Як перетворити районну комунальну газету на успішне медіа?
Відповідь на це запитання має дати проект «Медіа-менеджмент: від комунальної газети до успішного медіа», що реалізуватиметься у найближчі півроку Асоціацією регіональних.

Загалом проект передбачає практичну допомогу колективам редакцій друкованих ЗМІ Чернігівської області в умовах процесу роздержавлення, що відбувається у відповідності до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».
Проект передбачає дослідницьку та аналітичну частину: збір, узагальнення та аналіз інформації щодо медіа-карти області, відомостей про ЗМІ, що підпадають під дію законодавства про роздержавлення, статистичних даних щодо інформаційного простору області, інформації про стан медіа-ринку Чернігівщини, контенту комунальних друкованих ЗМІ, розробку алгоритмів успіху для місцевих комунальних газет. І практичну – проведення комунікативних семінарів.
Зокрема, для редакторів районок та їх заступників планується провести тренінги надання практичних консультацій щодо особливостей процесу роздержавлення, оцінити загрози, вивчити мотивації колективів стосовно вибору способів роздержавлення.
– Особливо актуальним – і це вже відчувається після перших кроків по роздержавленню – є надання юридичної допомоги колективам районок.
Хоча закон про реформування передбачає чітку покрокову процедуру виходу місцевих державних адміністрацій та місцевих рад зі складу співзасновників, влада не поспішає приймати відповідні рішення. У багатьох випадках чиновники відмовляються готувати проекти рішень щодо виходу органів влади із співзасновників, вимагають додаткові документи з редакцій, що не передбачено законодавством. Відтак навіть ті газети, які планують реформуватися у 2016 році, вже зіштовхнулись з проблемами, – каже Олександр Назаренко,координатор проекту, голова Асоціації регіональних ЗМІ.
Окрім того, за словами Олександра Назаренка, який нещодавно обраний головою Асоціації місцевої преси, наразі потрібно готувати ЗМІ, що реформуються, до самостійного «плавання». Тому проект передбачає навчання редакторів та їх заступників основам маркетингу, функціонуванню нових медіа. А головне – розробці стратегій успішних медіа.
Для журналістів редакцій планується навчання з опанування нових навичок та вмінь щодо нових медіа, конвергенції та монетизації контенту.
У перспективі проект має сприяти покращенню якості медійного простору Чернігівщини, у тому числі друкованого, а також підвищити конкурентну спроможність реформованих комунальних друкованих ЗМІ області.
* * *
Довідково. На даний час в Чернігівській області нараховується 25 комунальних друкованих ЗМІ: 22 районних, 2 міських та 1 обласна. Абсолютна більшість газет в останні роки мають значні фінансові труднощі, наявне значне скорочення накладів, у більшості періодично виникають конфліктні ситуації з співзасновниками з приводу контенту. З іншого боку, кошти, що виділяються з місцевих бюджетів, використовуються більшістю таких ЗМІ включно на оплату друкарських послуг, що знижує мотивацію керівників ЗМІ працювати відповідно вимог сучасного медіа-маркетингу.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06
Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02
Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54
26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50
Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48
24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.