3 березня – Всесвітній день дикої природи
Проблеми збереження довкілля, як і окремих його складових є одним з пріоритетних напрямків діяльності міжнародної екоспільноти.

календар
Важливість збереження дикої фауни і флори, відтворення природних біоресурсів задля забезпечення екологічної безпеки на землі є першочерговим завданням для всіх дотичних структур.
Темою цьогорічного Всесвітнього дня дикої природи є «Ліси та засоби до існування: підтримка людей та збереження планети». Його мета: підвищити обізнаність людей про величезну цінність лісів та видів дикої природи, які мешкають у лісах, просувати моделі і практики управління лісовими ресурсами, пропагувати знання про важливість природних систем та збереження видів дикої фауни і флори.
Ліси забезпечують киснем усі живі мікроорганізми, регулюють вологість землі, захищають грунти від ерозії та запобігають забрудненню довкілля. Ліси – це середовище існування багатьох видів тварин і рослин. Частина всієї екосистеми планети.
Проте, з кожним роком площа лісових насаджень зменшується, Земля втрачає цілі лісові території. Люди незаконно знищують дерева, завдаючи непоправної шкоди навколишньому природному середовищу. Частішають випадки нелегальних рубок, випалювання, безвідповідального забруднення лісових масивів. Тільки у 2020 році майже у всіх районах нашої області фіксувалися непоодинокі випадки незаконних рубок дерев у прибережних смугах річок, а також полезахисних смугах, порушення заготівлі та вивезення деревини.
Як результат – зміна клімату та «кричущі» виклики природі!
Втручання у дику природу людини завдає руйнівного впливу й на її «мешканців». Адже, дика природа, як невід’ємна частина планети, неповторна своєю красою і первозданністю. Вона є домівкою для всього живого – тваринного та рослинного світу! І вже упродовж багатьох століть рослинний і тваринний світ забезпечують сталість та продуктивність екологічного різноманіття. Відіграють важливу роль у функціонуванні природних систем.
Однак, умови сьогодення ведуть до втрати різноманітності їх видів, зміни середовища існування. Надмірна експлуатація природних ресурсів, порушення природоохоронного законодавства у сфері тваринного світу та біоресурсів зумовлюють зміни в структурі природних скарбів.
Виклики тривожні та складні. І можуть спричинити незворотні втрати у видовому різноманітті життя на планеті. Тож, маємо навчитися раціонально використовувати природні скарби, усвідомити свою відповідальність та об’єднати зусилля аби зберегти природу!
І як казав відомий український письменник і публіцист В.О. Сухомлинський: «Краса природи – це одне з джерел, що живить доброту, сердечність і любов». Ми пам’ятаймо про це! І закликаємо кожного приєднатися до відзначення Всесвітнього дня дикої природи!
Державна екологічна інспекція у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.