Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 липня, 23:19:45

Від початку року з "Чернігівгазу" звільнилися 227 робітників

14.09.2018   10:00Агенцiя

Через низьку заробітну плату з компанії «Чернігівгаз» масово звільняються фахівці. За січень-серпень 2018 року підприємство залишили 227 працівників. На сьогоднішній день недокомплектація кадрами сягнула 20%.

Негативна тенденція плинності кадрів в газорозподільній компанії Чернігівської області спостерігається вже не перший рік. Станом на кінець 2016 року, у співвідношенні кількості вакантних посад до штатної чисельності працівників, на підприємстві не вистачало 11,8% фахівців, 2017 -го - 14,8%, а на кінець серпня 2018–го - 20,0%. Така динаміка свідчить про високий та прогресуючий рівень дефіциту кадрів.

Частка видатків на оплату праці персоналу в тарифі «Чернігівгазу» становить 40,4%. Сам тариф на розподіл природного газу, котрий є лише складовою загальної ціни кубометра і дорівнює 10% або 75 коп., затверджується НКРЕКП. Востаннє тариф підвищувався 2,5 роки тому.

На виконання вимог законодавства щодо підвищення мінімалки, в 2017 році компанія збільшила оплату праці персоналу на 56%, а впродовж 2018 року - на 12,2%. Втім, коштів, закладених в тарифі на розподіл природного газу на оплату праці, не достатньо для підвищення її до конкурентноспроможного рівня. Зараз середній рівень зарплатні в «Чернігівгазі» складає 5,6 тис. грн., що майже на 3,5 тис менше за середній рівень по промисловості України і на 1,5 тис. по Чернігівській області.

На сьогодні в компанії залишаються незаповненими 400 вакансій. Найбільш критична ситуація з фахівцями технічного сектору, задіяних на газонебезпечних роботах - слюсарями, майстрами служби експлуатації, а також водіями. Не вистачає близько 300 працівників робітничих професій. Останнім часом підвищена плинність кадрів спостерігається і серед інженерних спеціальностей.

За словами технічного директора «Чернігівгазу» Віталія Черчовича, така тенденція може призвести до проблем з утриманням газових мереж в належному стані та своєчасним виконанням ремонтів і заміни обладнання, що в свою чергу загрожує безперервному газопостачанню споживачів.

«Враховуючи специфіку нашої діяльності, яка полягає в цілодобовому та безаварійному забезпеченні мешканців області газом, втрата кожного кваліфікованого робітника для нас є критичною. Адже першочерговим завданням для нас є безпека споживачів. Звісно, нові кадри приходять, але для того щоб виростити з них професіоналів, потрібно щонайменше 2-3 роки, а ще їм потрібні наставники. Втім люди, які цінують свою кваліфікацію, не втримуються і йдуть шукати іншої, більш оплачуваної роботи», - наголошує Віталій Черчович.

Профспілка працівників «Чернігівгазу» вбачає єдиним шляхом вирішення проблеми з відтоком кадрів зміну підходу до формування тарифної виручки компанії. І зі свого боку вчергове звертається до НКРЕКП та Уряду з вимогою врахувати в тарифі на розподіл газу підвищення зарплат газовиків до рівня середнього по промисловості. В разі ігнорування вимог профспілок, працівники галузі можуть розпочати акції протесту.


ПАТ «Чернігівгаз»

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини