Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:25:14

Про медове вино, медовуху та мед

17.12.2012   16:53

Ні-ні, ця стаття не є пропагандою надмірного споживання хмільних напоїв, вона про давні традиції медоваріння та нинішні проблеми медоварів.

У п'ятницю, 14 грудня, представники Гільдії медоварів провели прес-конференцію для чернігівських журналістів.

Під час спілкування було багато сказано про давні традиції медоваріння та питні меди. Голова Гільдії медоварів Василь Барабаш розповів про роботу українських медоварів, яким на сьогодні вдалося відродити старовинні рецепти приготування медових вин та напоїв. "Завдяки тому, що ми не тримаємо один від одного секрети, наші меди питні стають все кращі і кращі", - зазначив Василь Степанович. І додав, що дійсно гарна медовуха вариться тільки з хорошого меду.

Напої з меду увійшли до сотні кращих товарів України. І щоб їх якість "була на рівні", Гільдія постійно проводить конкурси, навчання, семінари для медоварів-початківців та фахівців із стажем. Медові напої - це не лише атрибути святкового столу, а й лікувальні засоби - сечогінні, заспокійливі, які поліпшують роботу серцево-судинної системи. Щоправда, на проведення комплексних наукових досліджень наразі немає коштів. До речі, від медовухи похмілля не буває: до меду входить понад 300 компонентів, і тому від нього не виникає залежність.

За словами В.С.Барбаша члени Гільдії постійно слідкують за якістю продукції, аби не допустити дискредитації справи. Це одна з причин чому справжню медовуху не можна купити в звичайному магазині. "Ми боїмося підробок та фальсифікації", - кажуть представники Гільдії.

Ще однією проблемою з якою постійно доводиться стикатися бджолярам - незрозумілість та протиріччя у законах. Вони самі називають це "війною законів". Адже з одного боку меди питні, виготовлені в домашніх умовах, підпадають під дію закону "Про виноград та виногране вино", а з іншого вони містять від 9 до 13 відсотків алкоголю і тому підпадають під категорію алкогольних виробів, для продажу яких потрібна ліцензія. Суперечки цих двох документів призводять до постійних проблем із реалізацією продукції споживачам та і заважають розвивати галузь.

От і виходить, що медовуха, яка могла стати брендом України, знаходиться поза законом. Або між двома законами. Представники галузі змушені вирішувати проблеми із контролюючими органами, з'являтися до суду в якості відповідача і просто не мають можливості нормально працювати, відроджуючи традиції медоваріння.

Звичайно ж Гільдія медоварів не збирається зупинятися на досягнутому, не зважаючи ні на які перешкоди. Найближчим часом планується відкриття фірмових магазинів по всій Україні, а поки що медовуху можна купити на виставках і ярмарках.

Чернігівці зможуть придбати напої медові та медовуху, концентрат для медового квасу (до речі новинка), лікувальні мазі на медовій основі та іншу солодку продукцію з 28 по 30 грудня 2012 року під час Регіонального конкурсу питних медів та фестивалю медових напоїв.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.