П’ять тисяч кілометрів за шістдесят днів подолали учасники велопробігу «Свята Русь»
Ініціатором такого веломарафону виступив мандрівник Антон Бондаренко. 23 вересня разом із іншими пробігу він завітав до Чернігова, де зустрівся із місцевими журналістами.

Зазвичай такі зустрічі проходили просто неба, але в останні дні погода цьому не сприяла і тому спілкування відбулося у клубі «Експертна думка».
Велопробіг «Свята Русь», присвячений 1025-річчю хрещення Русі, стартував 27 липня в день святкування. Чернігів – одне з останніх міст, куди заїхали велосипедисти перед фінішем у столиці. За словами організаторів пробіг - це православна місіонерська подорож, яка відбулася з благословення Святішого Кирила, Патріарха Московського і всієї Русі, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України і Високопреосвященнішого Філарета, митрополита Мінського і Слуцького, Патріаршого Екзарха всієї Білорусі.
Учасники здійснили велоподорож по землях Русі X-XІІ століть. Вони побували у стародавніх містах - центрах князівств: Переяслові, Галичі, Володимирі Волинському, Полоцьку, Великому Новгороді, Ярославлі, Ростові, Суздалі, Муромі, Рязані, Новгород-Сіверському та Чернігові.
За два місяці учасники веломарафону змінювалися: хтось приєднувався на території Росії, хтось у Білорусії, хтось в Україні. Всього у веломарафоні взяли участь 16 чоловік. Найстаршому вже за 50, а наймолодшому 16 років.
Тетяна з Запоріжжя приєдналася до пробігу в Мені. І вона буде разом із групою фінішувати у Києві 25 вересня. За її словами велопробіг – це зовсім інші відчуття, ніж коли подорожуєш автомобілем або поїздом. Вона вважає, що вело подорож – це набагато кращий відпочинок, ніж море, пляж або диван.
«Важко перші п’ятсот кілометрів», - каже Антон Бондаренко. Він єдиний, хто крутив педалі всі 60 днів. Своєю нагородою в ході проекту він в першу чергу вважає зустрічі, які відбулися з різними людьми у містах, де він побував. Діти та дорослі всіх трьох країн зустрічали мандрівників дуже привітно і завжди пропонували допомогу. Це стосується і проходження кордонів. «Взагалі не було ніяких проблем з митницею і прикордонниками», - розповідає Антон.
Найбільше в дорозі велосипедистам не вистачало спілкування. Адже на дорогах не можна їхати по двоє, і тому не порозмовляєш. Антон Бондаренко розповів, що були дні, коли він їхав сам і лише сила волі та віра не давали йому зійти з дистанції. За його словами, такі проекти дають змогу зрозуміти на що здатна людина, який в неї характер та приховані його риси.
Велопробіг «Свята Русь» мав на меті не лише актуалізувати духовні цінності Православ’я та привернути увагу до здорового способу життя та цікавих життєвих проектів. В ході пробігу учасники допомагали збирати кошти на лікування 32-річного Богдана Приймачука.
Маршрут велопробігу "Свята Русь"
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.