Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:25:41

Більше половини комунальних газет Чернігівщини планує роздержавлення вже цього року

04.05.2016   12:08Агенцiя

Перший семінар для керівників комунальних друкованих ЗМІ відбувся в Чернігові.

Тематика заняття передбачала інформаційний, навчальний та правовий компоненти для надання практичної допомоги редакторам комунальних газет, які заявили про намір реформуватися вже цього року.

– Чотирнадцять із 26 комунальних друкованих медіа за рішенням їхніх колективів заявили про намір роздержавитися уже цього року. Решта реформуватимуться з 2017-го. Відтак метою першого семінару стало інформування редакторів районок про поточну ситуацію у медійному просторі Чернігівщини, маркетингову ситуацію та контент друкованих ЗМІ, оцінити мотивацію колективів газет щодо роздержавлення, – каже керівник проекту, голова ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» Олександр Назаренко. – Окремий блок становив аналіз фінансово-економічних показників діяльності редакцій та напрацювання матеріалів для розробки у майбутньому стратегій розвитку кожного ЗМІ.
Під час семінару редакторам були презентовані впорядковані дані дослідження медіа-ринку області, джерела отримання інформації жителями Чернігівщини.

Докладний аналіз фінансово-економічної діяльності районних комунальних ЗМІ показав критичну залежність окремих ЗМІ від дотацій з місцевого бюджету. На противагу – доходи від реалізації тиражів частини районних видань уже зараз становлять значну частку їхнього валового річного доходу. Очевидно, що такі видання демонструють фінансову спроможність, яка також підкріплюється зростаючими доходами від реклами.

За оцінками експертів, по Україні середній показник частки доходу від реалізації тиражів становить до 40% (дані 2014 року). В області цей показник доходить до 52% (дані 2015 року). Очевидно також і те, що цей показник також суб’єктивно залежить від тиражів видання: чим більшим є тижневий наклад районки, тим більший обсяг коштів, який газета отримує від передплати та продажів у роздрібній мережі.

Що стосується дотацій з бюджету, то тут теж ситуація різниться по кожній районці.

Порівняння дотацій з місцевих бюджетів для районних видань у 2011–2015 роках вказує на специфічність ситуації практично у кожному районі. Окремі видання відмовились від дотацій ще кілька років тому, інші отримують стабільно невеликі суми коштів щороку (на друк та папір), інша група районок значною мірою залежить від бюджетних коштів, сума яких щораз збільшується.

Також редактори мали змогу порівняти такий важливий для розвитку друкованих ЗМІ показник як насиченість, який різниться від 5 до 75 жителів до 1 примірника.

Юридична частина семінару присвячувалась практикуму з обрання методів реформування друкованого видання, особливостям проведення державної реєстрації та внесення за потребою змін до статутних документів. Адже після ухвалення трудовим колективом відповідного рішення, а місцевими радами та РДА – відповідно рішень та розпоряджень про вихід зі складу засновників, розпочинається довгий процес роздержавлення, який, і це вже очевидно, потребуватиме колосальної роботи з узгодження майнових, реєстраційних та розпорядчих питань.

Окремий блок семінару – проведення фокусної групи з редакторами для оцінки загроз та перспектив для друкованих ЗМІ. Її метою стало оцінити поточний стан справ у редакціях газет, їхню готовність до проходження реформи та здатності планувати діяльність реформованого ЗМІ на найближчу перспективу.

Семінар проводився у рамках освітнього проекту «Від комунальних ЗМІ до успішних медіа», що реалізується ГО «Асоціація регіональних засобів масової інформації» (АРЗМІ).

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.