І Всеукраїнський археологічний
23 листопада на базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя за підтримки Ніжинської міської ради відкрився І Всеукраїнський археологічний з’їзд.

Він триватиме з 23 по 25 листопада.
Востаннє археологічний з’їзд відбувся в 1908 році в Чернігові.
У заході взяли участь секретар міської ради Валерій Салогуб, перший заступник міського голови Григорій Олійник, заступники міського голови Ігор Алєксєєнко та Сергій Дзюба, депутати міської ради Наталя Радченко та Геннадій Дудченко, голова Ніжинського відділення ГО «Чернігівське земляцтво» Олександр Харченко, директор Інституту археології НАН України, член-кореспондент НАН України, археологи, кандидати історичних наук, професори, викладачі, наукові співробітники.
Основною метою з’їзду є підсумок результатів польових робіт та аналітичних розробок в Україні впродовж останніх 5 років та визначення напрямів подальших досліджень на учасників з’їзду чекає серія екскурсій Ніжином та подорож крізь товщу місцевих підземель. Ряд вчених, які працювали в Гімназії вищих наук Безбородька (зараз – Гоголівський виш), брали участь в організації археологічних з’їздів у Києві, Харкові й Чернігові. Вони входили в підготовчий комітет та виступали на цих з’їздах. Тому обране місце проведення фактично є продовженням археологічної традиції Ніжинської вищої школи.
І Всеукраїнський археологічний з’їзд відкрив Валерій Салогуб та зазначив, що це знакова подія для Ніжина та для всієї України. Також зауважив, що ще у 2016 році було міською радою прийнято міську цільову програму підтримки археології. Подякував за розвиток української науки та побажав нових здобутків.
Робота з’їзду проходить у форматі тематичних секцій та круглих столів.
Формування тематичних секцій відбудеться на підставі аналізу отриманих тез доповідей. Круглі столи будуть присвячені питанням охорони археологічних пам’яток та проблемам популяризації археологічної науки.Планується проведення 9 тематичних секцій, які будуть розподілені за періодами археологічних досліджень та методами вивчення. Свої напрацювання представлять як досвідчені, відомі в Україні археологи, так і молоде покоління.
Темою першого «круглого столу» є «Археологія інформаційної доби», в якому взяв участь Ігор Алєксєєнко. Ігор Володимирович у своїй промові наголосив про необхідність створення в Ніжині історико-культурного заповідника та поділився напрацюваннями міської влади на шляху його створення. Запропонував археологічній спільноті підтримати проект по створенню заповідника.
Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.