Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 13 квітня, 17:16:30

Чернігівцям показали колекцію фотографій, зроблених німцями під час війни

09.05.2016   09:48Агенцiя

Під час вечірніх заходів з відзначення Дня пам'яті і примирення, організованих у Чернігові громадськими організаціями, місцеві колекціонери показали унікальні фотографії, зроблені в місті під час війни німецькими окупантами, а також до- і післявоєнні знімки обласного центру.

"Тут і бої під Виблями, і наведення німцями мостів на Десні, пересування, німецьких частин, бої на околицях Чернігова і руїни міста, відправка остарбайтерів у Німеччину з чернігівського вокзалу, спалена будівля нинішньої облдержадміністрації, німецькі медики, офіцери, поліцейські, навіть квартира начальника німецької поліції. Усе це - фантастичні матеріали", - підкреслив доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко, який під час презентації допомагав коментувати представлені фотографії.

Відеопрезентацію "Чернігів у роки війни" науковець організував і провів разом з двома місцевими колекціонерами Дмитром Силичем і Костянтином Ягодовським. Складалася вона із трьох частин: Чернігів перед війною і оборона міста; Чернігів під час війни та відбудова обласного центру.

Особливо цікавою була колекція, продемонстрована Силичем. Адже вона складається з фотографій, зроблених німцями під час окупації Чернігова в період Другої світової війни. За 5 останніх років колекціонер відшукав через Інтернет і викупив понад 300 таких світлин.

"Завдяки Силичу ми маємо абсолютно нову і візуально повну картину і боїв за Чернігів, і окупації міста. Щоправда, лише з одного боку - з німецького. Тому що з радянського тоді було не до фотозйомок", - зауважив професор Лепявко.
Читайте також: Французький фотограф знімає бійців АТО, наслідуючи старих майстрів

Сам Силич розповів, що фотографії знаходив на німецькомовних форумах любителів історії. Там люди спілкуються на історичні теми, обмінюються інформацією, є рубрика "Продаж матеріалів про Другу світову війну". Фотографії уже померлих учасників воєнних дій пропонують або їхні родичі, або перекупники. З ними у приватному порядку він і домовлявся про ціну і пересилку матеріалів.

Перша частина вечірньої меморіальної акції, присвяченої Дню пам'яті і примирення, проходила в Чернігові на Алеї Героїв у центрі міста. Її програму складали виступи творчих колективів, які грали класичну музику, молебень за загиблими, демонстрація документального фільму "Чернігівський рубіж" та кілька інтерактивних блоків - бесіди з істориками. Аналогічні заходи громадські організації проведуть і ввечері 9 травня.


http://www.ukrinform.ua/rubric-society/2013662-cernigivcam-pokazali-kolekciu-fotografij-zroblenih-nimcami-pid-cas-vijni.html

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові почали вакцинацію китайською вакциною

У Чернігові почали вакцинацію китайською вакциною 16:58

13 квітня у Чернігові почали робити щеплення вакциною китайського виробництва CoronaVac. Як відомо, до міста привезли 3400 доз цього препарату для ефективної боротьби із коронавірусною інфекцією.

Конкурси на посади державної служби відновлено

Конкурси на посади державної служби відновлено 16:50

Ці та інші питання державної служби розглядалися 13 квітня 2021 року під час навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Законодавство у сфері державної служби: існуючі процедури та новели» в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації кадрів.

Депутатський контроль за діяльністю влади - дієва демократична норма

Депутатський контроль за діяльністю влади - дієва демократична норма 16:16

Фракція «Наш край» у Чернігівській обласній раді направила звернення до голови обласної ради з пропозицією зміцнення контрольних функцій в облраді через посилення діяльності депутатських фракцій, що не брали участь у формуванні керівного складу облради, в сферах свободи слова, протидії корупції і бюджетної політики.

В області триває комплекс весняно-польових робіт

В області триває комплекс весняно-польових робіт 12:10

Цьогорічний посів ярих сільськогосподарських культур (прогноз майже 1 млн 33 тис. га) розпочато на три тижні пізніше 2020 року.

Прилуки: апаратна нарада з актуальних питаннь життєдіяльності

Прилуки: апаратна нарада з актуальних питаннь життєдіяльності 11:55

12 квітня міський голова Ольга Попенко провела нараду з заступниками міського голови, начальниками управлінь, відділів міської ради, керівниками підприємств комунальної сфери та медичних установ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини