Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 липня, 15:11:22

13 лютого - який день, свято та прикмети

13.02.2022   15:59Агенцiя

13 лютого у світі святкують День радіо, День народження кінокамери, День інтернет-друзів, День подруг та Міжнародний день прийняття себе.

 У православному календарі день пам'яті мучеників Кіра та Іоанна та з ними мучениці Афанасії та дочок її Феодотії, Феоктисти та Євдоксії.

Всесвітній день радіо

Всесвітній день радіо, від 2012 року, за рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО відзначається щорічно 13 лютого. У січні 2013 року Генеральна Асамблея ООН офіційно схвалила проголошення Дня та під час 67-ї сесії ухвалила резолюцію, проголосивши 13 лютого Всесвітнім днем радіо.

Дату проведення обрано невипадково - саме 13 лютого 1946 року вперше вийшло в ефір "Радіо ООН", станція якого була розташована в штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй.

Як стверджують засновники свята, воно має не лише віддати належне радіо як засобу зв'язку, а й слугувати зміцненню співпраці між усіма, хто має до нього стосунок. Адже у вік цифрових технологій радіо продовжує залишатися засобом зв'язку та спілкування для найбільшої аудиторії у світі.

День народження кінокамери

Щороку 13 лютого святкують День народження кінокамери. Патент на неї 1895 року отримали брати-винахідники Луї та Огюст Люм'єр. Свій винахід вони назвали синематографом. Створили вони його на основі кінескопа (винахідник Томас Едісон). Це засіб, який дозволяв дивитися зображення через маленький отвір. Але користуватися кінескопом могла лише одна людина, що було не надто комфортно. А синематограф міг не лише проектувати, а й копіювати та знімати зображення.

День подруг

Це неофіційне свято, створене за принципом Дня святого Валентина. Подруги збираються разом, щоб відсвяткувати свою дружбу. Історія святкування цього дня розпочинається із серіалу "Парки та зони відпочинку" (2009 р.). Головна героїня вигадує власне свято Galentine's Day, поєднавши ідіому gal pals (подруги) та День Валентина.

Міжнародний день прийняття себе

У цей день люди турбуються про своє здоров'я та самопочуття, сприймають себе такими, якими вони є. Засновницею свята стала Сана Дживані, розробниця концепції любові до себе у 2011 році. У дитинстві вона захворіла на алопецію (випадіння волосся) і відчула булінг з боку інших дітей. Але дівчина змогла прийняти себе та полюбити.

 

Іменини: Віктор, Опанас, Іван, Микита, Ілля, Вікторія.

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини