Чернігівцям показали колекцію фотографій, зроблених німцями під час війни
Під час вечірніх заходів з відзначення Дня пам'яті і примирення, організованих у Чернігові громадськими організаціями, місцеві колекціонери показали унікальні фотографії, зроблені в місті під час війни німецькими окупантами, а також до- і післявоєнні знімки обласного центру.

"Тут і бої під Виблями, і наведення німцями мостів на Десні, пересування, німецьких частин, бої на околицях Чернігова і руїни міста, відправка остарбайтерів у Німеччину з чернігівського вокзалу, спалена будівля нинішньої облдержадміністрації, німецькі медики, офіцери, поліцейські, навіть квартира начальника німецької поліції. Усе це - фантастичні матеріали", - підкреслив доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко, який під час презентації допомагав коментувати представлені фотографії.
Відеопрезентацію "Чернігів у роки війни" науковець організував і провів разом з двома місцевими колекціонерами Дмитром Силичем і Костянтином Ягодовським. Складалася вона із трьох частин: Чернігів перед війною і оборона міста; Чернігів під час війни та відбудова обласного центру.
Особливо цікавою була колекція, продемонстрована Силичем. Адже вона складається з фотографій, зроблених німцями під час окупації Чернігова в період Другої світової війни. За 5 останніх років колекціонер відшукав через Інтернет і викупив понад 300 таких світлин.
"Завдяки Силичу ми маємо абсолютно нову і візуально повну картину і боїв за Чернігів, і окупації міста. Щоправда, лише з одного боку - з німецького. Тому що з радянського тоді було не до фотозйомок", - зауважив професор Лепявко.
Читайте також: Французький фотограф знімає бійців АТО, наслідуючи старих майстрів
Сам Силич розповів, що фотографії знаходив на німецькомовних форумах любителів історії. Там люди спілкуються на історичні теми, обмінюються інформацією, є рубрика "Продаж матеріалів про Другу світову війну". Фотографії уже померлих учасників воєнних дій пропонують або їхні родичі, або перекупники. З ними у приватному порядку він і домовлявся про ціну і пересилку матеріалів.
Перша частина вечірньої меморіальної акції, присвяченої Дню пам'яті і примирення, проходила в Чернігові на Алеї Героїв у центрі міста. Її програму складали виступи творчих колективів, які грали класичну музику, молебень за загиблими, демонстрація документального фільму "Чернігівський рубіж" та кілька інтерактивних блоків - бесіди з істориками. Аналогічні заходи громадські організації проведуть і ввечері 9 травня.
http://www.ukrinform.ua/rubric-society/2013662-cernigivcam-pokazali-kolekciu-fotografij-zroblenih-nimcami-pid-cas-vijni.html
Останні новини Чернігівщини

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03
Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.
Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00
Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56
Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54
У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49
ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION