Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 01:54:40

Керівник міліції Чернігівщини урочисто передав церкві ікони, вилучені у їх викрадача

19.04.2013   07:53

У світле свято Христового Воскресіння парафіяни Петропавлівського храму Спасо-Преображенського монастиря в Новгороді-Сіверському знову зможуть звернутися з молитвами до старовинної ікони Божої Матері та образу Георгія Переможця.

Начальник УМВС України в Чернігівській області генерал-майор міліції Олександр Михайлик в урочистій обстановці передав єпископу Чернігівському і Новгород-Сіверському владиці Амвросію ці святині, вилучені правоохоронцями у їх викрадача.

Ці два священні образи, а також значна кількість коштовних прикрас із золота і срібла, принесених вірянами в дар і залишених перед іконами, безслідно зникли у нічний час із приміщення храму. Повідомлення про крадіжку надійшло до чергової частини Новгород-Сіверського райвідділу внутрішніх справ. На місце пригоди негайно виїхала слідчо-оперативна група з числа найбільш досвідчених працівників районної міліції. При огляді храму правоохоронці, перш за все, звернули увагу на відсутність будь-яких слідів проникнення зловмисника. Також вони встановили, що попри велику кількість ікон в обікраденому приміщенні, зникли саме найцінніші святині.

– Ці спостереження дозволили нам відразу в якості основної висунути версію про причетність до крадіжки такої особи, що мала вільний доступ до храму, чудово в ньому орієнтувалася і при цьому добре усвідомлювала не тільки духовну цінність ікон, а і їхню високу вартість у грошовому вимірі, – зазначив керівник міліції Чернігівщини Олександр Михайлик.

Під час опитування священнослужителів працівники міліції встановили особу, яка підходила за всіма критеріями. Це був паломник із сусідньої держави, який впродовж декількох місяців жив у монастирі, постійно ходив на богослужіння до храму, сумлінно виконував доручені роботи по господарству. Правоохоронцям також стало відомо, що цей прочанин дуже любить подорожувати, об’їздив багато монастирів і справді добре знається на старовинних іконах. Ніяких нарікань з боку ченців його поведінка не викликала, проте – красномовна деталь – його раптовий від’їзд з монастиря співпав у часі з виявленням крадіжки духовних святинь. Міліціонери відразу ж зайнялися інтенсивними пошуками підозрюваного.

– Оперативники карного розшуку райвідділу разом з колегами з обласного апарату УМВС провели величезну роботу, – розповів Олександр Григорович. – Вони в процесі розшукової роботи опитали понад дві сотні людей, провели подвірні обходи в Новгороді-Сіверському, спілкувалися з пасажирськими перевізниками, персоналом крамниць, комунальними працівниками тощо. У кінцевому підсумку ми практично по хвилинах відновили пересування підозрюваного з моменту його виходу за монастирські ворота, а відповідно – і весь маршрут руху.

Було з’ясовано, що цей чоловік проник всередину Петропавлівського храму в нічний час, коли всі вже відпочивали. Він обережно вийняв з окладу старовинну ікону Божої Матері, зняв ікону Георгія Переможця, та прихопив з собою коштовні прикраси, які люди залишали на іконах, після чого втік з монастиря. З Новгорода-Сіверського він вирушив до міста Феодосія на кримському узбережжі, аби провідати своїх колишню дружину та сина. А викрадені цінності сховав на півдорозі, у тайнику в місті Фастів Київської області, сподіваючись потім повернутися, вивезти їх за кордон та вигідно продати. Проте збутися цим планам невдалого паломника, якого (за його власним зізнанням) “лукавий спокусив”, завадили оперативники карного розшуку міліції Чернігівщини.

– Підозрюваного було розшукано у Феодосії, затримано та повернуто до Новгорода-Сіверського, – підсумував начальник УМВС України в Чернігівській області. – Під тиском неспростовних доказів він зізнався у скоєному та дав правдиві свідчення. Проти нього здійснюється кримінальне провадження за ч.3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка), що карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років. Викрадені святині знаходилися у місці, на яке вказав підозрюваний. Їх було вилучено та направлено на мистецтвознавчу експертизу. І ось тепер, після завершення всіх експертних дій, я з величезним задоволенням передав ці реліквії єпископу Чернігівському і Новгород-Сіверському владиці Амвросію для їх повернення на законне місце – до храму.

Церемонія передачі ікон очільникові єпархії відбулася в залі колегії УМВС України в Чернігівській області в присутності членів колегії Управління, керівників підрозділів та служб УМВС. Також, користуючись нагодою, генерал Михайлик сердечно привітав владику Амвросія зі знаменною подією – 40-річчям з дня прийняття ним духовного сану. У свою чергу, єпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський подякував головному міліціонерові області та всьому колективу правоохоронців за високопрофесійну працю, яка дозволила повернутися намоленим іконам до храму, а зловмисникові не дасть уникнути покарання згідно з законом.

Владика Амвросій відзначив повне порозуміння та плідну співпрацю з керівництвом і особовим складом міліції, яке спостерігається вже впродовж багатьох років. Також він пообіцяв максимальну підтримку з боку Церкви реалізації доброго задуму начальника УМВС: спорудити на вільному майданчику поряд із пам’ятником співробітникам міліції, загиблим при виконанні службових обов’язків (цей монумент розташований під стінами адмінбудівлі обласного Управління внутрішніх справ) невеликий храм.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.