Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 квітня, 14:03:57

В Новгороді-Сіверському розпочато традиційні археологічні розкопки. ВІДЕО

28.07.2016   15:06

В Новгороді-Сіверському розпочато традиційні археологічні розкопки. Цьогорічні роботи проводяться дещо в іншому місці, а саме біля водонапірної вежі, що знаходиться на Базарній площі.

У 1982 році археологи під час своєї експедиції на цій території зафіксували рештки споруд ХІV століття.

В свою чергу сучасні дослідники старовини планують знайти ще рештки споруд цього ж століття як доказ того, що місто Новгород-Сіверський не було спалене монголами, скоріше за все частина міста залишилась. Спалено було тільки заміську резиденцію князя, яка ймовірно розташовувалась на території Cпасо-Преображенського монастиря, зазначають археологи.

Іван Кедун - доцент кафедри всесвітньої історії, археолог, викладач НДУ ім.Гоголя: "Місто продовжувало існувати тому що в джерелах ми бачимо в кінці ХІV століття на початку ХV вже повноцінно функціонує і переходить з рук в руки. Новгород-Сіверська фортеця  систематично згадується в джерелах і є об'єктом політичного торгу, її постійно захоплюють, віддають, жалують в управління. Вона функціонує принаймні на кінець ХІV сторіччя.

Щоб це довести або спростувати треба зафіксувати існуючий цей шар, існуючі будівлі цього періоду і відповідно тоді ми зможемо щось сказати: або ми це підтвердимо, або ми це спростуємо, але в будь-якому разі це є науковий результат , який буде позитивний."

В цьогорічних археологічних розкопках порівняно з минулими роками бере участь лише 12 осіб - це аспіранти, магістри, археологи Ніжинського державного університету ім. Гоголя та Чернігівського національного педагогічного університету. Нагадаємо що раніше до даної експедиції в Новгород-Сіверський залучались студенти даних вищих навчальних закладів. Зараз же причина - це недостатнє фінансування.

Іван Кедун - доцент кафедри всесвітньої історії, археолог, викладач НДУ ім.Гоголя: "Ми з Чернігівським університетом затвердили програму обласного фінансування на фінансування робіт новгород-сіверської експедиції. Там сума кошторису була 100 тис. грн., яка була розрахована на те щоб вистачало на сезон повноцінної експедиції. Зараз, у зв’язку з скрутними часами в країні, ця сума значно зменшена по-перше, по-друге ціни значно виросли, тому в рамках програми ми не можемо забезпечити належне фінансування для проведення цих робіт. З'являється певна допомога вже на рівні місцевої влади і підприємців місцевих, потрошку хто чим."

Незважаючи на всі ці проблеми та труднощі дослідники планують працювати надалі, а результати презентуватимуть на загал. В наступному уроці досліджуватимуть посад давньоруського Новгорода в районі Нікопольської церкви та Торгівельних рядів, що допоможе з'ясувати як розвивалось та жило місто.

Іван Кедун - доцент кафедри всесвітньої історії, археолог, викладач НДУ ім.Гоголя: "Найбільш ймовірним здається, що Центральна перша фортеця виникла в районі Успенського собору - це северянське городище. Потім з приходом Русі виникає фортеця на Замковій горі, паралельно заселяються всі вершини, пагорби навколо, які мають свою систему укріплень - частокол і ось вони функціонують. Єдиного міста не було"

 




" frameborder="0" allowfullscreen>

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

18 квітня у Чернігові День жалоби

18 квітня у Чернігові День жалоби 09:54

Для вшанування пам'яті загиблих внаслідок ракетного обстрілу російськими військами нашого міста 17 квітня 2024 року у Чернігові 18 квітня оголошено Днем жалоби. Відповідне розпорядження підписав в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

18 квітня: цей день в Україні і світі

18 квітня: цей день в Україні і світі 08:52

ДЕНЬ 785 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 785 RUSSIAN AGRESSION

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00 15:02

О 09 год. 03 хв. 17 квітня ворогом здійснено ракетний обстріл території міста Чернігова. Сталося пряме влучання в будівлю соціальної інфраструктури.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини