання містить також підбірку інформаційних і довідкових матеріалів про Українську революцію 1917– 1921 років і пропозиції з прикладами їх застосування в музейній педагогіці. Воно надзвичайно корисне й для створення виставок, тематичних стендів, проведення заходів інформаційної боротьби з російськими міфами з історичної тематики, насамперед часів Української революції 1917– 1921 років», — повідомив учасникам Сергій Горобець, кандидат історичних наук, співробітник Північно-Східного міжрегіонального відділу.

Він у своїй доповіді представив книгу колег, досвідчених практиків, співробітників Українського інституту національної пам’яті, кандидата історичних наук Ганни Байкєніч та кандидата філософських наук Олени Охримчук «Революція в музеї: посібник щодо оновлення змісту експозицій шкільних музеїв».

Після доповідей та обговорення змісту цього видання співробітники Північно-Східного міжрегіонального відділу презентували та передав в школи об’єднаної громади електронні та друковані примірники видань Українського інституту національної пам’яті. Серед них назвімо:

— «Воля України або смерть (До 100-річчя Холодноярських та Медвинських республік)»,

— Книга-каталог виставки «Спротив Геноциду»,

— Анастасія Лисовець «Скажи про щасливе життя»,

— Ірина Рева «Воїни Дніпра: цінності, мотивації, смисли»

— Книга «Пам’ять роду».

Також представники Інституту національної пам’яті запропонували освітянам за участю учнів  організувати збір матеріалів для підготовки майбутньої хроніки російсько-української війни на території громади.

«З 24 лютого ми багато взнали не тільки про російського агресора вже з власного досвіду, а насамперед про самих себе, про близьких, сусідів, колег, громаду, весь наш народ. І виявилося, що ми набагато кращі, ніж думали раніше… Час минає. Фотокартки того буремного часу на телефонах мешканців можуть зникнути, а подробиці подій кожного дня життя в період бойових дій на території громади поступово забуваються під тиском нових викликів та випробувань. Закарбувати та зберегти пам’ять у спогадах, фото-, відео- та фонодокументах про цей час надзвичайно важливо. Це основа майбутніх стендів та виставок у школах, закладах культури, друкованих видань», — так аргументував Сергій Бутко, представник Інституту в Чернігівській області, пропозицію про цей проєкт.

 

Олександр Чаус, Новобілоуська територіальна громада

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19

Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

 Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10

Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06

У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини