Рятувальники відпрацьовують дії по ліквідації наслідків повені та спасінню населення. ФОТО
10 квітня журналісти стали свідками навчань рятувальників Чернігівщини по ліквідації надзвичайних ситуацій під час весняної повені та пропуску льодоходу.
Спочатку пожежно-рятувальна служба врятувала людину, яка опинилася на кризі посеред озера. Постраждалого зняли з криги, доставили на човні на берег та передали медичним працівникам для надання першої допомоги.
Наступним пунктом тренувань було розгортання пересувного пункту управління, за допомогою якого здійснюється координація дій залучених до ліквідації НС аварійно-рятувальних формувань. Даний пункт управління розгорнуто на базі командно-штабної машини, що призначена для забезпечення зв'язку між керівником ліквідації НС, підрозділами, що залучені для виконання аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, оперативно-координаційним центром Управління ДСНС в області та оперативно-черговою службою Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Рибалок, які опинилися в зоні підйому води, рятували за допомогою броньованих розвідувально-дозорних машин (БРДМ-2РХ). Ця машина має високі динамічні якості, запас ходу до 750 км, високу прохідність та здатність долати водні перешкоди, пересуватися по суходолу зі швидкістю 80 - 90 км/год., а по воді 8-12 км/год. Особовий склад розвідувально-рятувальної групи, пересуваючись по затопленій місцевості, проводить її розвідку, за допомогою гучномовного зв'язку сповіщає населення про проведення евакуації, визначає першочерговість надання допомоги та проведення евакуації, транспортує потерпілих до суходолу.
Також представники Управління ДСНС України в Чернігівській області продемонстрували яким чином відбувається гасіння пожежі, що виникла внаслідок замикання електромережі. Якщо в зону затоплення не може заїхати пожежна машина, то для гасіння пожежі залучено рятувальне відділення на моторному човні "Шторм-450" з пожежною мотопомпою.
Начальник Управління ДСНС України в Чернігівській області Вадим Шулюк під час спілкування з журналістами повідомив: "В обласному Управління ДСНС теж затверджений План дій апарату та підрозділів Управління з підготовки та реагування піч час пропуску льодоходу, повені та дощових паводків, а також визначений склад оперативного штабу. На основі аналізу весняного водопілля попередніх років, складено карту-схему зон можливого виникнення надзвичайних ситуацій, проведена оцінка ймовірного підтоплення об'єктів життєзабезпечення населення, житлового сектору з визначенням заходів щодо їх захисту та забезпечення сталого функціонування".
За його словами для гасіння можливих пожеж і оперативного реагування на надзвичайні ситуації, що пов'язані з паводком, щоденно в оперативному розрахунку підрозділів обласного управління ДСНС знаходиться 194 чол. особового складу, 124 одиниці чергової і резервної техніки (серед яких 4 потужні пожежні насосні станції, 3 водоплаваючі броньовані розвідувально-дозорні машини та 1 всюдихід), 5 човнів, 11 мотопомп, 10 пересувних електростанцій, 51 комплект гідро- (пневмо) інструменту. Всі наявні плавзасоби та насосне обладнання розподілено між пожежно-рятувальними підрозділами, що дислокуються в тих районах, територія яких за прогнозом потрапляє в зону негативного впливу весняної повені (Чернігівський, Ріпкинський, Менський, Новгород-Сіверський, Прилуцький райони). На сьогодні в області очікується підтоплення більше ніж 140 населених пунктів.
Роботою підрозділів пожежно-рятувальної служби під час відпрацювання дій по ліквідації надзвичайних ситуацій під час повені та льодоходу Вадим Володимирович задоволений.
Рятувальники запевняють, що обов'язково застосовуватимуть всі можливі засоби для допомоги та порятунку людей, і обіцяють приходити на допомогу якомога швидше і з усім для цього необхідним.
P.S. Під час навчань з ліквідації повеневих наслідків жоден із потерпілих не постраждав.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).