Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 червня, 16:39:37

У Ляльковому театрі відбулася прем’єра вистави "Великий льох". ФОТО

14.03.2014   12:36Агенцiя

Довгоочікувана прем’єра вистави «Великий льох» відбулася в Обласному театрі ляльок імені Олександра Довженка.

Поема-містерія, в якій Тарас Шевченко по-філософському переосмислив історію України та передбачив її майбутнє, давно зацікавила театралів. Робота над постановкою велася кілька років, і ось до двохсотріччя Кобзаря її запропонували на розсуд читачів.

— Прем’єру ми готували довго, тому що за всю історію нашого театру (із 1976 року) за обсягом і серйозністю теми такої вистави в театрі не було. Ми для себе опановуємо новий жанр музичної постановки, між собою називаємо її рок-оперою. Підготовка «Великого льоху» потребувала серйозної роботи від акторів, роботи над звуком, освітленням. Хоча ми й нині відчуваємо технічний дефіцит обладнання, але намагалися зробити виставу, виходячи з того, що у нас є», — говорить художній керівник Обласного театру ляльок, заслужений артист України Віталій Гольцов.

За його словами, вистава розрахована не на маленьких глядачів, а на старшокласників, студентів і тих, кого цікавить творчість Шевченка.

— У нашому репертуарі загалом — п’єси для дітей. Ця – інша. Театр не є центром розваги. Він повинен показувати приклади із життя, а вже глядачеві вибирати для себе, що наслідувати, — розповідає художній керівник.

— Що вас привабило саме в цьому творі Тараса Шевченка?

— «Великий льох» – це поетична і філософська історія України, автор якої — провидець. Кожен його твір, якщо детально вчитуватись, розповідає не тільки про минуле, а й про наше майбутнє. Містерія складається з трьох частин. Героями першої є три душі молодих дівчат, в образах білих пташок, які відчувають провину за те, що якимось вчинком у житті завдали шкоди Україні. Тому ці душі літають у вигляді пташок і не можуть потрапити до раю. Друга частина – три чорні ворони, які уособлюють те негативне, що є в українському, польському й російському народах. І третя частина – три лірники: один сліпий, другий глухий, а третій горбатий. Нині дуже багато митців, які продаються за гроші. І всі вони сходяться в одному місці, де мають розкопати великий льох, у якому, на думку Москви, заховані багатства українські, котрих їй ще не вистачає. Але льох вони не розкопали. Сам великий льох уособлює духовний потенціал народу, його силу віри. Доки будуть ця сила й духовність, доки цей великий льох не розкопають, доти існуватимуть Україна й український народ.

— Яке місце у виставі відведено лялькам, а яке – акторам?

— У нашій постановці немає ширми, за якою б ховалися актори, все відкрито. Артисти дуже багато рухаються вживу. Є ляльки-символи без облич. Немає звичних костюмів та декорацій. Ці новаторські та оригінальні підходи мають оцінити глядачі. До речі, костюми й декорації створювала молода художниця Олена Загребіна, яка до цього працювала над виставами Молодіжного театру та облмуздрамтеатру. А музику до вистави на наше замовлення написав відомий композитор, киянин Микола Вітковський. Зараз він викладає у навчальних закладах столиці, а свого часу був концертмейстером Тарапуньки і Штепселя, його пісні виконують українські естрадні співаки.

Вікторія Гаврик, "Деснянська правда"

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська ОВА забезпечила доставку гуманітарної допомоги до Іванівської громади

Чернігівська ОВА забезпечила доставку гуманітарної допомоги до Іванівської громади 16:38

Жителі Іванівської територіальної громади — однієї з найбільш постраждалих внаслідок навали російських військ — отримали гуманітарну допомогу від Товариства Червоного Хреста України.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 29 червня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 29 червня 16:33

У Чернігівській області 29 червня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Засідання виконкому у Ніжиніській громаді: соціальна допомога, дозволи на МАФи, оздоровлення дітей в Іспанії

Засідання виконкому у Ніжиніській громаді: соціальна допомога, дозволи на МАФи, оздоровлення дітей в Іспанії 16:29

30 червня Ніжинський міський голова Олександр Кодола провів чергове засідання виконавчого комітету.

У Чернігові ліквідують дві школи та два дитячих садочки 16:20

Ліквідувати юридичні особи шкіл №18, №21, дитсадків — №5, №61, реорганізувати школу №36. Відповідні рішення прийняли депутати на засіданні сесії Чернігівської міської ради 30 червня.

За добу на Чернігівщині виявлено 441 вибухонебезпечний предмет — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 30 червня

За добу на Чернігівщині виявлено 441 вибухонебезпечний предмет — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 30 червня 16:13

Триває розмінування території області. За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 31 раз залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 441 такий предмет.