Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 21:04:24

14 квітня - День ДАІ МВС України

14.04.2012   08:53Агенцiя

14 квітня 1997 постановою Кабінету Міністрів України № 341 було затверджено "Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ України". Так на шостому році незалежності України був оформлений акт народження цієї служби.

Відповідно до Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ, основними завданнями Державтоінспекції є: реалізація в межах своєї компетенції державної політики щодо забезпечення безпеки дорожнього руху; організація контролю за дотриманням законів, інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища від шкідливого впливу автомототранспортних засобів; удосконалення регулювання дорожнього руху з метою забезпечення його безпеки та підвищення ефективності використання транспортних засобів; виявлення та припинення фактів порушення безпеки дорожнього руху, а також виявлення причин і умов, які сприяють їх вчиненню.

Державтоінспекція у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, указами та розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Положенням про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ, нормативними актами МВС.

Трохи історії. У 1936 році прообраз сучасної Державтоінспекції було включено до складу Головного управління Робітничо-селянської міліції НКВС СРСР, і 3 липня того ж року Народний комісаріат СРСР прийняв постанову "Про затвердження Положення про Державну автомобільну інспекцію Головного управління Робітничо-селянської міліції НКВС СРСР".
 
У перші роки діяльності молодий Державтоінспекції не вистачало кваліфікованих кадрів, не було досвіду роботи, а у працівників не було ні патрульних автомобілів, ні радіозв’язку. В роки Великої Вітчизняної війни співробітники інспекції, що залишилися у її особовому складі, проводили мобілізацію автотранспорту для фронту, під час бомбардувань німецької авіації стежили за дотриманням правил світломаскування, гасили пожежі та рятували людей з-під руїн. У післявоєнний період співробітники ДАІ брали активну участь у відновленні автомобільного парку країни. У середині 50-х років випуск вітчизняних автомобілів перевищив довоєнний рівень у 2,5 рази, що гостро поставило питання попередження та профілактики дорожньо-транспортного травматизму.

У першій половині 60-х років вступили в силу єдині в країні Правила руху вулицями та дорогами. У цей же період було розпочато застосування індикаторних трубок для виявлення водіїв у стані алкогольного сп’яніння, почали споруджуватися перші стаціонарні пости для здійснення нагляду на заміських дорогах. Освоюється виробництво екзаменаційних апаратів для оцінювання теоретичних знань кандидатів у водії.

У 70-х роках значно покращується технічна база ДАІ. Для нагляду за дорожнім рухом починають використовувати радіолокаційні вимірювачі швидкості транспортних засобів, гелікоптери та патрульно-санітарні автомобілі. Наприкінці 1990-х років з переходом до ринкової економіки значно збільшується кількість автотранспорту та інтенсивність його використання, стан безпеки дорожнього руху помітно ускладнюється. Значно зростає кількість аварій та загиблих, все частіше з’являються повідомлення про злочини на дорогах. Всі ці обставини продиктували необхідність посилити контроль з боку Державтоінспекції, зміцнити й розширити її структуру.

Сьогодня ДАІ МВС України нараховує майже 23 тисячі співробітників, з яких 19,6 тисяч - атестовані і 3,3 тисяч - вільнонаймані. У структуру Департаменту Державної автоінспекції входять Управління моніторингу та інформаційного забезпечення, Управління дорожньо-патрульної служби, організації розшуку автомототранспортних засобів та профілактичної роботи, Управління державної автомобільно-технічної інспекції, контролю за перевезенням небезпечних вантажів та станом доріг, Служби безпеки руху.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.