21 лютого: цей день в Україні і світі
ДЕНЬ 728 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 728 RUSSIAN AGRESSION

21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови, Всесвітній день екскурсовода.
У Норвегії - День народження короля Гаральда.
Православна церква вшановує пам'ять преподобного Тимофія.
Міжнародний день рідної мови
Міжнародний день рідної мови, або Міжнародний день материнської мови - день, який відзначають щорічно 21 лютого, з 2000 року.
Про підтримку мовного і культурного різноманіття та багатомовності було оголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня - 17 листопада 1999 року в Парижі.
Всесвітній день екскурсовода
Щорічно 21 лютого багато міст світу - особливо ті з них, які є центрами туризму, - відзначають Всесвітній день екскурсовода або Всесвітній день туристичного гіда. Його заснувала Всесвітня федерація асоціацій екскурсоводів (гідів) - World Federation of Tourist Guide Associations (WFTGA) - з метою підвищення інформованості широкої громадськості про важливість і значущість роботи екскурсоводів.
Федерацію засновано 1985 року на першій Міжнародній конвенції екскурсоводів, і наразі її членами є понад 200 тисяч осіб із понад 70 країн світу. А саме свято відзначають із 1990 року.
Ще цього дня:
1901 - Американський пасажирський пароплав "Ріо-де-Жанейро" розбився на підводному камінні біля входу в протоку Золоті Ворота, загинуло 128 осіб, вижили – 81;
1914 – У Монреалі створено українське видавництво «Новий світ»;
1921 – Державний переворот у Персії, влаштований Перською козацькою дивізією, що згодом призведе до встановлення династії Пахлаві (Імперська Держава Іран);
1925 – Вийшов перший номер газети «The New Yorker»;
1935 – Оголошено про створення косметичної фірми «Ланком»;
1941 – Іспанський уряд визнав, що на територію Іспанії вступили німецькі війська (офіційно – для допомоги в ліквідації наслідків урагану);
1947 – У США з’явилася фотокамера «Полароїд»;
1948 – Президія Верховної Ради СРСР видала указ, згідно з яким кожного, хто не виробив установленого мінімуму трудоднів, можна було виселяти за межі України;
1992 – Рада Безпеки ООН ухвалила рішення про введення військ до Югославії;
1993 – У Донецьку Сергій Бубка встановив світовий рекорд у стрибках із жердиною в закритих приміщеннях – 6 м 15 см;
1995 – Американець Стів Фоссетт першим у світі самостійно на повітряній кулі перетнув Тихий океан;
2008 – США збили власний супутник-шпигун; востаннє космічне озброєння використовувалося цією країною 1985 року;
2014 – Володимир Парасюк на сцені Майдану Незалежності оголосив ультиматум про збройний штурм у разі, якщо Янукович не піде у відставку з поста президента до 10:00 ранку наступного дня, суботи 22 лютого.
Церковне свято
Цього дня вшановують пам'ять преподобного Тимофія, який жив у пустелі в Малій Азії у 8 столітті. Ще в юності він поставив собі за правило ніколи не дивитися на жіноче обличчя - і все життя був вірний обітниці. Тимофій мав дар зцілення і міг виганяти злих духів.
Іменини: Олександр, Георгій, Григорій, Данило, Захар, Іван, Костянтин, Ольга, Павло, Тимофій.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.