Попереджаємо – грип!
Грип – гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним шляхом передачі збудника, яке характеризується коротким інкубаційним періодом (від декількох годин до 7 діб), масовим поширенням, лихоманкою, симптомами інтоксикації та враженням верхніх дихальних шляхів з великою частотою виникнення ускладнень.

Грип дуже підступна інфекція, її наслідки не можна передбачити, вірус чине токсичну дію на весь організм людини, пригнічує його захисні сили, активізує різні мікроорганізми, звідки часто виникають різні ускладнення грипу: бронхіт, пневмонія, плеврит, синусит, арахноїдит, загострення хронічних інфекцій. Найбільш тяжким з них є токсичний набряк легенів та мозку, а також гостра серцево-судинна недостатність, енцефаліт, неврит тощо. Деякі з цих ускладнень – головані причини смертності від грипу.
Основний шлях передачі інфекції – повітряно-крапельний: краплі слизу і слини попадають при розмові, кашлі, чханні в навколишнє середовище.
Уникнення зараження на грип в умовах спалаху – дуже важко, але можливо. Доцільно якомога ширше проводити розосередження колективів для зменшення людських контактів, в першу чергу в школах, інтернатах, дитячих садках. Досвід попередніх років стверджує, що такі дії дозволяють зменшити захворюваність.
Одним із головних заходів профілактики грипу є недопущення контакту з особами, які переносять хворобу на ногах. Ось чому у будь-якому колективі хворих необхідно виявляти, ізолювати та негайно відправляти додому для подальшого лікування. Якщо хворі це не роблять, їх дії слід оцінювати як нанесення шкоди всім оточуючим.
Одна хвора людина спроможна, згідно з розрахунками вчених, заразити за день від 10 до 20 чоловік. І це не дивно, бо при чханні або кашлі потік повітря виривається із швидкістю понад 100 км/год. та розносить інфекцію на відстань до 10 м.
При появі перших симптомів грипу хвора людина обов’язково повинна залишатися вдома – щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку, смертельну для деяких з них.
Під час епідемії грипу краще за все утримуватись від відвідувань культурно-освітніх закладів.
Найефективнішим засобом профілактики є вакцинація проти грипу, вона попереджує не лише захворювання а й ускладнення. Проведення щеплень є одним з найбільших досягнень людства. Сезонна вакцинація здорових осіб проти захворювання на грип вважається одним з найбільш економічно доцільних заходів профілактичної медицини.
Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.
Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна знизити захворювання грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей:
– уникати скупчень людей, щоб зменшити вірогідність контактів із хворими людьми;
– користуватися одноразовими масками при необхідності, щоб захистити себе чи оточуючих від зараження;
– регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання;
– мати чисті руки – інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ми торкаємось руками;
– ізолювати хвору людину вдома.
Грип краще попередити, ніж лікувати!
Лікар-епідеміолог облсанепідстанції В.Кірієнко
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.