Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 05:46:58

Професійна освіта в аграрному секторі України: сучасні парадокси та перспективи

26.10.2018   08:47Агенцiя

Якими є реалії профтехосвіти в аграрному секторіУкраїни? Які проблеми турбують учнів та роботодавців? Що очікує на дану сферу у найближчому майбутньому?

Ці та інші питання були предметом дискусії під час засідання круглого столу, що пройшло 24 жовтня у м.Чернігові на базі Навчально-методичного центрупрофесійно-технічної освіти у Чернігівській області.

Під час заходу експерти Центру транскордонного співробітництва представили результати дослідження в рамках проекту «Сприяння регіональній професійній освіті у сфері сільського господарства та розвитку сільських територій в країнах Східного партнерства».

В економіці України попит на робітничі професії аграрного спрямування не задовольняється за рахунок пропозиції робочої сили, котра готується вітчизняними закладами профтехосвіти. Сучасна системи підготовки робітників аграрної галузі – неактуальна та неспроможна забезпечити підготовку кваліфікованих робітників відповідно до соціально-економічних потреб суспільства.

Причинами непопулярності професійно-технічної освіти є:
- кон’юнктура ринку праці (кількість вакансій кваліфікованих робітників сільського господарства є найменшою серед усіх професійних груп (1% від усіх вакансій у 2017 р.), а навантаження на одне вільне робоче місце – найвищим (44 особи на одну вакансію у 2017 р.);
- недосконалість механізму формування державного замовлення на підготовку кваліфікованих робітників;
- неефективний моніторинг ринку праці.

«Недофінансування та відсутність продуктивного і взаємовигідного партнерства із бізнесом – бар’єри на шляху подолання хронічних проблем аграрної профтехосвіти. Потрібне перезавантаження системи з боку держави, інакше на аграрний сектор очікує “кадровий голод”», – зауважила Тетяна Зосименко, експерт проекту, к.е.н., доцент Чернігівського національного технологічного університету.

Директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернігівській області Віктор Гріненко зазначив: «Немає в Україні моделі, яка б дозволяла нам ефективно відстежувати і прогнозувати ситуацію на ринку праці. Використовуючи міжнародний досвід, донорські програми ми намагаємося сформувати уяву про те, як обраховувати, як досліджувати і якими параметрами користуватись для того, щоб найефективніше і максимально чітко уявити кого, на коли і з яким рівнем кваліфікації ми маємо підготувати».

Результати дослідження та підсумки обговорення будуть враховані при підготовці рекомендацій щодо реформування вітчизняної професійної сільськогосподарської освіти.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.