Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 13:55:27

Володимир Івашко: Мережу дошкільних навчальних закладів буде розширено

04.08.2014   14:56

Як свідчить статистика, дошкільним вихованням в області охоплено 90,3% дітей від 3 до 6 років. Перевантаження ДНЗ залишається проблемним питанням: обласний показник – 114 дітей на 100 місць. У м. Ніжин він сягає 207.

Відповідно до Програми соціально-економічного розвитку передбачається відкриття 10 дошкільних навчальних закладів. Уже відкрито 4 додаткові групи на базі діючих закладів Варвинського, Талалаївського та Срібнянського районів. На часі – відкриття дитячих садків у Бобровицькому, Новгород-Сіверському та Щорському районах. Влада Ніжина вишукує можливості для відкриття додаткових 11 груп, що дасть можливість здобувати дошкільну освіту 221 дитині.

Як відзначає голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко, дошкільне виховання є необхідним атрибутом для підготовки дитини до здобуття основної освіти. Тому завдання влади на місцях – збереження мережі існуючих дитячих садків та відновлення роботи тих, що за певних причин не працюють.

Так, у Чернігові тривають ремонтні роботи у ДНЗ №11 на 120 місць, який використовувався не за призначенням, звільнено ДНЗ №9, у приміщенні якого працював «Укртелеком», на черзі – повернення дітям ще двох закладів.

За дорученням голови облдержадміністрації створено районну комісію з обстеження приміщення Батуринської ЗОШ, якою надано пропозиції щодо виділення окремих кімнат для відкриття у цьому навчальному році двох додаткових груп.

– Навіть в умовах жорсткої економії бюджетних коштів ми маємо забезпечити кожній дитині, у тому числі і тій, яка проживає в сільській місцевості, право на якісну дошкільну освіту. Це може бути зроблено шляхом повернення до системи освіти перепрофільованого дошкільного закладу; створення НВК; відкриття приватного закладу чи групи. Із залученням спонсорських коштів та допомогою небайдужих людей додаткові місця в дитячих садках необхідно відкрити в кожному районі й місті, а черги – ліквідувати, - зазначає Володимир Івашко.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:17

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 5 березня по 8:00 6 березня 2021 року.

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям 11:08

В обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України 5 березня пройшли урочистості, присвячені Міжнародному жіночому дню.

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення 10:41

В обласній державній адміністрації відбулися урочистості з нагоди прийдешнього Міжнародного жіночого дня.

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка 10:21

Ніжинською міською радою оголошено конкурс на розробку найкращої передпроектної візуалізації парку імені Тараса Шевченка. Конкурс триватиме упродовж 50 днів, до 23 квітня. У підсумку переможець отримає 100 тисяч гривень (з урахуванням статті 168 Податкового кодексу України).

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком 10:01

Зміни в мережі міських автобусних маршрутів загального користування, рекомендовані координаційною радою з питань організації транспортного забезпечення населення Чернігова на засіданні 4 березня затвердив виконком міської ради.