Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 1 липня, 14:24:58

Бетховен у виконанні Марини Найдьон

31.01.2020   09:54Агенцiя

Мистецька спадковість — річ, яка червоною ниткою проходить через творчість вчителів і учнів. Свого часу Левко Ревуцький навчав музично-педагогічній справі Данила Юделевича. Той, в свою чергу, виховав як музиканта відомого піаніста Андрія Кутасевича. Андрій Кутасевич — доцент Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського. І — педагог Марини Найдьон, піаністки, добре відомої любителям музичного мистецтва в усьому світі, викладача Чернігівського музичного коледжу ім. Левка Ревуцького.

Марина Найдьон - лауреатка багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Так, 2017-го року вона отримала другу премію на Міжнародному конкурсі «Eurovision Media Star» (Париж, Франція), а в 2018 році - другу премію на Міжнародному конкурсі «Euro Grand Prix in Vienna» (Відень, Австрія).

30 січня Марина Найдьон взяла участь у мистецькому проєкті обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм “Фортепіанний абонемент” з програмою, присвяченою 250-річчю від дня народження Людвіга ван Бетховена. “Марина Найдьон є яскравою представницею саме чернігівської фортепіанної школи”, - каже про піаністку автор і ведучий проєкту, заслужений діяч мистецтв України Олег Васюта.

У виконанні музикантки прозвучали друга і третя частини опусу №31 великого німецького композитора — сонати №17 і №18.

Соната №17, відома також як “Буря” та “Шекспірівська соната”, вважається свого роду психологічним автопортретом Бетховена. У ній багато роздумів, висловлених і невисловлених почуттів, зрештою, трагізму. Натомість Соната №18 сповнена, на думку музикознавців, радості і спокою.

Разом з музикантами квартету духових інструментів Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України у складі Романа Слабеняка (гобой), Сергія Проценка (кларнет), Олександра Примаченка (валторна), Василя Кріля (фагот) Марина Найдьон виконала Квінтет для фортепіано, гобоя, кларнета, валторни, фагота мі-бемоль мажор, ор.16. У цьому творі мистецтвознавці відзначають вплив Гайдна і Моцарта, але підкреслюють, що партія фортепіано тут — це справжнє бетховенівське «гуркітливе» звучання.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
 

Останні новини Чернігівщини

Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38

У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16

Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.

Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55

26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.

«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32

Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.

У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49

Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини