Чернігів тримає слово і щорічно виділяє кошти на компенсацію батьківських внесків в освітніх закладах
У Чернігові вже довгий час (з січня 2017 року) діє заборона щодо збору коштів з батьків на проведення капітальних і поточних ремонтів у школах та дошкільних закладах міста. Слід зауважити, що таку практику впроваджено далеко не у всіх містах України.

У 2017 році видатки на покриття «благодійних внесків» склали – 6,2 млн грн. Ця сума була використана з розрахунку 70% – на придбання миючих засобів, фарби, канцелярських приладів, господарчих, будівельних та електротоварів і 30 % – на оплату послуг (поточний або аварійний ремонт закладу).
В 2018 році на покриття благодійних внесків місто виділило 7,3 млн грн: 80% – придбання матеріалів, 20% – оплата робіт та послуг.
А вже з наступного, 2019 року на розвиток інфраструктури освітніх закладів виділятимуться додаткові кошти міського бюджету в рамках Програми поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти м. Чернігова, проект якої затверджений вчора, 17 травня, виконавчим комітетом Чернігівської міської ради. До цього ці потреби компенсувалися за рахунок батьківських коштів.
Реалізація цієї Програми розрахована на 5 років і діятиме вона з 2019 року. Основна її мета полягає у створенні умов для безпечного та комфортного перебування дітей у закладах освіти, поліпшенні матеріально-технічної бази закладів освіти, організації продуктивного освітнього процесу та комфортного освітнього середовища дітей міста. Все це передбачено Концепцією нової української школи, ідеї якої проголошують, що освітній простір закладу освіти не обмежуватиметься будівлею школи. Планування і дизайн освітнього простору закладу освіти будуть спрямовані на розвиток дитини й мотивації її до навчання.
Провідними напрямками реалізації даної Програми є координація дій спільно з батьківською громадою та адміністрацією закладів освіти у контексті врахування нагальних матеріальних потреб закладів освіти. На даний час дирекції всіх шкіл та дитячих садків міста вже сформували списки всього необхідного для їх закладів, - повідомив начальник управління освіти міської ради Василь Білогура на засіданні виконкому.
Загальна сума коштів, яка буде виділена на заклад освіти, прямо залежатиме від контингенту дітей, які виховуються або навчаються у закладі освіти. Відсоткове співвідношення щодо розподілу видатків кожного року буде визначатися при затвердженні міського бюджету, або при внесенні змін до нього, і може коригуватися управлінням освіти міської ради, як розпорядником коштів, у залежності від потреби.
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програмина 5 років - 52,5 млн грн.
«Проект Програми поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти м. Чернігова на 2019 – 2013 роки» виноситиметься на розгляд Чернігівської міської ради, пленарне засідання якої відбудеться 31 травня.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.