Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 13 грудня, 10:25:59

Нова дошка на пам’ятнику Софії Русової

08.12.2014   07:32

У селі Олешня Ріпкинського району відбулось відкриття оновленої дошки, встановленої на пам’ятнику уродженки цього села, видатної просвітительки, педагога Софії Русової, повідомляє Чернігівська обласна Державна телерадіокомпанія.

На відкриття пам’ятної дошки прийшли учні й селяни з Олешні, а також приїхали студенти Національного педагогічного університету ім. Т. Шевченка.

Відбулось освячення дошки, яка встановлена на місті потрощеної старої.

Ініціатором встановлення пам’ятного знаку є історик із Чернігова Володимир Єрмак. Нова дошка встановлена за допомогою депутата обласної ради, голови благодійного фонду імені Софії Русової Івана Чауса.

Разом із студентами-першокурсниками на цю акцію приїхала і Лариса Юда – заступник директора з виховної роботи Інституту історії ЧНПУ. Студенти мали можливість оглянути кімнату-музей у сільській школі, яка вже 20 років носить ім’я просвітительки, відвідали історико-меморіальний музей Софії Русової у її садибі, де мали змогу обігрітися біля живого вогню, розпаленого в каміні. Завершилося знайомство з життям і творчістю Софії Русової у Ріпкинській гімназії, де також є чудова кімната-музей, присвячена видатній просвітительці.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:00

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 12 грудня до 8:00 13 грудня 2019 року.

Відбувся відкритий показ фільму

Відбувся відкритий показ фільму "Bellingcat: Правда в світі постправди" 08:47

З 25 листопада по 13 грудня на Чернігівщині проходить XVI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, тема якого – цифрові технології та захист прав людини у мережі.

Розпочалася операція

Розпочалася операція "Новорічна ялинка 2020" 08:36

Для посиленого контролю, щодо збереження зелених насаджень у святкові дні Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області розпочато проведення щорічної природоохоронної операції «Новорічна ялинка».

РДА зобов’язано оформити правовстановлюючі документи на земельну ділянку орієнтовною вартістю 850 тис. грн

РДА зобов’язано оформити правовстановлюючі документи на земельну ділянку орієнтовною вартістю 850 тис. грн 08:29

Чернігівський окружний адміністративний суд, погодившись із позовними вимогами прокуратури, зобов’язав райдержадміністрацію вжити заходів до оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку під будівлею закладу освіти орієнтовною вартістю понад 850 тис. грн.

У Борзні поліція роззброїла дебошира з пістолетом

У Борзні поліція роззброїла дебошира з пістолетом 08:14

Поліцейські затримали домашнього агресора, який погрожував зброєю правоохоронцям.