До Дня місцевого самоврядування
До Дня місцевого самоврядування, що відзначається в Україні 7 грудня, в Національному культурному центрі України в Москві відбулася презентація документального серіалу “Європейські традиції міського самоврядування в Україні: магістрат – дума – рада”, створеного Чернігівською громадською організацією “Сіверський інститут регіональних досліджень”.

Вечір відкрив генеральний директор Національного культурного центру України в Москві, доктор історичних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Володимир Мельниченко. Він розповів про довготривалу співпрацю з чернігівчанами. Зокрема, з уродженцем Чернігова, керівником Центру українських досліджень Інституту Європи РАН Віктором Мироненком.
Триває співпраця з чернігівцями і в галузі культури і мистецтва. Нещодавно, в листопаді цього року, на сцені Центру виступив народний аматорський колектив “Криниці” із Сосницького району, що на Чернігівщині (батьківщина Олександра Петровича Довженка). У Центрі експонувалася виставка сучасного мистецтва “Територія душі”, де були показані роботи чернігівських художників.
В науковій галузі Культурний центр України в Москві і Чернігівщину пов’язує розробка теми “Бодянський і Шевченко”, адже Осип Бодянський родом з сіверської землі, районного містечка Варви.
Володимир Юхимович наголосив, що зустріч в Центрі з нагоди Дня місцевого самоврядування має особливий акцент, адже в розмаїтті співпраці з’явився ще один сегмент, який дає можливість пошуку спільно з російською стороною рішень суто конкретної проблеми з використанням вже наявного досвіду.
У презентації фільму взяли участь та виступили: керівник Центру українських досліджень Інституту Європи РАН Віктор Мироненко, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко, в.о. начальника управління преси та інформації Чернігівської ОДА Дмитро Никоненко, керівник Інституту Кеннана у Москві Еміль Паїн та науковці академічних інститутів Москви, представники української діаспори.
Гості з Чернігова подарували кожному, хто був присутній на вечорі, диск із записом документального серіалу, а для відвідувачів інформаційно-довідкової бібліотеки Центру передали в дар добірку книг і журналів, які були видані за останній рік в області.
Олена Марченко
Довідка:
Фільм у хронологічній послідовності розповідає про розвиток на території країни інституції міського самоврядування – починаючи від поширення на низку українських міст в чотирнадцятому столітті магдебурзького права. Зроблена спроба мовою кіно показати як воно адаптувалося до місцевих умов, ставши частиною аутентичної правової культури. Значну увагу в фільмі надається відродженню у другій половині ХІХ ст. міського самоврядування в Російські та Австро-Угорській імперіях, подібностям та відмінностям цих процесів у зазначених державах. Остання серія присвячена впливу подій двадцятого століття на розвиток українських міст, наслідкам одержання форм управління ними та сучасному стану міського самоврядування в Україні, його ключовим проблемам.
Творча група фільму побувала у вісімнадцяти містах України: Києві, Чернігові, Ніжині, Любечі, Полтаві, Харкові, Одесі, Миколаєві, Запоріжжі, Херсоні, Дніпропетровську, Луцьку, Острозі, Львові, Івано-Франківську, Коломиї, Чернівцях, Кам‘янці-Подільському.
В якості експертів для створення фільму залучалися відомі фахівці: Наталія Яковенко (Київ), Дмитро Чорний (Харків), Юрій Волошин (Полтава), Мирон Капраль (Львів), Григорій Самойленко (Ніжин), Тимофій Мотренко (Київ), Віктор Мироненко (Москва), Блер Рубл (Вашингтон).
http://ukrcenter.org/news/do_dnja_miscevogo_samovrjaduvannja/2011-12-08-522
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).