Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 20:12:36

В Новгороді-Сіверському розпочато традиційні археологічні розкопки. ВІДЕО

28.07.2016   15:06

В Новгороді-Сіверському розпочато традиційні археологічні розкопки. Цьогорічні роботи проводяться дещо в іншому місці, а саме біля водонапірної вежі, що знаходиться на Базарній площі.

У 1982 році археологи під час своєї експедиції на цій території зафіксували рештки споруд ХІV століття.

В свою чергу сучасні дослідники старовини планують знайти ще рештки споруд цього ж століття як доказ того, що місто Новгород-Сіверський не було спалене монголами, скоріше за все частина міста залишилась. Спалено було тільки заміську резиденцію князя, яка ймовірно розташовувалась на території Cпасо-Преображенського монастиря, зазначають археологи.

Іван Кедун - доцент кафедри всесвітньої історії, археолог, викладач НДУ ім.Гоголя: "Місто продовжувало існувати тому що в джерелах ми бачимо в кінці ХІV століття на початку ХV вже повноцінно функціонує і переходить з рук в руки. Новгород-Сіверська фортеця  систематично згадується в джерелах і є об'єктом політичного торгу, її постійно захоплюють, віддають, жалують в управління. Вона функціонує принаймні на кінець ХІV сторіччя.

Щоб це довести або спростувати треба зафіксувати існуючий цей шар, існуючі будівлі цього періоду і відповідно тоді ми зможемо щось сказати: або ми це підтвердимо, або ми це спростуємо, але в будь-якому разі це є науковий результат , який буде позитивний."

В цьогорічних археологічних розкопках порівняно з минулими роками бере участь лише 12 осіб - це аспіранти, магістри, археологи Ніжинського державного університету ім. Гоголя та Чернігівського національного педагогічного університету. Нагадаємо що раніше до даної експедиції в Новгород-Сіверський залучались студенти даних вищих навчальних закладів. Зараз же причина - це недостатнє фінансування.

Іван Кедун - доцент кафедри всесвітньої історії, археолог, викладач НДУ ім.Гоголя: "Ми з Чернігівським університетом затвердили програму обласного фінансування на фінансування робіт новгород-сіверської експедиції. Там сума кошторису була 100 тис. грн., яка була розрахована на те щоб вистачало на сезон повноцінної експедиції. Зараз, у зв’язку з скрутними часами в країні, ця сума значно зменшена по-перше, по-друге ціни значно виросли, тому в рамках програми ми не можемо забезпечити належне фінансування для проведення цих робіт. З'являється певна допомога вже на рівні місцевої влади і підприємців місцевих, потрошку хто чим."

Незважаючи на всі ці проблеми та труднощі дослідники планують працювати надалі, а результати презентуватимуть на загал. В наступному уроці досліджуватимуть посад давньоруського Новгорода в районі Нікопольської церкви та Торгівельних рядів, що допоможе з'ясувати як розвивалось та жило місто.

Іван Кедун - доцент кафедри всесвітньої історії, археолог, викладач НДУ ім.Гоголя: "Найбільш ймовірним здається, що Центральна перша фортеця виникла в районі Успенського собору - це северянське городище. Потім з приходом Русі виникає фортеця на Замковій горі, паралельно заселяються всі вершини, пагорби навколо, які мають свою систему укріплень - частокол і ось вони функціонують. Єдиного міста не було"

 
" frameborder="0" allowfullscreen>

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.