Зміни з 1 жовтня для українців
Нові податки, відпочинок, пільги і зимовий час

Копійки і податки
Так, з початку жовтневого місяці монети номіналом 1, 2 і 5 копійок вийдуть з обігу.
"Також буде виводитися з обігу монета номіналом 25 копійок, яка поки залишиться платіжним засобом. Однак ті монети, які будуть потрапляти в банки, повертатися назад в обіг не будуть, і поступово їх буде все менше", повідомили у прес-службі Нацбанку.
Також в НБУ наголосили, що обміняти монети можна буде безкоштовно протягом трьох років. До того ж, з 25 жовтня 2019 року Нацбанк пустить в обіг купюру номіналом у 1000 гривень. Їх збираються надрукувати 5 мільйонів штук.
В Україні з 1 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг, а безробітні, які не стояли на обліку в Центрі зайнятості, мають право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22% від мінімалки — 918,06 грн.) за будь-які три місяці цього періоду.
Андрій Герус, представник Зеленського в уряді, звернув увагу на те, що пенсіонери, які проживають у сільській місцевості або райцентрах, та в яких прописані онуки не проживають з ними, втратили право на отримання субсидії. Команда президента України пообіцяла цим людям допомагати. Ця категорія громадян повинна буде подати документи та отримати право на субсидії.
Тому всім, хто має намір отримати субсидії, потрібно знати, що права на отримання цієї допомоги від держави не мають:
власники житла, що здається в оренду, які не задекларували свої доходи від здачі майна у найм;
ті, хто за останній рік зробив одноразову покупку або оплатив послуги вартістю більш ніж в 50 тис. грн;
власники автомобілів, з дня випуску яких пройшло менше, ніж 5 років. Виняток становлять тільки мопеди або машини, які видали органи соцзахисту населення;
боржники з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума заборгованості яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 340 грн (але при погашенні боргу отримання субсидії можна відновити);
ті, хто протягом 12 місяців до звернення за субсидією отримали спадщину або якимось іншим законним шляхом здобув право власності на земельну ділянку, квартиру, будинок або транспортний засіб;
власники житлових приміщень з дуже великою площею: квартири, що перевищує 120 кв. м або будинки більше 200 кв. м. Виняток з цього правила – дитячі будинки сімейного типу, прийомні та багатодітні сім’ї;
громадяни працездатного віку, які не працюють, не навчаються та не перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безробітні. Їм автоматично зараховують у дохід три прожиткових мінімуми, що сильно зменшує ймовірність отримання субсидії.
Також у Державній податковій службі повідомили, що з 1 жовтня зміняться реквізити для оплати податків.
Фари і відпочинок
Патрульна поліція України нагадує, що з початку жовтня всі машини за містом зобов'язані їздити з увімкненими фарами.
"Це вимога є обов'язковим у будь-який час доби", — підкреслили копи.
Діяти таке правило буде лише до 1 травня.
Наголошується, що в жовтні громадяни України зможуть відпочити на один день більше. Додатковим вдень буде понеділок, 14 жовтня. В цей день відзначається День захисника України і релігійне свято Покрови.
Пільги, папір, НАТО
З жовтня розпочнеться монетизація пільг на оплату комуналки. У Мінсоцполітики підкреслили, що паралельно будуть діяти дві системи пільг у грошовій формі. Безготівкові кошти автоматично отримають усі пільговики, а для отримання "живих" грошей, потрібно подати заяву в органи соцзахисту.
Також прем'єр-міністр України Олексій Гончарук обіцяє, що з початку наступного місяця Кабмін і органи влади повністю відмовляться від паперового документообігу.
"Ми плануємо заборонити використання і обмін між держорганами папірців", зазначив глава уряду.
Ліквідація літнього часу і бурі
В ніч на 27 жовтня 2019 роки Україна повернеться на зимовий час, який потрібно перевести в 4 години ночі на одну годину назад. Для того, щоб українці не пропустили цей день, чиновники обіцяють нагадувати про переведення щодня.
Також у жовтні українців очікують магнітні бурі. Так, 1 жовтня пройде магнітна буря середньої інтенсивності. Медики попереджають, що в цей день українці можуть страждати від головних болів і високого тиску. Наступна магнітна буря прогнозується на 29 жовтня. Медики також попереджають про можливі загостреннях хронічних хвороб.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.