Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 серпня, 09:21:04

П’ять тисяч кілометрів за шістдесят днів подолали учасники велопробігу «Свята Русь»

24.09.2013   13:36

Ініціатором такого веломарафону виступив мандрівник Антон Бондаренко. 23 вересня разом із іншими пробігу він завітав до Чернігова, де зустрівся із місцевими журналістами.

Зазвичай такі зустрічі проходили просто неба, але в останні дні погода цьому не сприяла і тому спілкування відбулося у клубі «Експертна думка».

Велопробіг «Свята Русь», присвячений 1025-річчю хрещення Русі, стартував 27 липня в день святкування. Чернігів – одне з останніх міст, куди заїхали велосипедисти перед фінішем у столиці. За словами організаторів пробіг - це православна місіонерська подорож, яка відбулася з благословення Святішого Кирила, Патріарха Московського і всієї Русі, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України і Високопреосвященнішого Філарета, митрополита Мінського і Слуцького, Патріаршого Екзарха всієї Білорусі.

    Учасники здійснили велоподорож по землях Русі X-XІІ століть. Вони побували у стародавніх містах - центрах князівств: Переяслові, Галичі, Володимирі Волинському, Полоцьку, Великому Новгороді, Ярославлі, Ростові, Суздалі, Муромі, Рязані, Новгород-Сіверському та Чернігові.

За два місяці учасники веломарафону змінювалися: хтось приєднувався на території Росії, хтось у Білорусії, хтось в Україні. Всього у веломарафоні взяли участь 16 чоловік. Найстаршому вже за 50, а наймолодшому 16 років.

Тетяна з Запоріжжя приєдналася до пробігу в Мені. І вона буде разом із групою фінішувати у Києві 25 вересня. За її словами велопробіг – це зовсім інші відчуття, ніж коли подорожуєш автомобілем або поїздом. Вона вважає, що вело подорож – це набагато кращий відпочинок, ніж море, пляж або диван.

«Важко перші п’ятсот кілометрів», - каже Антон Бондаренко. Він єдиний, хто крутив педалі всі 60 днів. Своєю нагородою в ході проекту він в першу чергу вважає зустрічі, які відбулися з різними людьми у містах, де він побував. Діти та дорослі всіх трьох країн зустрічали мандрівників дуже привітно і завжди пропонували допомогу. Це стосується і проходження кордонів. «Взагалі не було ніяких проблем з митницею і прикордонниками», - розповідає Антон.

Найбільше в дорозі велосипедистам не вистачало спілкування. Адже на дорогах не можна їхати по двоє, і тому не порозмовляєш. Антон Бондаренко розповів, що були дні, коли він їхав сам і лише сила волі та віра не давали йому зійти з дистанції. За його словами, такі проекти дають змогу зрозуміти на що здатна людина, який в неї характер та приховані його риси.

Велопробіг «Свята Русь» мав на меті не лише актуалізувати духовні цінності Православ’я та привернути увагу до здорового способу життя та цікавих життєвих проектів. В ході пробігу учасники допомагали збирати кошти на лікування 32-річного Богдана Приймачука.

Маршрут велопробігу "Свята Русь"

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині порахували сім'ї

На Чернігівщині порахували сім'ї 08:57

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств на початок 2021 року в Чернігівській області проживає 418 тис. домогосподарств, що складає 2,9% від усіх домогосподарств країни.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:34

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 03 серпня по 08 годину 04 серпня 2021 року

4 серпня - День народження шампанського

4 серпня - День народження шампанського 08:15

Неофіційне свято цінителів цього ігристого вина.

КП

КП "Зеленбуд" презентувало програму озеленення на 2021-2025 роки 20:34

Сьогодні, 3 серпня, на розширеній нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств начальник КП "Зеленбуд" Чернігівської міської ради Артем Стах презентував Проект програми розвитку озеленення міста Чернігова на 2021-2025 роки, розроблений спеціалістами комунального підприємства.