Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 14:24:04

До Дня місцевого самоврядування

09.12.2011   10:23Агенцiя

До Дня місцевого самоврядування, що відзначається в Україні 7 грудня, в Національному культурному центрі України в Москві відбулася презентація документального серіалу “Європейські традиції міського самоврядування в Україні: магістрат – дума – рада”, створеного Чернігівською громадською організацією “Сіверський інститут регіональних досліджень”.

Вечір відкрив генеральний директор Національного культурного центру України в Москві, доктор історичних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Володимир Мельниченко. Він розповів про довготривалу співпрацю з чернігівчанами. Зокрема, з уродженцем Чернігова, керівником Центру українських досліджень Інституту Європи РАН Віктором Мироненком.

Триває співпраця з чернігівцями і в галузі культури і мистецтва. Нещодавно, в листопаді цього року, на сцені Центру виступив народний аматорський колектив “Криниці” із Сосницького району, що на Чернігівщині (батьківщина Олександра Петровича Довженка). У Центрі експонувалася виставка сучасного мистецтва “Територія душі”, де були показані роботи чернігівських художників.

В науковій галузі Культурний центр України в Москві і Чернігівщину пов’язує розробка теми “Бодянський і Шевченко”, адже Осип Бодянський родом з сіверської землі, районного містечка Варви.

Володимир Юхимович наголосив, що зустріч в Центрі з нагоди Дня місцевого самоврядування має особливий акцент, адже в розмаїтті співпраці з’явився ще один сегмент, який дає можливість пошуку спільно з російською стороною рішень суто конкретної проблеми з використанням вже наявного досвіду.

У презентації фільму взяли участь та виступили: керівник Центру українських досліджень Інституту Європи РАН Віктор Мироненко, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко, в.о. начальника управління преси та інформації Чернігівської ОДА Дмитро Никоненко, керівник Інституту Кеннана у Москві Еміль Паїн та науковці академічних інститутів Москви, представники української діаспори.

Гості з Чернігова подарували кожному, хто був присутній на вечорі, диск із записом документального серіалу, а для відвідувачів інформаційно-довідкової бібліотеки Центру передали в дар добірку книг і журналів, які були видані за останній рік в області.

Олена Марченко

 

Довідка:


Фільм у хронологічній послідовності розповідає про розвиток на території країни інституції міського самоврядування – починаючи від поширення на низку українських міст в чотирнадцятому столітті магдебурзького права. Зроблена спроба мовою кіно показати як воно адаптувалося до місцевих умов, ставши частиною аутентичної правової культури. Значну увагу в фільмі надається відродженню у другій половині ХІХ ст. міського самоврядування в Російські та Австро-Угорській імперіях, подібностям та відмінностям цих процесів у зазначених державах. Остання серія присвячена впливу подій двадцятого століття на розвиток українських міст, наслідкам одержання форм управління ними та сучасному стану міського самоврядування в Україні, його ключовим проблемам.

Творча група фільму побувала у вісімнадцяти містах України: Києві, Чернігові, Ніжині, Любечі, Полтаві, Харкові, Одесі, Миколаєві, Запоріжжі, Херсоні, Дніпропетровську, Луцьку, Острозі, Львові, Івано-Франківську, Коломиї, Чернівцях, Кам‘янці-Подільському.

В якості експертів для створення фільму залучалися відомі фахівці: Наталія Яковенко (Київ), Дмитро Чорний (Харків), Юрій Волошин (Полтава), Мирон Капраль (Львів), Григорій Самойленко (Ніжин), Тимофій Мотренко (Київ), Віктор Мироненко (Москва), Блер Рубл (Вашингтон).

http://ukrcenter.org/news/do_dnja_miscevogo_samovrjaduvannja/2011-12-08-522

Останні новини Чернігівщини

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи”

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи” 14:09

Вірус COVID-19 вніс суттєві корективи у повсякденний спосіб життя як окремих людей, так і цілих колективів. Не став виключенням і Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук).

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19 13:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину, 13 липня, у Чернігівській області один новий випадок інфікування COVID-19.

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ 12:31

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою 12:25

З початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Чернігівської області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності 9 036 проектів землеустрою з інших областей.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:22

13 липня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.