Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 07:21:18

Станіслав Новак: “Моя місія, як двійника Шевченка, пропагувати його”

19.11.2011   10:19Агенцiя

Станіслава Новака понад двадцять років в обличчя й позаочі називають “чернігівським Тарасом Шевченком”. А відтепер його візуальну схожість з Кобзарем ще й задокументовано. Він переміг у Всеукраїнському конкурсі двійників Кобзаря. Акцію під гаслом “Знайди Шевченка в собі!” організували Книжковий портал “Друг читача” та Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок “Книжковий світ-2011”.

Станіслав Новак

Станіслав Новак

Офіційний двійник Шевченка родом із Закарпаття, з Мукачевого, де народився і виріс. Але після навчання він переїхав у Чернігів, де живе й досі. За освітою Станіслав Новак – інженер-механік. І хоча він перетнув пенсійну межу, роботи у свої 62 не покидає. Взяти участь у конкурсі двійників Шевченка його змусили сусіди та друзі, що одразу після оголошення акції почали тероризувати пана Станіслава дзвінками з проханням представити Чернігів на конкурсі. На київський фінал майбутнього переможця супроводжували донька, зять і внучка Варвара. Дітей двійника Шевченка приємно потішив приз, який він виграв, – поїздка в одну з країн Європи на вибір, а онучку вразила атмосфера конкурсу і така велика кількість чоловіків, схожих один на одного.

– Я справді схожий на Тараса Григоровича і статурою, і обличчям, – наголошує у розмові Станіслав Новак. – Мене мама, коли народила, хотіла назвати Тарасиком. Може, передчувала мою схожість з Шевченком… Але рідні наполягли, щоб був Станіславом. Після армії хоч вуса відпустив, але лисину маскував, то наче й не був схожий на поета. А от коли років у 35-40 зголив свого “оселедця”, лисина відкрилась – тоді всі й зрозуміли, що я – справжній Шевченко. Вуса, брови, лисина – все моє, і все таке ж, як у Тараса Григоровича. Мені про нашу схожість за останні 20 років говорять чи не щодня. Звик до такої уваги. Схожість з Шевченком у мене не лише візуальна. Я, як і він, – щирий українець, вболіваю за Україну. Хоч я – старий комуніст. Вірив у комуністичні заповіді, але розчарувався у партії. Комуністи виявились брехунами, хоча ідеали мали правильні.

Станіслав Новак виборов офіційний титул двійника Шевченка, змагаючись із 30-ма “Шевченками”, які надіслали свої заявки на конкурс (18 з них приїхали на фінал акції у Київ). Обирали сучасного Шевченка організатори конкурсу – письменники, видавці (“Зелений пес”) брати Капранови та члени спеціального журі – телеведучий, журналіст Андрій Куликов, організатор книжкової виставки-ярмарку, в рамках якої проходив конкурс, Едвін Задорожний, фотограф Ігор Гайдай, художник Сергій Поярков. “Ставши офіційним двійником Шевченка, відчуваю гордість, – зізнається Станіслав Новак. – Розумію, що головне завдання конкурсу, а тепер і моє як його переможця, – пропаганда Шевченка. Вже після того, як мене визнали офіційним двійником Тараса Григоровича, спілкувався з молодим, 25-27 років, хлопцем-бізнесменом. Зняв перед ним шапку й питаю: “На кого схожий?”. А він не знає, каже “Та мужик як мужик”. Ще раз питаю: “А Тараса Григоровича вчив?” – “У першому класі читав…” – “А портрет бачив?”. Тут він і знітився: “Справді, наче на вас схожий…”. Кіркорова всі знають, Пугачову всі знають, а Тараса Григоровича – не всі. Прикро. Це ж наша культура, спадщина…”.

Двійник Шевченка зізнається, що хоч твори класика знає й читає, але своїми улюбленими не вважає. “Тарасу Григоровичу треба було оптимістичніші твори писати, про наші перемоги, успіхи.., – скаржиться Станіслав Новак. – А у нього один плач та сльози…”. Сидіти склавши руки пан Станіслав не любить, хоч і каже, що його дружина закидає йому, що його улюблене заняття “поїсти, сто грамів випити і нічого не робити”. “Люблю робити щось своїми руками, – каже він. – Випилювати, оригінальний світильник ліпити. Мені подобається помізкувати добряче, придумати щось оригінальне й ужиткове для господарки. Та найбільше люблю читати фантастику”.

Зьобро Оксана, "ВЗ"

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).