Громадський бюджет в ОТГ Чернігівщини має низку загроз
«Громадський бюджет в ОТГ Чернігівщини – стан справ і перспективи розвитку» - онлайн-засідання "круглого столу" з такою назвою відбулося 15 квітня на платформі Zoom.

Його учасниками стали експерти громадського бюджету, представники громадськості і влади з Чернігівщини. Під час обговорення вони підбили підсумки реалізації проєкту «Впровадження та розвиток громадського бюджету в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської та Черкаської областей», що спрямований на посилення довіри між жителями громад і владою, підвищення рівня відкритості та прозорості місцевих рад шляхом впровадження громадського бюджету.
Завдяки проєкту у Городнянській, Кіптівській та Носівській ОТГ відбулися низка заходів – тренінги, консультаційні зустрічі із представниками місцевої влади, активістами, марафони з написання заявок на громадський бюджет.
Також громадам надано методичні рекомендації щодо впровадження, розвитку і покращення громадських бюджетів. Координаторка проєкту Анна Ніколенко-Баєва підкреслила, що проєкт можна вважати успішним, оскільки в усіх громадах, які були залучені до участі, відбулося або впровадження громадського бюджету, або у процес партиципації внесено зміни задля його покращення у громаді.
У Кіптівській ОТГ цього року подано 6 проєктів, що стосуються покращення дозвілля молоді, благоустрою публічних просторів громади, поліпшення вуличного освітлення. Усі громадські ініціативи допущені до голосування, однак визначення переможців буде зміщено у часових рамках через карантин у зв'язку з розповсюдженням коронавірусу.
У Носівській ОТГ цього року вже мають реалізувати три проєкти, що стали переможцями торік. У міській раді переконані, що успішні приклади громадського бюджету спонукатимуть жителів громади бути більш активними і долучатися до вирішення місцевих проблем. Попри фінансові труднощі, що характерні наразі для органів місцевого самоврядування, у Носівській громаді мають намір зберігати громадський бюджет.
У Городнянській ОТГ зацікавлені теж у розвитку громадського бюджету і планують реалізувати подані проєкти. Крім того, у міськраді вважають за доцільне більш активно інформувати місцевих жителів, аби вони були краще обізнані з можливостями і процедурами парципаторних процесів у громаді.
На сьогодні громадський бюджет в ОТГ Чернігівщини має низку загроз - низька поінформованість та інертність місцевих жителів у процесах прийняття рішень на локальному рівні, відсутність політичної волі у місцевої влади до якісних змін за участю громадян, надзвичайні ситуації (в тому числі нинішня пандемія, боротьба з якою вимагає додаткових фінансових ресурсів на місцях).
Однак основними є можливості громадського бюджету, насамперед, діалог і співпраця органів влади та місцевих жителів, наголошувалася під час онлайн-засідання "круглого столу".
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).