Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 травня, 19:52:46

Попереджаємо – грип!

24.10.2011   13:40Агенцiя

Грип – гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним шляхом передачі збудника, яке характеризується коротким інкубаційним періодом (від декількох годин до 7 діб), масовим поширенням, лихоманкою, симптомами інтоксикації та враженням верхніх дихальних шляхів з великою частотою виникнення ускладнень.

Грип дуже підступна інфекція, її наслідки не можна передбачити, вірус чине токсичну дію на весь організм людини, пригнічує його захисні сили, активізує різні мікроорганізми, звідки часто виникають різні ускладнення грипу: бронхіт, пневмонія, плеврит, синусит, арахноїдит, загострення хронічних інфекцій. Найбільш тяжким з них є токсичний набряк легенів та мозку, а також гостра серцево-судинна недостатність, енцефаліт, неврит тощо. Деякі з цих ускладнень – головані причини смертності від грипу.

Основний шлях передачі інфекції – повітряно-крапельний: краплі слизу і слини попадають при розмові, кашлі, чханні в навколишнє середовище.

Уникнення зараження на грип в умовах спалаху – дуже важко, але можливо. Доцільно якомога ширше проводити розосередження колективів для зменшення людських контактів, в першу чергу в школах, інтернатах, дитячих садках. Досвід попередніх років стверджує, що такі дії дозволяють зменшити захворюваність.

Одним із головних заходів профілактики грипу є недопущення контакту з особами, які переносять хворобу на ногах. Ось чому у будь-якому колективі хворих необхідно виявляти, ізолювати та негайно відправляти додому для подальшого лікування. Якщо хворі це не роблять, їх дії слід оцінювати як нанесення шкоди всім оточуючим.

Одна хвора людина спроможна, згідно з розрахунками вчених, заразити за день від 10 до 20 чоловік. І це не дивно, бо при чханні або кашлі потік повітря виривається із швидкістю понад 100 км/год. та розносить інфекцію на відстань до 10 м.

При появі перших симптомів грипу хвора людина обов’язково повинна залишатися вдома – щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку, смертельну для деяких з них.

Під час епідемії грипу краще за все утримуватись від відвідувань культурно-освітніх закладів.

Найефективнішим засобом профілактики є вакцинація проти грипу, вона попереджує не лише захворювання а й ускладнення. Проведення щеплень є одним з найбільших досягнень людства. Сезонна вакцинація здорових осіб проти захворювання на грип вважається одним з найбільш економічно доцільних заходів профілактичної медицини.

Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна знизити захворювання грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей:

– уникати скупчень людей, щоб зменшити вірогідність контактів із хворими людьми;

– користуватися одноразовими масками при необхідності, щоб захистити себе чи оточуючих від зараження;

– регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання;

– мати чисті руки – інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ми торкаємось руками;

– ізолювати хвору людину вдома.

Грип краще попередити, ніж лікувати!


Лікар-епідеміолог облсанепідстанції В.Кірієнко

Останні новини Чернігівщини

Потужний аналоговий передавач перекрив

Потужний аналоговий передавач перекрив "білі плями" телевізійного покриття у прикордонні Чернігівщині 18:58

Після дворічної перерви на Чернігівщині відновлено аналогове мовлення телеканалу "UA: Перший" на прикордонні у північно-східній частині області.

Про особливості проведення публічних закупівель говорили у Сновську

Про особливості проведення публічних закупівель говорили у Сновську 16:54

Застосування положень Закону України «Про публічні закупівлі», складання річного плану закупівель, питання організації закупівельної діяльності замовника та роботи в електронній системі закупівель розглядалися під час виїзного навчання «Правові та практичні здійснення публічних закупівель», яке проходило у Сновську.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 84 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 84 особи 16:36

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, cтаном на 17 травня в області щеплено першою та другою дозою 22224 людей.

У Носівській громаді відремонтують 400-метровий легкоатлетичний стадіон

У Носівській громаді відремонтують 400-метровий легкоатлетичний стадіон 15:04

Із сучасним станом спортивного об’єкту, який планується капітально відремонтувати в громаді в рамках програми Президента України «Велике будівництво», ознайомилася перша заступниця голови Чернігівської ОДА Олена Бойко. З метою та завданнями проєкту, його доцільністю для життя громади її ознайомив Носівський міський голова Володимир Ігнатченко.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 13:06

З початку епідсезону по Чернігівській області перехворіло 14,8% населення.