Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 червня, 05:43:50

3 червня - цей день в Україні і світі

03.06.2022   09:15Агенцiя

3 червня у світі відзначають День велосипеда. У Чорногорії – День незалежності, в США – День пам'яті конфедератів, а в Австралії – День Мабо.

У православній церкві святкування на честь Володимирської ікони Божої Матері та День рівноапостольного царя Костянтина і матері його цариці Олени.

У Лейпцигу фестиваль готичної музики та культури, у Дюссельдорфі – фестиваль "Jazz Rally", у Болгарії – фестиваль Рози.

Сьогодні святкують День народження парашута: 3 червня 1785 року Франсуа Бланшар продемонстрував сконструйований ним пристрій. У 1892 році, в цей день був заснований футбольний клуб "Ліверпуль", а в 1965 році астронавт Едвард Вайт став першим американцем і другою у світі людиною, що вийшла у відкритий космос.

Окрім цього, цього дня у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.

Всесвітній день велосипеда

Започаткував свято соціолог Лешек Сибільський разом зі своїми студентами. Вони провели медіазахід, під час якої намагалися звернути увагу на велосипед не лише як на засіб покращення фізичного та психічного здоров'я, а й сформувати у суспільстві культуру руху на велосипеді та підвищення безпеки на дорозі.

Співавторами документа виступили 56 країн світу. Своєю резолюцією ООН закликала держави надавати велосипеду належне місце у стратегіях розвитку регіонів. Зокрема, реалізувати політику та заходи з охорони та безпеки як пішоходів, так і велосипедистів.

Найбільшим попитом велосипеди користуються в Нідерландах (вони мають 90% населення). За ними слідує Данія (більше 80% людей). На третьому місці – Німеччина, де на велосипедах їздять понад 75% населення.

Церковне свято

3 червня - День Володимирської ікони Божої Матері, День рівноапостольного царя Костянтина та його матері цариці Олени.

Свята цариця Олена, мати імператора Костянтина, була християнкою, і свого сина - майбутнього правителя Римської імперії Костянтина виховувала у повазі до християнської релігії.

Ставши правителем Західної частини Римської імперії, Костянтин видав 313 року Міланський едикт про віротерпимість, а 323 року, коли зійшов на престол як єдиний імператор усієї Римської імперії, поширив дію Міланського едикту і на всю східну частину імперії. Після трьохсот років гонінь християни вперше отримали можливість відкрито сповідати свою віру.

У 330 році Костянтин переніс свою столицю з Риму на схід, до Візантії, яка була перейменована на Константинополь.

Іменини: Федір, Кирило, Костянтин, Михайло, Олена, Ярослав.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини