Зовнішнє незалежне оцінювання зазнало змін
Про особливості ЗНО у 2015 році йшла мова під час засідання прес-клубу «Ділове слово». Зустріч із журналістами відбулася у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації 13 листопада.
З представниками ЗМІ спілкувалася директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва.
Вона зазначила, що в наступному році ЗНО буде проводитись у період з квітня по липень.
— У попередні роки цей період починався з червня. Підкреслюю, що у 2015 році державна підсумкова атестація з української мови буде проводитись у формі ЗНО, саме тому зміщений час проведення. Детальна інформація з цього приводу з'явиться до 20 листопада.
Також Світлана Сакаєва зазначила, що у 2015 році для вступу до вищого навчального закладу абітурієнти подають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання лише 2015 року. Сертифікати інших років не прийматимуться.
Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія,фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, російська мова, французька мова.
Програми ЗНО, характеристики тестів із усіх предметів і критерії оцінювання завдань з розгорнутою відповіддю розміщені у розділі «Підготовка до ЗНО» на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (http://testportal.gov.ua) та в розділі «Абітурієнту» на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти (http://kievtest.org.ua).
Ще одне нововведення – поява двох рівнів складності сертифікаційної роботи (тесту). Абітурієнти складатимуть тести ЗНО з української мови і літератури та математики базового або поглибленого, обрати який слід буде під час реєстрації. Рівень складності тесту, необхідний для вступу на навчання, визначатиметься Правилами прийому до вищого навчального закладу.
Дещо змінений перелік предметів. Світова історія та світова література будуть відсутні, адже зовсім невелика кількість абітурієнтів у минулі роки обирали ці дисципліни.
Для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.
У 2015 році очікується, що ЗНО пройде близько 8 тисяч абітурієнтів з Чернігівщини. Вже зараз вони можуть ознайомитись з усіма новаціями на сторінці «ЗНО 2015» на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.