Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 липня, 02:49:34

Вибір між двома школами у Срібнянському районі зробили батьки. Тепер одну з них можуть закрити

15.08.2014   10:15Агенцiя

Початок нового навчального року у Харитонівській школі нині під великим знаком питання.

Бо, чи варто далі існувати школі І-ІІ ступеня, у дев'ять класів якої 1 вересня прийдуть 17-19 школярів? Чи здатний забезпечити такий навчальний заклад належний рівень знань, виховання дитини у колективі? Чи є способи уникнути припинення діяльності школи?

Відповіді на ці запитання минулого вівторка разом шукали батьки учнів, педагогічний колектив, керівники місцевої і районної влади. На збори, які проходили у школі, прибули Харитонівський сільський голова Юрій Остапенко, голова райдержадміністрації Микола Близнюк, заступник голови районної ради Олександр Телух, начальник відділу освіти Анатолій Семенко.

На зборах називали дві причини, через які школа дійшла до грані закриття. Перша – демографічна ситуація, яку залишимо без коментарів. Похвалитись її покращенням не може жоден населений пункт району. Більш цікава друга: 16 дітей 1-9 класів з Харитонівки розпочнуть новий навчальний рік у Карпилівський школі І-ІІІ ступенів.

Було б у Харитонівській школі 35 учнів – ніхто й мови не вів би про припинення її діяльності. Незрозуміло лише чому такого серйозного розгляду це набуло саме сьогодні, а не тоді, коли до школи в сусіднє село пішли навчатись перші кілька учнів? Як переконувати батьків повернути дітей назад, якщо вони впевнені, і небезпідставно, що в Карпилівській школі дійсно краще?

Тривала дискусія про причини вибору школи лише у кількох епізодах наближалась до конкретики. Цікаво, що однакове запитання “чому перейшли в Карпилівку” задавали як батьки, звертаючись до начальника відділу освіти Анатолія Семенка, так і навпаки. Складалося враження, що кожен із них добре знав відповідь, але хотів почути її на загал від свого співрозмовника.

Усім батькам, хто прийшов на збори, хотілось, щоб школа у селі залишилась. Але реалії підказували іншу відповідь, яку однією фразою висловила мама школяра: “Мені жалко школи, а дитини своєї жалко ще більше”.

На зборах не приймалося жодних рішень. Метою спілкування було глибше розібратися в ситуації, почути думки і побажання батьків та розповісти їм про невтішні перспективи навчання у школі з 17 учнями.  І, відповідно, про переваги навчання у більшому за чисельністю школярів навчальному закладі, де діти виховуються у колективі, де мають спортзалу, діють гуртки, де є доступ до сучасної комп'ютерної техніки. Вибір школи залишається за батьками. Відділ освіти готовий забезпечити підвезення харитонівських школярів у Карпилівку, Срібне чи Гриціївку.
 
Анатолій Семенко пообіцяв батькам, які матимуть таке бажання, організувати поїздку в ці школи, ознайомитись з умовами навчання.

Еволюційним процесом, до якого жодним чином не спонукає влада, назвав перспективу припинення діяльності школи у Харитонівці голова райдержадміністрації Микола Близнюк. Можливо, не в цьому році, але рано чи пізно, зважаючи на демографічну ситуацію, ця подія відбудеться. Про які оптимістичні прогнози на найближчі роки говорити, коли в селі лише 12 дітей дошкільного віку?

Срібнянщина

До теми:

Володимир Івашко: Мережу дошкільних навчальних закладів буде розширено

На Чернігівщині обговорювали актуальні питання підготовки до нового 2014-2015 навчального року

Громадська рада при ОДА ознайомилась з проблемами розвитку дошкільної освіти в області

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19

Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

 Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10

Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06

У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини