Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 вересня, 20:27:35

28 листопада - який день, свято та прикмети

28.11.2021   08:29Агенцiя

28 листопада в Україні відзначають День працівника системи фінансового моніторингу, у світі - День милосердя, а в Албанії та Панамі День незалежності. У православних – день пам'яті преподобного Паїсія Величковського, початок Різдвяного посту, а у католиків – перша неділя Адвенту.

День працівника системи фінансового моніторингу

День працівника системи фінансового моніторингу у календарі професійних свят України з'явився у 2020 році. Тепер його відзначатимуть щороку 28 листопада.

Державний департамент фінансового моніторингу України було створено у складі Міністерства фінансів у січні 2002 року для більш ефективного виконання рекомендацій ФАТФ – Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей. А вже 2004 року Державний департамент фінансового моніторингу України був прийнятий до складу групи "Егмонт" - об'єднання підрозділів фінансової розвідки країн світу, створеного для ефективної боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму на міжнародному рівні.

Згідно з указом президента Володимира Зеленського, День працівника системи фінансового моніторингу засновано для того, щоб підкреслити вагомий внесок цих професіоналів у затвердженні Україною статусу надійного партнера міжнародної громадськості у сфері запобігання та протидії відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

День милосердя

Всесвітній день співчуття, або Всесвітній день милосердя – World Compassion Day – свято дуже молоде. Його відзначають з 2012 року, а ініціатором його заснування став індійський журналіст та громадський діяч Прітіш Нанді.

Суть свята: просування способу життя, в основі якого лежить відмова від заподіяння шкоди та болю будь-якому прояву життя. Ідея прийшла з джайнізму, який є наріжним каменем індуїзму та йоги. Саме принцип ахімси є основою філософії Махатми Ганді. "Якщо ми не повернемося в ахімсу, ми не зможемо зробити світ кращим для майбутніх поколінь", – говорить Прітіш Нанді.

Ініціатори Всесвітнього дня милосердя закликають не стільки до зменшення зла у світі, скільки до зміни напряму дії людей - проти самого зла, а не проти людини, яка його творить. Досить складне філософське визначення насправді дуже легко формулюється двома християнськими заповідями: "Не убий" і "Люби ближнього твого, як самого себе".

Перша неділя Адвенту

Адвент - передріздвяний час, до якого приурочені численні католицькі обряди та звичаї. Адвент – час очікування Різдва Христового. Тривалість Адвенту близько чотирьох тижнів, що містить, зазвичай, 4 неділі, тобто 3 повні тижні з додаванням від 1 до 6 днів залежно від того, на який день тижня припадає Різдво.

Відомий дітям календар Адвенту народився нещодавно, наприкінці минулого століття. Його вигадала німкеня фрау Ланг для свого сина, щоб зробити очікування Різдва цікавішим. Найбільш звичною формою календаря Адвенту є коробочка з віконцями, що відкриваються, за кількістю днів Адвенту, що містить зроблені з шоколаду фігурки.

 

Різдвяний піст

Різдвяний піст називають ще Пилипівським або Пилипівками, оскільки його переддень припадає на день пам'яті апостола Пилипа, 27 листопада. У православ'ї його також називають Чотиридесятницею, оскільки піст, встановлений на честь Різдва Христового, триває 40 днів - до самого переддня світлого свята.

Піст суворий: у ці дні християни відмовляються від м'яса, яєць, молока та олії тваринного походження. А в понеділок, середу та п'ятницю забороняється вживати і олію. Риба дозволяється тільки у суботні та недільні дні, а також у великі свята. У період з 2 до 6 січня піст посилюється: їсти рибу не можна навіть у суботу та неділю.

Піст закінчується в ніч з 6 на 7 січня з першою зіркою - тієї самою, що вказала волхвам шлях до немовляти Ісуса.

 

Іменини: Григорій, Гурій, Дмитро, Микита, Микола, Паїсій, Петро, Пилип, Хома, Анатолій.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові нагородили лауреатів обласних премій імені Софії Русової та Георгія Вороного 16:04

Напередодні професійного свята кращим освітянам Чернігівщини вручили обласні премії імені Софії Русової та Георгія Вороного. Нагородження лауреатів відбулось в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського.

До кінця року мають запрацювати ЦНАПи ще у 17 громадах області 16:00

На Чернігівщині мережа центрів надання адміністративних послуг наразі налічує 40 таких установ, зокрема по 12 – у Чернігівському та Ніжинському районах, 8 – у Прилуцькому, 5 – у Корюківському та 3 – у Новгород-Сіверському. Ще 17 ЦНАПів мають запрацювати до кінця поточного року (найбільше – 8 – у Чернігівському районі). Це питання – на контролі в Офісі Президента.

 Впровадження е-квитка: міські автобуси обладнуються стаціонарними валідаторами

Впровадження е-квитка: міські автобуси обладнуються стаціонарними валідаторами 14:58

У громадському транспорті Чернігова триває процес впровадження електронного квитка. На окремих міських автобусних маршрутах вже працюють машини зі стаціонарними валідаторами.

Патрульні виявили громадянина, який може бути причетним до завдання тяжких тілесних ушкоджень

Патрульні виявили громадянина, який може бути причетним до завдання тяжких тілесних ушкоджень 12:57

Вчора, близько 22-ї години, до поліції надійшло повідомлення, що в одному з гаражних автокооперативів на вулиці Литовській відбувається бійка. На місце направили екіпажів патрульної поліції.

 Роботодавцям гарантованакомпенсація за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю

Роботодавцям гарантованакомпенсація за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю 12:44

Компенсуватися будуть витрати за придбані допоміжні засоби для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю: меблі, транспортери, брайлівські клавіатури та портативні пристрої тощо.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини