Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 квітня, 19:23:27

Хочете зберегти своє майно? Потурбуйтесь про це завчасно

27.02.2012   07:50

Проблемі боротьби з крадіжками з магазинів та торгових точок області була присвячена прес-конференція, що відбулася в прес-центрі УМВС України в Чернігівській області. З журналістами спілкувався заступник начальника Управління Державної служби охорони при УМВС України в Чернігівській області підполковник міліції Володимир Аладько.

Проведений аналіз свідчить про те, що одним з актуальних питань, які стоять перед підрозділами УМВС України в Чернігівській області залишається боротьба з крадіжками з магазинів.

Спочатку доповідач ознайомив присутніх представників мас-медіа з станом справ по укладенню договорів на охорону цих об’єктів розповів про переваги та навів позитивні приклади, а потім відповів на запитання.

Так, зокрема Володимир Васильович повідомив, що “на сьогоднішній день в Чернігівській області зареєстровано приблизно 2,7 тис приміщень магазинів, які здійснюють господарську діяльність і лише близько 1000 з них знаходиться під охороною Державної служби охорони. Решта ж приміщень, як магазинів так і господарських приміщень комерційних структур, або користуються послугами приватних охоронних структур, або взагалі не мають ніякої охорони (не мають ні засобів технічної охорони ні фізичної) . Як показав досвід минулого 2011 року всі крадіжки скоєні на території Чернігівській області за способами проникнення поділяються на такі:
•1. зрив навісних замків,
•2. проникнення через дах,
•3. проникнення через віконні отвори,
•4. проникнення через підсобні приміщення.

(До відома: протягом двох місяців 2012 року на території області, згідно статистичної звітності чергової частини УМВС області, скоєно 16 крадіжок з магазинів з яких 12 розкриті.)

“Головною причиною такої ситуації є те, що власники економлять на охоронних засобах (ні технічно не укріплюють, ні охорону не наймають) і в результаті втрачають набагато більше. Але і в даній ситуації з усіх власників обкрадених магазинів лише 5% погодилися на співпрацю з ДСО, а інші так і залишаються без охорони, сподіваючись на російське “авось”, – зазначив у своєму виступі Володимир Аладько.

Проводячи аналіз скоєних злочинів слід зазначити, що злочини даного виду скоюються переважно в нічний час, найбільше з них в сільській місцевості та з використанням транспортних засобів.

Наприклад:

В ніч з 6 на 7 грудня 2011 року в с.Крапивне Бахмацького р-ну зловмисник за допомогою балонного ключа та сокири проник до магазину через вхідні двері, в яких зробив отвір, звідки викрав гроші в сумі близько 6000 гривен.

В ніч на 4 січня цього року в с. Красне Бахмацького р-ну, зловмисник, зламавши прути на віконних гратах, та виваживши кватирку склопакету проник в середину магазину звідки скоїв крадіжку близько 145-ти пачок цигарок різних марок, 5 карток поповнення рахунку “Київстар” номіналом 40 гривень та гроші в сумі 400 гривень.

В січні в м.Батурин, зловмисник, розбивши віконне скло, проник до продуктового магазину через грати.

Також у січні цього року в с. Будище Н-Сіверського району шляхом злому завісу дверей невідомі проникли до магазину, звідки скоїли крадіжку грошей в сумі близько 1500 грн.

Аналогічні крадіжки з неохороняємих магазинів трапились в Куликівському районі та місті Прилуки.

Заступник начальника УДСО при УМВС також відмітив, що: “За минулий рік на об’єкти, які знаходяться під охороною ДСО було скоєно 10 спроб проникнення, але всі ці спроби були успішно припинені. Було затримано 20 зловмисників, майно, що знаходилось під охороною залишилось на об’єктах.”

Серед яскравих прикладів минулорічних затримань підполковник Аладько згадав перервані дві спроби проникнення в кіоски. А також випадок вже цього року – 12 лютого в нічний час було здійснено виїзд на спрацювання тривожної сигналізації в кіоску по вул. Щорса 12. На місці було затримано зловмисника, який, зламавши роллети, намагався проникнути всередину. Спочатку він зламав кіоск “Союздрук”, який знаходився поруч та не був під охороною, і йому вдалося проникнути всередину та обікрасти об’єкт, а потім зловмисник поліз в кіоск, що був розташований поруч. Спрацювала тривожна сигналізація і група затримання прибула на місце вже за 1,5 хвилини. На зупинці громадського транспорту злодій був затриманий та доставлений до відділу міліції. Цей наочний приклад свідчить про те, що Державна служба охорони в змозі забезпечити недоторканість довірених їй об’єктів.

Також, було наведено ще ряд позитивних прикладів розкриття злочинів “по гарячих слідах”:

14.05.2011 року о 20:48 до ПЦС УДСО при УМВС України в Чернігівській області надійшов сигнал „Тривога” з магазину „Мобілки”, розташованого в м. Козелець по вул. Комсомольська, 13. При огляді об’єкту спільним нарядом групи реагування ДСО та Козелецького РВ був затриманий громадянин, який здійснив крадіжку товарно-матеріальних цінностей з цього магазину та намагався втікти.

29.05.2011 02:00 на ПЦС УДСО надійшов сигнал “Тривога” з кіоску “Тютюнових виробів” ТОВ “ВАТЕС”, що розташований за адресою вул. Любецька 35 в м. Чернігові. По гарячих слідах виїздом на місце події групи затримання УДСО біля кіоску був затриманий учень школи інтернат м.Чернігова, який за допомогою ножиць відкрив металеві ролети та скоїв крадіжку цигарок, останній в скоєному зізнався, знаряддя скоєння злочину (ножиці) вилучено. Викрадені цигарки вилучено.

29.12.2011 року о 20:00 на охороняємому об’єкті, гіпермаркет “Епіцентр” с. Новоселівка по вул. Шевченко 57, співробітником УДСО в Чернігівській області була затримана громадянка, яка намагалась винести з магазину товар на загальну суму 622 грн., за який не розрахувалась на касі. Затриману доставлено до Чернігівського РВ УМВС для подальшого прийняття заходів реагування.

Також, здійснено 113 виїздів нарядів міліції ДСО по викликах на спецлінію “102”, при цьому затримано 91 особа за різні порушення. Здійснено 1233 виїзди на спрацювання засобів тривожної сигналізації, в ході яких затримано 1249 осіб.


“Враховуючи те, що з охороняємих Державною службою охорони об’єктів крадіжок не допускається, то профілактикою даного виду злочину являється залучення якомога більше об’єктів під охорону ДСО, – зазначив Володимир Аладько, – я хочу звернутися як до керівників державних установ, підприємств та організацій так і до приватних власників торгових закладів розташованих не лише в обласному чи районних центрах, але й у найвіддаленіших населених пунктах. укладення договору охорони з Державною службою охорони гарантовано убезпечить ваше майно від злочинних посягань. Адже технічні засоби, які є в наявності в нашій службі, здатні затримати зловмисника на тривалий час, що дасть змогу прибути на місце пригоди або групі затримання ДСО, якщо вона є поблизу, або оперативній групі найближчого райвідділу.

В зв’язку з розширенням географії надання охоронних послуг, на даний час постає питання забезпечення реагування на віддалені об’єкти та об’єкти в сільській місцевості по всій території Чернігівської області. Найбільш ефективним вирішенням даної проблеми може бути використання пристрою з подразнюючою речовиною. При надходженні сигналу тривоги з об’єкту, на якому встановлене таке обладнання, черговий зв’язується з власником об’єкту, інформує про спрацювання і запитує дозволу на підрив розпилювального пристрою. При отриманні дозволу проводиться підрив та здійснюється виїзд до об’єкта для затримання зловмисника.


Також, заступник керівника ДСО ознайомив присутніх зі ще одним “know how” – з метою більш активної участі громадян у профілактиці злочинності, підрозділами УДСО при УМВС України в Чернігівській області запроваджено ряд заходів щодо припинення злочинів і правопорушень у громадських місцях, надання своєчасної і дієвої допомоги населенню. На сьогодні, у разі вчинення протиправних дій, для громадян існує реальна можливість негайно викликати міліцію за допомогою систем тривожної сигналізації, встановлених на об’єктах, що охороняються ДСО. “На будівлях де вони встановлені, наноситься спеціальний розпізнавальний логотип, щоб у разі необхідності будь-який громадянин, який став свідком злочину або потерпілим міг скористатися цією тривожною кнопкою”, – повідомив Володимир Васильович.

Так, на Чернігівщині встановили близько півсотні кнопок “термінового виклику міліції”. Такі тривожні кнопки встановлені з метою попередження і припинення вуличної злочинності. Віднині викликати правоохоронців може кожен городянин, який став свідком чи потерпілим внаслідок вчинення правопорушення. Знайти цю тривожну кнопку можна за спеціальним вказівником – наклейкою з надписом “Терміновий виклик міліції”. Вони розташовані в громадських місцях та місцях масового скупчення людей – супермаркетах, аптеках, банках, кафе, школах.

Останні новини Чернігівщини

Депутати готуються до 39-го засідання сесії: відбулася погоджувальна рада 17:54

Підтримка ЗСУ, відновлення інфраструктури, оренда земельних ділянок через аукціони. Ці та інші питання, які стосуються життєдіяльності та функціонування міста, розглянуть депутати та депутатки Чернігівської міської ради на найближчому засіданні сесії.

«Ялівщина» та проєкти звернень-рекомендацій Громадської ради – на черговому засіданні Президії 17:13

«Громадськість неодноразово ставала на захист РЛП «Ялівщина», щоб вберегти її від забудови. Ще минулого року на сесію облради винесли на затвердження Проєкт організації території регіонального ландшафтного парку «Ялівщина», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів.

На Прилуччині під час пожежі загинула літня жінка 16:39

Сьогодні близько 11 години до прилуцьких рятувальників надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку у районному центрі.

Герої посмертно: ще 37 нагород передали рідним 16:08

Ордени Богдана Хмельницького та "За мужність" ІІІ ступеня, медалі «За військову службу Україні» сьогодні передали дружинам, дітям, батькам та іншим близьким Героїв.

За добу сапери виявили 20 вибухонебезпечних предметів 15:29

Впродовж доби саперами частини піротехнічних робіт, підводного та гуманітарного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини