Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 1 червня, 20:14:05

Чернігів тримає слово і щорічно виділяє кошти на компенсацію батьківських внесків в освітніх закладах

19.05.2018   09:02

У Чернігові вже довгий час (з січня 2017 року) діє заборона щодо збору коштів з батьків на проведення капітальних і поточних ремонтів у школах та дошкільних закладах міста. Слід зауважити, що таку практику впроваджено далеко не у всіх містах України.

У 2017 році видатки на покриття «благодійних внесків» склали – 6,2 млн грн. Ця сума була використана з розрахунку 70% – на придбання миючих засобів, фарби, канцелярських приладів, господарчих, будівельних та електротоварів і 30 % – на оплату послуг (поточний або аварійний ремонт закладу).

В 2018 році на покриття благодійних внесків місто виділило 7,3 млн грн: 80% – придбання матеріалів, 20% – оплата робіт та послуг.

А вже з наступного, 2019 року на розвиток інфраструктури освітніх закладів виділятимуться додаткові кошти міського бюджету в рамках Програми поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти м. Чернігова, проект якої затверджений вчора, 17 травня, виконавчим комітетом Чернігівської міської ради. До цього ці потреби компенсувалися за рахунок батьківських коштів.

Реалізація цієї Програми розрахована на 5 років і діятиме вона з 2019 року. Основна її мета полягає у створенні умов для безпечного та комфортного перебування дітей у закладах освіти, поліпшенні матеріально-технічної бази закладів освіти, організації продуктивного освітнього процесу та комфортного освітнього середовища дітей міста. Все це передбачено Концепцією нової української школи, ідеї якої проголошують, що освітній простір закладу освіти не обмежуватиметься будівлею школи. Планування і дизайн освітнього простору закладу освіти будуть спрямовані на розвиток дитини й мотивації її до навчання.

Провідними напрямками реалізації даної Програми є координація дій спільно з батьківською громадою та адміністрацією закладів освіти у контексті врахування нагальних матеріальних потреб закладів освіти. На даний час дирекції всіх шкіл та дитячих садків міста вже сформували списки всього необхідного для їх закладів, - повідомив начальник управління освіти міської ради Василь Білогура на засіданні виконкому.

Загальна сума коштів, яка буде виділена на заклад освіти, прямо залежатиме від контингенту дітей, які виховуються або навчаються у закладі освіти. Відсоткове співвідношення щодо розподілу видатків кожного року буде визначатися при затвердженні міського бюджету, або при внесенні змін до нього, і може коригуватися управлінням освіти міської ради, як розпорядником коштів, у залежності від потреби.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програмина 5 років - 52,5 млн грн.

«Проект Програми поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти м. Чернігова на 2019 – 2013 роки» виноситиметься на розгляд Чернігівської міської ради, пленарне засідання якої відбудеться 31 травня.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова 19:27

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко представив колективу Менської районної державної адміністрації нового керівника – Євгена Соловйова.

У Чернігівській ОДА жінкам урочисто вручили відзнаки

У Чернігівській ОДА жінкам урочисто вручили відзнаки "Мати-героїня" 18:53

1 червня заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Андрій Подорван урочисто вручив державну нагороду — почесне звання «Мати-героїня» жінкам Чернігівщини, які виховують п’ять і більше дітей.

Обласна організація Національної спілки краєзнавців України відзначає 95 річницю

Обласна організація Національної спілки краєзнавців України відзначає 95 річницю 18:20

Днями у Чернігівській обласній державній адміністрації з нагоди 95-річчя краєзнавчого руху в Україні, відбулася зустріч нагоди 95-річчя краєзнавчого руху в Україні. У ній взяли участь Андрій Подорван, заступник голови Чернігівської ОДА, Олександр Коваленко, голова Чернігівського обласного осередку Національної спілки краєзнавців України, Андрій Курданов, голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України, науковці та краєзнавці.

Карантинний ринок праці

Карантинний ринок праці 15:25

З початку карантину лави безробітних поповнили 9,1 тис. осіб, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. В середньому щоденно в службі зайнятості в карантинний період реєструвалося 183 безробітних проти 89-ти у 2019 році.

Упродовж минулого тижня підрозділи УДСНС України у Чернігівській області 51 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня підрозділи УДСНС України у Чернігівській області 51 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:10

Упродовж минулого тижня з 25 травня по 1 червня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 198 чоловік особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини