Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:01:12

Солом'яний бичок, хмельні меди та спеції з Грузії: у Ніжині пройшов Покровський ярмарок

15.10.2019   09:49Агенцiя

На площі Франка у Ніжині на Чернігівщині люди стають у чергу. Хочуть сфотографуватися з слом'яними тваринами народного майстра з Полтавщини Павла Даниленка. Він привіз вироби на чотириденний 377-й Покровський ярмарок, що відбувся 10-14 жовтня.

Щороку пан Павло продає на ярмарку капці, кошики, брилі. У родині майстра, рогозоплетіння передається з покоління в покоління. Є сімейна реліквія - грамота за це ремесло ще царських часів.

Цьогоріч майстер здивував кількаметровим самбреро з рогози. А також привіз бичка, козу, кабана та мавпу, виготовлених із соломи та рогози. З незвичним зоопарком батьки фотографують дітей. За необмежену кількість фото майстер просить 10 грн.

Від площі до базару тягнеться головна ярмаркова вулиця Гоголівська. На початку - містечко майстрів. Свою продукцію продають 135 народних умільців зі всієї країни.

Ніжинець 90-літній Іван Щербак представляє рідкісне нині ремесло з виготовлення діжок - бондарство. 15-річним він став робити ємності з дерева для Ніжинського засолзаводу. Там пропрацював 45 років. На прилавку у нього малі та великі діжки для соління і зберігання продуктів.

Чим далі ярмарком, тим більше пахощів. Біля однієї з яток у черзі лише жінки. 58-річний Гіва обставлений мішками з прянощами. Він орудує півметровою дерев'яною ложкою. Насипає у пакети хмелі-сунелі, куркуму, майоран. Спеції Гіва з матір'ю виготовляють і привозять із Грузії. Звідти привіз також грузинських лимонів.

"Для нас ярмарок не вдасться, якщо не купимо у цього добродія спецій", - усміхаються дві жінки з букетами лаврового листя.

Цього року поторгувати на Покровський ярмарок приїхали 1100 підприємців. На прилавках більше промислових товарів - одягу, взуття, посуду, іграшок, сувенірів. Менше - їстівного, хоча черги до таких продавців більші. Ті ріжуть на пробу ковбаси, сало, сири.

Пасічник та медовар Петро Балаш наливає у пластянки питний мед. Каже, напій має градус та ніжний смак. Укріплює здоров'я і голова після нього не болить.

Місцева Катерина Павлівна біля Миколаївського собору купує капці з овечої шерсті. Надивилася їх ще кілька днів тому.

"Для Ніжина ярмарок таке ж масштабне свято, як Новий рік, – каже жінка. – Є така звичка у багатьох ніжинців: всю вуличну роботу до ярмарки встигнути".

Увечері в суботу на головній сцені співає гурт "Оркестр гарного настрою". У їх репертуарі світові рок-хіти у поєднані з українськими народними піснями.

У Ніжині на 20 жителів міста припадає одна бездомна тварина. Стерилізує бродячих собак єдина клініка, яка має необхідні умови, в тому числі й для післяопераційного розміщення, що триває до 10 днів. Торік за міською програмою стерилізували 103 безпритульні тварини. Цьогоріч – 60. Проведення операцій залежить від надходження коштів.


https://gazeta.ua/articles/life/_solomyanij-bichok-hmelni-medi-ta-speciyi-z-gruziyi-u-nizhini-projshov-pokrovskij-yarmarok/932852

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.