Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 8 липня, 16:41:02

З 1 червня починає діяти система автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху

01.06.2020   10:37Агенцiя

Як заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, спочатку буде встановлено 17 камер, згодом їхня кількість збільшиться до 40, а на кінець року по всій Україні має працювати до 700 камер автоматичної фіксації.

Спершу система фіксуватиме лише порушення швидкості, - повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.
Якщо водій перевищив швидкість, система за номером авто визначає власника (і фізичну, і юридичну особу), на якого буде виписаний штраф. Його відправлятимуть порушнику рекомендованим листом за місцем реєстрації впродовж трьох днів.

Крім цього, дізнатися про фіксацію порушення водій може через:
    SMS-повідомлення чи електронну пошту, якщо він подасть відповідну заяву до МВС,
    на сайтах МВС та Нацполіції в електронному кабінеті водія,
    від прикордонної служби при перетині кордону (якщо авто на територію України ввозив нерезидент).

На оскарження штрафу дається 10 днів, а на оплату - 30.
При цьому, як пояснив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Белошицький, реквізити для сплати штрафу за порушення, зафіксоване автоматичною системою, є іншими, ніж для звичайних штрафів. Їх вказуватимуть у постанові про штраф, на відривній квитанції, також вони будуть на сайті МВС та Нацполіції.
За його словами, "євробляхи" штрафуватимуть двома способами. Якщо авто з іноземною реєстрацією завіз громадянин України, то саме він і отримає штраф. Якщо ж машину завіз іноземець чи особа без громадянства, то під час виїзду за межі України прикордонники запропонують оплатити штраф через платіжний термінал, а також попередять, що несплата штрафу є підставою для заборони на в'їзд до моменту оплати.

За законодавством, порушенням швидкості є перевищення встановлених обмежень на понад 20 км/год.
Штраф за перевищення швидкості на понад 20 км/год становить 255 грн, а за понад 50 км/год. - 510 грн.
Водіїв, які швидко оплачують штраф, стимулюватимуть, а тих, хто зволікає, - каратимуть.

Якщо оплатити штраф впродовж 10 днів від винесення постанови, його сума зменшується наполовину.

Проте через 30 днів після винесення постанови про штраф починає працювати механізм примусового стягнення. У порушника можуть арештувати авто або ж інше майно, а сума штрафу подвоюється.

Далі поступово автоматично фіксуватимуться й інші порушення - правил зупинки, паркування, заборона на пересування смугою для громадського транспорту або ж тротуарами, виїзд на зустрічну смугу.

Перші камери вже встановлені у Києві та Київській області. Вони розташовані у місцях, де часто відбуваються ДТП із важкими наслідками.
    Уповноважений з прав дитини Микола Кулеба потрапив у ДТП
    На вихідних в Україні у двох ДТП загинули 18 людей
    Аварія у Києві: авто приземлилось на дах іншого авто

Пізніше такі ж камери будуть розташовані по всій Україні. До кінця цього року планується встановити близько 700 камер.

На автошляхах камери для авто фіксації порушень будуть встановлюватися коштом державного бюджету, а у містах - за рахунок місцевих бюджетів.

Останні новини Чернігівщини

Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08

8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.

Де робити, аби добре заробити? 15:34

Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:

Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09

В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.

Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43

Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.

У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 14:10

Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 35-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння грошима пенсіонерки в Чернігові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини