Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 11:12:45

Представлення альбому-каталогу "Олександр-Більський. Чернігівський слід на паризькому Монпарнасі"

03.12.2021   14:00Агенцiя

3 грудня, п’ятниця, о 14:00 в Гончренко центрі – партнер Чернігів (КМЦ «Інтермеццо», вул. Шевченка, 9) відбудеться представлення мистецтвознавцем Іриною Ральченко альбому-каталогу творів Олександра-Більського у зібранні Чернігівського обласного художнього музею ім. Г.Галагана під назвою "Олександр-Більський. Чернігівський слід на паризькому Монпарнасі".

Олекса́ндр Васильович Са́вченко-Бі́льський (1900 – 1991),  відомий у світі маляр і графік.

Народився у містечку Олишівка поблизу Чернігова у старовинній козацько-старшинській родині. Його рідні активні учасники державотворення: дядько Володимир Савченко-Більський генерал-хорунжий флоту УНР, контр-адмірал, інший дядько Михайло Савченко-Більський генеральний секрет ар хліборобства в уряді Центральної Ради   

Дебют художника відбувся в 1917 р., ще під час навчання на живописному відділенні Київського художнього училища, а саме — на виставці Товариства чернігівських художників. Однак вже в 1919 р. він був мобілізований до лав армії Денікіна.

1923 року йому пощастило переїхати до Франції, у Марсель, де його зразу прийняли до місцевої Академії мистецтв. Але через безгрошів'я замість навчання довелося декілька років тяжко працювати, спочатку на будівництві, а пізніше на залізниці в Камбре. Зібравши трохи грошей, художник переїздить до Парижа.

В 40-і роки ХХ століття він зробив іконостас для церкви святого Володимира Великого, що на Сен-Жермені в Парижі, який зараз прикрашає український храм святих Сергія і Вакха та Жировицької Богородиці в Римі.

У 1983 році Олександру Савченку-Більському пощастило побувати на Батьківщині туристом. Він так і не побачив рідну Олишівку, але вирішив передати більшу частину своїх графічних творів 1920—1950-х років в Україну, які, на щастя, потрапили до новоствореного Чернігівського художнього музею.

 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини