Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 17:02:09

Під Черніговом слов’яни билися з вікінгами. Переміг “Коровель”!

24.07.2012   15:32Агенцiя

У п’ятницю, 20 липня під Черніговом поблизу села Шестовиця відбулася церемонія відкриття традиційного ХІІ Міжнародного фестивалю слов’яно-варязької культури та історичного фехтування.

Цей фестиваль став не просто тусовкою в історичних костюмах. З цього року у історичного свята з’явилася спортивна складова: це бої в номінаціях “щит-меч”, “одноручними мечами”, “5 на 5” та бугурти*. Звичайно, що у економічно складний час такі масштабні заходи, як “Коровель” потребують серйозної підтримки. І така підтримка була надана Чернігівською обласною державною адміністрацією. Особливу увагу фестивалю приділив Станіслав Прокопенко, перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації та депутат обласної ради

Історія “Коровелю” йде з сивої давнини

В урочищі Коровель, біля села Шестовиця, неподалік від річки Десна, 12 км на північний захід від Чернігова розташований “Шестовицькій археологічний комплекс”, який складається з Городища, Подолу та курганного могильника. У сиву давнину саме у цьому місці була найбільша в Європі стоянка-городище вікінгів IX-XII століть за межами Скандинавії. Що саме сприяло появі тут стоянки вікінгів, достеменно не відомо. Але вчені припускають, що коли в кінці IX століття в східнослов’янському середовищі відбувалися інтеграційні процеси, войовничі дружини вікінгів зазіхали і на Південний Схід, де на неосяжних просторах слов’янські й інші племена вели жваву торгівлю з країнами арабського Сходу та Візантією. Вікінги-варяги, включившись в цю торгівлю, незабаром намірилися взяти її під свій контроль. Мабуть так на березі Десни наприкінці ІХ сторіччя і з’явилася стоянка вікінгів…

Перші розкопки в урочищі Коровель зробив у 1925-27 роках співробітник Чернігівського історичного музею Петро Смолічев. У 1998 році, силами українських, російських та норвезьких археологів, Інститутом археології Національної Академії наук України та експедицією Чернігівського педагогічного університету на чолі з Володимиром Коваленком було створено “Шестовицьку міжнародну археологічну експедицією”. А з 2001 року на базі експедиції щорічно проводиться фестиваль історичного фехтування “Коровель”. Також кожного літа проводиться “літня польова міжнародна археологічна школа” – в якій щорічно проходять практику до 500 студентів та аспірантів з Центральної та Східної Європи.

“Коровель” потребує допомоги

Історична реконструкція – річ не із дешевих! Участь у “Коровелі” можуть приймати лише команди, одяг яких відповідає історичному періоду ІХ – ХІІІ століть. Відповідно до умов фестивалю, кожен його учасник зобов’язаний мати комплект одягу, характерний для обраного ним періоду, регіону і соціального статусу. Рівень виконання – стилізація і вище. Відсутність мінімального костюма переводить учасника в категорію гостя. Окрім цього дуже високі вимоги приділяються і до зброї та обладунків учасників. Захисні властивості обладунків оцінює технічна комісія, яка, і тільки яка дає допуск на бої.

Враховуючи те, що участь у фестивалі “Коровель” вирішили прийняти близько 40 команд з України, Росії та Білорусі, в учасників були певні проблеми щодо того, як дістатися до місця проведення фестивалю, бо спорядження було важким, а до місця проведення фестивалю рейсові автобуси не ходять.

Нелегко оргкомітету фестивалю було налагодити і побут учасників – “Коровель” відбувається далеченько від села Шестовиця. А для наметового містечка потрібні і дрова, і вода. Та й медичне забезпечення і пожежна охорона не будуть зайвими.

Саме тому оргкомітет фестивалю і звернувся за підтримкою до Станіслава Прокопенка, як заступника голови Чернігівської облдержадміністрації…

Фестиваль відкрито!

У п’ятницю, 20 липня відбулася церемонія відкриття традиційного ХІІ Міжнародного фестивалю слов’яно-варязької культури та історичного фехтування. Для участі у турнірах з’їхалися команди не тільки зі всієї України, але і з Росії та Білорусі. З імпровізованої сцени фестивалю перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Станіслав Прокопенко об’явив про відкриття дванадцятої сторінки в історії “Коровеля”. Після цього команди-учасники протягом двох днів змогли продемонстрували суддям і глядачам навички володіння старовинними видами зброї, зразки одягу древніх слов’ян, кочових народів Північного Причорномор’я та скандинавських вікінгів. “Коровель–2012” подарував учасникам та гостям не просто хвилини незвичайного дозвілля, але й став уроком історії, надав можливість більше дізнатися про те, що відбувалося у нашому краї тисячу років тому.

Обов’язково треба додати, що Міжнародний фестиваль слов’яно-варязької культури та історичного фехтування “Коровель” збігається за часом з проведенням щорічних розкопок, що ведуться “Шестовицькою міжнародною археологічною експедицією”. І ті, кого цікавить історія, в рамках проведення фестивалю змогли відвідати місце проведення розкопок і ознайомитися з експозицією виставки, організованою Чернігівським історичним музеєм ім. В. В. Тарновського, в основі якої – предмети, знайдені археологами саме в урочищі Коровель.

* Бугурт – історичний термін, що позначає масову битву під час турніру, бій загін на загін. Саме бугурти, а не одиночні поєдинки були найважливішою подією турнірів, особливо ранніх.

Юрій Сидоренко

PR 

Останні новини Чернігівщини

«єРобота»: «Родинне Древо» в Ніжині

«єРобота»: «Родинне Древо» в Ніжині 16:45

Наприкінці минулого року в новозбудованому готелі «Reikartz Nizhyn» («Optima Collection» Ніжин), що розташований на в’їзді в місто, біля центрального вокзалу та основних транспортних розв’язок, відкрився новий ресторан «Родинне Древо».

Коли витрати для роботодавця перетворюються на інвестиції…

Коли витрати для роботодавця перетворюються на інвестиції… 16:38

Комп’ютер, монітор, офісне крісло, термінал, мобільний телефон, настільна лампа – майже в 70 тис. грн обійшлося робоче місце для завідувача складу СТОВ «Батьківщина» (сел.Срібне)

Пам’яті Андрія Юрченка: у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя 09:41

Цим видом спорту Захисник України займався з дитинства і аж до вступу в Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Де, навички та вміння, отримані під час тренувань з бойового мистецтва допомогли самореалізуватися та показати чудові результати в навчанні.

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини