13 лютого - який день, свято та прикмети
13 лютого у світі святкують День радіо, День народження кінокамери, День інтернет-друзів, День подруг та Міжнародний день прийняття себе.

У православному календарі день пам'яті мучеників Кіра та Іоанна та з ними мучениці Афанасії та дочок її Феодотії, Феоктисти та Євдоксії.
Всесвітній день радіо
Всесвітній день радіо, від 2012 року, за рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО відзначається щорічно 13 лютого. У січні 2013 року Генеральна Асамблея ООН офіційно схвалила проголошення Дня та під час 67-ї сесії ухвалила резолюцію, проголосивши 13 лютого Всесвітнім днем радіо.
Дату проведення обрано невипадково - саме 13 лютого 1946 року вперше вийшло в ефір "Радіо ООН", станція якого була розташована в штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй.
Як стверджують засновники свята, воно має не лише віддати належне радіо як засобу зв'язку, а й слугувати зміцненню співпраці між усіма, хто має до нього стосунок. Адже у вік цифрових технологій радіо продовжує залишатися засобом зв'язку та спілкування для найбільшої аудиторії у світі.
День народження кінокамери
Щороку 13 лютого святкують День народження кінокамери. Патент на неї 1895 року отримали брати-винахідники Луї та Огюст Люм'єр. Свій винахід вони назвали синематографом. Створили вони його на основі кінескопа (винахідник Томас Едісон). Це засіб, який дозволяв дивитися зображення через маленький отвір. Але користуватися кінескопом могла лише одна людина, що було не надто комфортно. А синематограф міг не лише проектувати, а й копіювати та знімати зображення.
День подруг
Це неофіційне свято, створене за принципом Дня святого Валентина. Подруги збираються разом, щоб відсвяткувати свою дружбу. Історія святкування цього дня розпочинається із серіалу "Парки та зони відпочинку" (2009 р.). Головна героїня вигадує власне свято Galentine's Day, поєднавши ідіому gal pals (подруги) та День Валентина.
Міжнародний день прийняття себе
У цей день люди турбуються про своє здоров'я та самопочуття, сприймають себе такими, якими вони є. Засновницею свята стала Сана Дживані, розробниця концепції любові до себе у 2011 році. У дитинстві вона захворіла на алопецію (випадіння волосся) і відчула булінг з боку інших дітей. Але дівчина змогла прийняти себе та полюбити.
Іменини: Віктор, Опанас, Іван, Микита, Ілля, Вікторія.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.