У Любецькій громаді екологічно утилізують відходи деревини і …новорічні ялинки
Поява на ринку України подрібнювачів гілок вирішує питання екологічної утилізації дрібних гілок, чагарників, сухих дерев, тощо. У деяких громадах вже працюють підприємства по виробництву пілетів або брикетів, які потім використовують для обігріву.
У травні минулого року Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, організував навчальну поїздку до громад Сумської області. Серед інших голови громад Чернігівщини ознайомилися з успішними практиками діяльності Краснопільської ОТГ. А також оглянули потужності лінії з виготовлення брикетів та переробки відходів деревини місцевого господарства «Колос».
Як розповів його керівник Олексій Кунець, брикети виробляють із соломи та тирси, які є відходами виробництва. Це сприяє переходу на альтернативні види палива, що наразі активно впроваджуються у громадах і районах Сумщини, аби економно використовувати природний газ та зменшувати його споживання.
Екологічний спосіб перетворення відходів деревини, гілок та чагарників на альтернативне паливо зацікавив Сергія Пінчука, Любецького селищного голову. У грудні громада придбала подрібнювач відходів деревини ПЛ-160, що дозволяє переробляти будь-яку деревину з діаметром стовбура до 160 мм. Така машина з максимальною користю утилізує різного роду гілки, що залишаються після санітарно-формувального підрізання дерев на вулицях селищ; гілок, що закривають знаки дорожнього руху тощо.
«Поки що розпочали із переробки сухих чагарників, гілок та сухих ялинок, які викидають мешканці після свят, на щепу. Головне завдання - зменшити навантаження на полігон по захороненню твердих побутових відходів. Але у подальшому маємо плани по створенню лінії з виробництва брикетів або пілетів, які будемо використовувати як альтернативне паливо», - розповів Сергій Пінчук.
Дерев’яна тріска має безліч застосувань і дозволяє досить ефективно вирішити питання подрібнення відходів деревообробки. Тріску використовують як біопаливо в мобільних теплових станціях, газогенераторах, водонагрівачах котлах, в лініях для виробництва паливних брикетів, пілет, гранул; мульчування ґрунтів; для отримання компосту.
У КП «Любецьке» наголошують, що завдяки мобільності, ця універсальна машина дає можливість ефективно переробляти відходи деревообробки на технологічну і паливну тріску, змінюючи робочу зону через застосування разом з трактором. Тому можлива переробка малої деревини прямо на місці, де є сировина.
Чернігівський ЦРМС
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.