У громаді під Черніговом для вчителів історії проведено методичний семінар
4 листопада в селі Старий Білоус під Черніговом у місцевому ліцеї проведено методичний семінар про застосування у практичній роботі вимог та рекомендацій Українського інституту національної пам’яті щодо оновлення змісту експозицій шкільних музеїв в посібнику «Революція в музеї» для вчителів історії шкіл Новобілоуської сільської ради Чернігівського району.

Його організатори: чернігівське представництво Північно-Східного міжрегіонального відділу Інституту національної пам’яті спільно з відділами освіти й культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму сільської ради.
«У посібнику вміщені методичні рекомендації, які стануть у пригоді під час оновлення експозицій шкільних музеїв відповідно до вимог українського законодавства, зокрема Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки. Це навчально-методичне видання містить також підбірку інформаційних і довідкових матеріалів про Українську революцію 1917– 1921 років і пропозиції з прикладами їх застосування в музейній педагогіці. Воно надзвичайно корисне й для створення виставок, тематичних стендів, проведення заходів інформаційної боротьби з російськими міфами з історичної тематики, насамперед часів Української революції 1917– 1921 років», — повідомив учасникам Сергій Горобець, кандидат історичних наук, співробітник Північно-Східного міжрегіонального відділу.
Він у своїй доповіді представив книгу колег, досвідчених практиків, співробітників Українського інституту національної пам’яті, кандидата історичних наук Ганни Байкєніч та кандидата філософських наук Олени Охримчук «Революція в музеї: посібник щодо оновлення змісту експозицій шкільних музеїв».
Після доповідей та обговорення змісту цього видання співробітники Північно-Східного міжрегіонального відділу презентували та передав в школи об’єднаної громади електронні та друковані примірники видань Українського інституту національної пам’яті. Серед них назвімо:
— «Воля України або смерть (До 100-річчя Холодноярських та Медвинських республік)»,
— Книга-каталог виставки «Спротив Геноциду»,
— Анастасія Лисовець «Скажи про щасливе життя»,
— Ірина Рева «Воїни Дніпра: цінності, мотивації, смисли»
— Книга «Пам’ять роду».
Також представники Інституту національної пам’яті запропонували освітянам за участю учнів організувати збір матеріалів для підготовки майбутньої хроніки російсько-української війни на території громади.
«З 24 лютого ми багато взнали не тільки про російського агресора вже з власного досвіду, а насамперед про самих себе, про близьких, сусідів, колег, громаду, весь наш народ. І виявилося, що ми набагато кращі, ніж думали раніше… Час минає. Фотокартки того буремного часу на телефонах мешканців можуть зникнути, а подробиці подій кожного дня життя в період бойових дій на території громади поступово забуваються під тиском нових викликів та випробувань. Закарбувати та зберегти пам’ять у спогадах, фото-, відео- та фонодокументах про цей час надзвичайно важливо. Це основа майбутніх стендів та виставок у школах, закладах культури, друкованих видань», — так аргументував Сергій Бутко, представник Інституту в Чернігівській області, пропозицію про цей проєкт.
Олександр Чаус, Новобілоуська територіальна громада
Останні новини Чернігівщини

Заволоділи понад 2 млн грн бюджетних коштів – викрито учасників організованої злочинної групи 12:10
За процесуального керівництва Новгород-Сіверської окружної прокуратури Чернігівської області повідомлено про підозру директору підрядної організації та його трьом спільникам у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, вчиненому організованою групою та у видачі завідомо неправдивих офіційних документів службовою особою (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).
Чернігівських поліцейських посмертно удостоїли медалями «За оборону Чернігова» 11:45
Вони самовіддано служили українському народові та врятували свою країну ціною власних життів. Чернігівські поліцейські героїчно загинули, захищаючи Україну від ворожої навали. Сьогодні, 21 вересня, з нагоди Дня міста членам сімей загиблих поліцейських вручили медалі «За оборону Чернігова».
Володимир Нідзельський: у Прилуках поліцейські припинили діяльність групи Інтернет-шахраїв 11:31
Співробітники Прилуцького районного відділу поліції разом із оперативниками карного розшуку ГУНП в Чернігівській області та кіберполіції, під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили групу аферистів, які організували продаж неіснуючих авто через мережу Інтернет. Шахраї встигли ошукати більше двадцяти громадян із різних областей України на суму понад 800 тисяч гривень.
Фундація Олени Зеленської разом із KSE Foundation розпочали облаштовувати укриття в школах та дитсадках 11:23
П’ять тисяч школярів та вихованців дитячих садків із Чернігівської, Полтавської, Кіровоградської та Дніпропетровської областей незабаром матимуть комфортні укриття на випадок повітряної тривоги. Перші укриття в навчальних закладах Фундація Олени Зеленської облаштовує спільно з благодійним фондом Київської школи економіки – KSE Foundation. Ключове завдання проєкту – повернути якомога більше дітей до офлайн-навчання і виховання.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:30
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.