Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 жовтня, 04:39:16

Професійна освіта в аграрному секторі України: сучасні парадокси та перспективи

26.10.2018   08:47Агенцiя

Якими є реалії профтехосвіти в аграрному секторіУкраїни? Які проблеми турбують учнів та роботодавців? Що очікує на дану сферу у найближчому майбутньому?

Ці та інші питання були предметом дискусії під час засідання круглого столу, що пройшло 24 жовтня у м.Чернігові на базі Навчально-методичного центрупрофесійно-технічної освіти у Чернігівській області.

Під час заходу експерти Центру транскордонного співробітництва представили результати дослідження в рамках проекту «Сприяння регіональній професійній освіті у сфері сільського господарства та розвитку сільських територій в країнах Східного партнерства».

В економіці України попит на робітничі професії аграрного спрямування не задовольняється за рахунок пропозиції робочої сили, котра готується вітчизняними закладами профтехосвіти. Сучасна системи підготовки робітників аграрної галузі – неактуальна та неспроможна забезпечити підготовку кваліфікованих робітників відповідно до соціально-економічних потреб суспільства.

Причинами непопулярності професійно-технічної освіти є:
- кон’юнктура ринку праці (кількість вакансій кваліфікованих робітників сільського господарства є найменшою серед усіх професійних груп (1% від усіх вакансій у 2017 р.), а навантаження на одне вільне робоче місце – найвищим (44 особи на одну вакансію у 2017 р.);
- недосконалість механізму формування державного замовлення на підготовку кваліфікованих робітників;
- неефективний моніторинг ринку праці.

«Недофінансування та відсутність продуктивного і взаємовигідного партнерства із бізнесом – бар’єри на шляху подолання хронічних проблем аграрної профтехосвіти. Потрібне перезавантаження системи з боку держави, інакше на аграрний сектор очікує “кадровий голод”», – зауважила Тетяна Зосименко, експерт проекту, к.е.н., доцент Чернігівського національного технологічного університету.

Директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернігівській області Віктор Гріненко зазначив: «Немає в Україні моделі, яка б дозволяла нам ефективно відстежувати і прогнозувати ситуацію на ринку праці. Використовуючи міжнародний досвід, донорські програми ми намагаємося сформувати уяву про те, як обраховувати, як досліджувати і якими параметрами користуватись для того, щоб найефективніше і максимально чітко уявити кого, на коли і з яким рівнем кваліфікації ми маємо підготувати».

Результати дослідження та підсумки обговорення будуть враховані при підготовці рекомендацій щодо реформування вітчизняної професійної сільськогосподарської освіти.

Останні новини Чернігівщини

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали 10:59

Приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини 10:53

Якщо з настанням осені до вас часто чіпляються застуди, погіршилося травлення, або шкіра страждає від сухості, вам всього лише необхідно запастися потрібними рослинними оліями, вживати їх в їжу щодня і дуже скоро ви будете виглядати і відчувати себе чудово!

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек 10:31

Бурек — це ситний пиріг родом з Туреччини. Існує безліч способів його приготування, деякі навіть передаються з покоління в покоління.

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021 10:26

У п'ятизірковому київському готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv відбувся фінал конкурсу краси Міс Україна Всесвіт-2021.

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року 10:13

Головна подія тижня – це повний місяць 20 жовтня. Він буде досить різким. Цей повний місяць актуалізує теми взаємин між людьми, конфліктів, відстоювання своїх прав і ролі в парі.