Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 31 липня, 12:54:37

Презентація туристичного маршруту "Любецький шлях: православні святині Чернігівського району"

03.05.2017   14:33

Днями в Чернігівському районі відкрився туристичний сезон.

Розпочався захід презентацією одного з 10 туристичних маршрутів – «Любецький шлях: православні святині Чернігівського району» в Новому Білоусі, де працівники відділу культури і туризму райдержадміністрації презентували збірник «Дерев’яні храми Чернігівського району», виданий за сприяння Чернігівської райдержадміністрації.

Також було представлено виставки творчих робіт місцевих майстрів, узагальнену інформацію про туристичний потенціал Чернігівського району і, звичайно ж, одну з найстаріших культових споруд — дерев’яну Троїцьку церкву, зведену наприкінці XVII ст.

Представники ЗМІ, громадських організацій області та району, науковці, місцеві мешканці стали учасниками урочистого відкриття в Новому Білоусі інформаційного стенда про знакові події з життя населеного пункту, його історії,  видатних земляків «Село на нашій Україні. Новий Білоус».

Учасники заходу під час подорожі мали змогу познайомитися з історією й інших населених пунктів, розташованих на Любецькому шляху, та оглянути культові будівлі: Михайло-Георгіївську церкву (ХХ ст.), прикрашену розписними іконами, які створила місцева художниця Валентини Гончар, у Рудці; Свято-Покровську церкву в Мохнатині, де знаходиться чудотворна ікона Мохнатинської Богоматері, образ якої прославився в Мохнатині 1691 року; церкву Різдва Пресвятої Богородиці в Довжику та дерев’яну церкву Святого Духа в  Кувечичах (ХІХ ст.).

Місцеві священики провели невеличкий екскурс щодо історичного розвитку церков, розповіли про особливості релігійного життя прихожан. Цікавою була розповідь про  священика, науковця та дослідника Костянтина Карпинського, пам’ятна дошку на честь якого цього дня була встановлена на церкві в с. Рудка.

Не залишив байдужими і меморіальний захід у Кувечичах, приурочений трагічній події в історії села: саме 28 квітня цей населений пункт був повністю спалений нацистськими окупантами.
Також на пам’ять про історичні події Другої світової війни біля Кувечицької школи відкрили інформаційний стенд «154-й пересувний польовий госпіталь у с.Кувечичі. 25 вересня – 15 грудня 1943».

Завершився захід на Довжицьких озерах, де учасники відчули себе справжніми туристами, скуштувавши смачної юшки.

Цей захід відбувся за сприяння районної державної адміністрації, Новобілоуської, Рудківської, Мохнатинської, Довжицької та Кувечицької сільських рад, депутата обласної ради І.В. Базалінського та депутата районної ради М.М. Купрієнка.


За інформацією відділу культури і туризму Чернігівської райдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Чернігівський мандрівник має намір пішки перетнути Україну з заходу на схід

Чернігівський мандрівник має намір пішки перетнути Україну з заходу на схід 12:45

Відомий чернігівський мандрівник, журналіст і письменник Олександр Волощук розпочинає піший похід із крайньої західної точки України до крайньої східної. За два місяці він планує пройти 1800 км.

Прилучани ярмаркуватимуть три дні напередодні Дня незалежності

Прилучани ярмаркуватимуть три дні напередодні Дня незалежності 12:30

Цьогоріч Прилуки заполонять народні мелодії та радісний гамір урочистостей тридцятої річниці до Дня Незалежності.

15 років позбавлення волі за зґвалтування малолітньої дитини. Апеляційний суд залишив без змін вирок дядьку-гвалтівнику

15 років позбавлення волі за зґвалтування малолітньої дитини. Апеляційний суд залишив без змін вирок дядьку-гвалтівнику 11:45

Чернігівський апеляційний суд підтримав позицію ювенального прокурора і залишив без змін вирок Ніжинського міськрайонного суду від 01.04.2021.

Обережно: діють шахраї!

Обережно: діють шахраї! 11:30

Головне управління ДПС у Чернігівській області доводить до відома платників Чернігівщини, що під виглядом податківців діє група шахраїв.

Чернігівська область: дотримання правил пожежної безпеки в жнива під постійним контролем рятувальників

Чернігівська область: дотримання правил пожежної безпеки в жнива під постійним контролем рятувальників 11:15

Щоденно співробітники районних управлінь та відділів ГУ ДСНС України у Чернігівській області проводять профілактичні рейди місць збирання, переробки та зберігання зернових.