Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 13:51:19

В Новгороді-Сіверському розпочато традиційні археологічні розкопки. ВІДЕО

28.07.2016   15:06

В Новгороді-Сіверському розпочато традиційні археологічні розкопки. Цьогорічні роботи проводяться дещо в іншому місці, а саме біля водонапірної вежі, що знаходиться на Базарній площі.

У 1982 році археологи під час своєї експедиції на цій території зафіксували рештки споруд ХІV століття.

В свою чергу сучасні дослідники старовини планують знайти ще рештки споруд цього ж століття як доказ того, що місто Новгород-Сіверський не було спалене монголами, скоріше за все частина міста залишилась. Спалено було тільки заміську резиденцію князя, яка ймовірно розташовувалась на території Cпасо-Преображенського монастиря, зазначають археологи.

Іван Кедун - доцент кафедри всесвітньої історії, археолог, викладач НДУ ім.Гоголя: "Місто продовжувало існувати тому що в джерелах ми бачимо в кінці ХІV століття на початку ХV вже повноцінно функціонує і переходить з рук в руки. Новгород-Сіверська фортеця  систематично згадується в джерелах і є об'єктом політичного торгу, її постійно захоплюють, віддають, жалують в управління. Вона функціонує принаймні на кінець ХІV сторіччя.

Щоб це довести або спростувати треба зафіксувати існуючий цей шар, існуючі будівлі цього періоду і відповідно тоді ми зможемо щось сказати: або ми це підтвердимо, або ми це спростуємо, але в будь-якому разі це є науковий результат , який буде позитивний."

В цьогорічних археологічних розкопках порівняно з минулими роками бере участь лише 12 осіб - це аспіранти, магістри, археологи Ніжинського державного університету ім. Гоголя та Чернігівського національного педагогічного університету. Нагадаємо що раніше до даної експедиції в Новгород-Сіверський залучались студенти даних вищих навчальних закладів. Зараз же причина - це недостатнє фінансування.

Іван Кедун - доцент кафедри всесвітньої історії, археолог, викладач НДУ ім.Гоголя: "Ми з Чернігівським університетом затвердили програму обласного фінансування на фінансування робіт новгород-сіверської експедиції. Там сума кошторису була 100 тис. грн., яка була розрахована на те щоб вистачало на сезон повноцінної експедиції. Зараз, у зв’язку з скрутними часами в країні, ця сума значно зменшена по-перше, по-друге ціни значно виросли, тому в рамках програми ми не можемо забезпечити належне фінансування для проведення цих робіт. З'являється певна допомога вже на рівні місцевої влади і підприємців місцевих, потрошку хто чим."

Незважаючи на всі ці проблеми та труднощі дослідники планують працювати надалі, а результати презентуватимуть на загал. В наступному уроці досліджуватимуть посад давньоруського Новгорода в районі Нікопольської церкви та Торгівельних рядів, що допоможе з'ясувати як розвивалось та жило місто.

Іван Кедун - доцент кафедри всесвітньої історії, археолог, викладач НДУ ім.Гоголя: "Найбільш ймовірним здається, що Центральна перша фортеця виникла в районі Успенського собору - це северянське городище. Потім з приходом Русі виникає фортеця на Замковій горі, паралельно заселяються всі вершини, пагорби навколо, які мають свою систему укріплень - частокол і ось вони функціонують. Єдиного міста не було"

 




" frameborder="0" allowfullscreen>

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).