З 1 червня починає діяти система автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху
Як заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, спочатку буде встановлено 17 камер, згодом їхня кількість збільшиться до 40, а на кінець року по всій Україні має працювати до 700 камер автоматичної фіксації.

Спершу система фіксуватиме лише порушення швидкості, - повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.
Якщо водій перевищив швидкість, система за номером авто визначає власника (і фізичну, і юридичну особу), на якого буде виписаний штраф. Його відправлятимуть порушнику рекомендованим листом за місцем реєстрації впродовж трьох днів.
Крім цього, дізнатися про фіксацію порушення водій може через:
SMS-повідомлення чи електронну пошту, якщо він подасть відповідну заяву до МВС,
на сайтах МВС та Нацполіції в електронному кабінеті водія,
від прикордонної служби при перетині кордону (якщо авто на територію України ввозив нерезидент).
На оскарження штрафу дається 10 днів, а на оплату - 30.
При цьому, як пояснив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Белошицький, реквізити для сплати штрафу за порушення, зафіксоване автоматичною системою, є іншими, ніж для звичайних штрафів. Їх вказуватимуть у постанові про штраф, на відривній квитанції, також вони будуть на сайті МВС та Нацполіції.
За його словами, "євробляхи" штрафуватимуть двома способами. Якщо авто з іноземною реєстрацією завіз громадянин України, то саме він і отримає штраф. Якщо ж машину завіз іноземець чи особа без громадянства, то під час виїзду за межі України прикордонники запропонують оплатити штраф через платіжний термінал, а також попередять, що несплата штрафу є підставою для заборони на в'їзд до моменту оплати.
За законодавством, порушенням швидкості є перевищення встановлених обмежень на понад 20 км/год.
Штраф за перевищення швидкості на понад 20 км/год становить 255 грн, а за понад 50 км/год. - 510 грн.
Водіїв, які швидко оплачують штраф, стимулюватимуть, а тих, хто зволікає, - каратимуть.
Якщо оплатити штраф впродовж 10 днів від винесення постанови, його сума зменшується наполовину.
Проте через 30 днів після винесення постанови про штраф починає працювати механізм примусового стягнення. У порушника можуть арештувати авто або ж інше майно, а сума штрафу подвоюється.
Далі поступово автоматично фіксуватимуться й інші порушення - правил зупинки, паркування, заборона на пересування смугою для громадського транспорту або ж тротуарами, виїзд на зустрічну смугу.
Перші камери вже встановлені у Києві та Київській області. Вони розташовані у місцях, де часто відбуваються ДТП із важкими наслідками.
Уповноважений з прав дитини Микола Кулеба потрапив у ДТП
На вихідних в Україні у двох ДТП загинули 18 людей
Аварія у Києві: авто приземлилось на дах іншого авто
Пізніше такі ж камери будуть розташовані по всій Україні. До кінця цього року планується встановити близько 700 камер.
На автошляхах камери для авто фіксації порушень будуть встановлюватися коштом державного бюджету, а у містах - за рахунок місцевих бюджетів.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.