У Деснянській громаді думають над брендуванням та розвитком територій
Як громаді, яка об’єдналася навколо військового містечка Десна, розвивати економіку та залучати інвесторів? Хто з видатних земляків та билинних героїв може стати тим брендом, який заманить туристів у мальовничі ліси заповідника? Як об’єднати військових та цивільних, допомогти знайти їм спільну мову?

Відповіді на ці та інші питання шукали учасники консультації, яку проводив у Деснянській селищній раді Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».
Село Морівськ – центр однойменного старостинського округу – батьківщина Іллі Муромця. У громаді думають над встановленням пам’ятника знаменитому землякові – за підтримки місцевого самоврядування. Деснянці розраховують, що просування знаменитого бренду билинного богатиря, сполучене зі збільшення чисельності туристів до туристичного комплексу Беремицьке у Остерській громаді, сприятиме розвитку території
Ніна Рудь, в.о. Деснянського селищного голови, розповіла про досягнення, зміни та плани громади.
За час що минув значні суми коштів громада вклала в свою соціальну сферу, насамперед, у сільській місцевості. Відремонтовані всі будинки культури, ФАПи, переважна більшість адміністративних приміщень та навчальних закладів – дитячих садочків та шкіл (за виключенням малокомплектної), засновані чи поновлені підрозділи місцевої пожежної охорони (з необхідними депо та технікою). Тобто дієздатність мережі бюджетних організацій відновлена. Це чи не єдиний такий приклад на Чернігівщині.
Найбільші складнощі виникли в адміністративному центрі – тут майже все належить Міністерству оборони України, включно з багатоквартирними будинками та комунікаціями, що їх обслуговують, а головне – земля в межах населеного пункту.
За таких обставин Деснянська громада робила те, що можливо. Тобто реконструювала свою найбільшу опорну школу, де навчається біля 900 дітей. Тут діє медіатека, сучасні предметні кабінети, є аудиторії, сформовані за концепцією нової української школи, а навчальні корпуси утеплюються.
Відремонтували та оснастили сучасним обладнанням амбулаторію, підтримують у належному стані ФАПи. І відкрили єдину в області соляну кімнату.
В центрі селища відкрито фонтан із містком закоханих та лавочками навколо. Небачений благоустрій для військового містечка, повідомляє Чернігівський ЦРМС.
Основні надходження до бюджету селищної ради – ПДФО (зарплата військових). Більш-менш значне виробництво тут є лише на території двох із чотирьох старостинських округів – у Моровську та Короп`є. Серед місцевих родзинок та помітних інвестицій – завод з виробництва пелетів та ферма, де розводять буйволів.
Володимир Бойко надав рекомендації щодо можливостей для стратегічного розвитку сільських територій з врахуванням особливостей та розташування. Учасники зустрічі також напрацювали певні подальші кроки для розвитку підприємництва та туристичної сфери.
Останні новини Чернігівщини
У Прилуках поліцейські затримали причетного до збуту наркотиків 17:36
Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького райвідділу задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених мешканцем Прилук. Торгівця наркотиками затримано.
Суб’єкти господарювання, які розмістили ВПО, можуть звертатись до сервісних центрів ПФУ для отримання компенсації за спожиті комунальні послуги 17:13
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2025 року № 616 “Деякі питання надання державної підтримки щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб” передбачено можливість компенсації витрат за спожиті комунальні послуги, у тому числі суб’єктам господарювання, якщо житлові приміщення надаються ними безоплатно для проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
За матеріалами СБУ заочний вирок отримав рашист, який під час окупації Чернігівщини тримав у заручниках 369 цивільних людей 16:42
Завдяки доказовій базі Служби безпеки 12 років тюремного ув’язнення заочно отримав ще один рашист, який вчиняв воєнні злочини під час окупації частини Чернігівської області.
ГУ ДПС у Чернігівській області: Про результати контрольно - перевірочної роботи податкового аудиту за I півріччя 2025 року 16:01
Протягом січня-червня поточного року підрозділами управлінням податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області проведено 857 перевірок, результати яких узгоджені, в тому числі: 19 документальних планових перевірок, 110 документальні позапланові перевірки, 728 фактичних перевірок.
Освіта без бар’єрів: у Тупичівській громаді створюють безпечний, комфортний і доступний простір для школярів 15:40
Роботи з реконструкції харчоблоку Тупичівського ліцею вже на завершальній стадії – до першого вересня планується відкриття.