Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 07:27:52

Голод як зброя масового знищення

28.11.2020   12:23Агенцiя

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшла відкрита лекція до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Сергій Бутко

Сергій Бутко

«Голодомор-геноцид 1932 – 1933 років – комуністична зброя масового знищення» - таку назву мала відкрита он-лайн лекція співробітника Українського інституту національної пам’яті Сергія Бутка.

«Штучний голод – це не просто трагедія, а добре спланована  військова операція по знищенню українського народу, – розповідає Сергій Бутко. – Голодомор був ретельно підготований: введені внутрішні паспорти (селяни їх не мали), запроваждений сумнозвісний закон про «5 колосків», поставлений до виконання нереальний план хлібозаготівель. Натуральні штрафи передбачали забирання у селян всього їстівного, до останньої крихти. А щоб люди не могли втекти від голоду, на залізничних станціях працювали військові заслони. Фактично, це була блокада».

Історики наводять вражаючі цифри: на Чернігівщині (в сучасних територіальних межах) у листопаді 1932 – липні 1933 від голоду померли 270 тисяч осіб. У той же час на фронтах радянсько-німецької війни (1941 – 1945) та під нацистською окупацією загинули 261,5 тисяч жителів Чернігівщини.

Тобто Голодомор був справжньою війною радянської влади протии українського народу. «Щоб успішно вести війну, треба знати зброю ворога», – переконаний Сергій Бутко. Саме тому в сучасних умовах ці історичні уроки надзвичайно актуальні для українців.

Чернігівська міська ЦБС

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).