Завершився традиційний туристично-краєзнавчий зліт. ВІДЕО
П’ять днів юні туристи випробовували себе на міцність краєзнавчими і спортивними змаганнями, вчилися облаштовувати побут у природних умовах і закріплювали знання, які протягом року опановували в гуртках центру.
До чернігівських школярів традиційно долучилися ковчинські та лемешівські. Діти сприймають зліт як розвагу, а от організатори ставлять перед собою важливу мету – виховати здорову націю.
Чаювання – це практично єдина можливість для юних туристів зібратися командою і поговорити, наприклад, про враження, каже учасник змагань Євген Пармьонов. Бо всього за п’ять днів зльоту вихованці Чернігівського центру дитячого та юнацького туризму й екскурсій мають пройти майже 10 краєзнавчих, туристичних і спортивних змагань. Відпочивають тут лише одиниці.
Для дітей традиційний щорічний зліт – це як випробування на міцність: вони сплять у наметах, самі готують собі їжу та ще й заробляють бали для команди. Чи не найскладніший конкурс – «Туристичний побут». Дівчата і хлопці мають ретельно прибирати свої табори і не смітити біля них протягом дня, інакше перемога команді навряд чи світить.
Поки одні гуртківці заробляють бали команді віником і ганчірками, інші виборють першість у краєзнавчих і спортивних змаганнях. Всі діти досконало знають техніку пішохідного і велосипедного туризму, вільно орієнтуються на місцевості. Цим юним туристам по зубах навіть такі екстремальні конкурси, як скелелазіння. За додаткові бали для своєї команди школярі сміливо підкорюють імпровізовані гірські вершини.
Але найхвилюючий день у таборах – це, звісно, останній, коли командам дають нагороди. У цьогорічному 15-му туристично-краєзнавчому зльоті взяли участь більше сотні вихованців центру дитячого та юнацького туризму й екскурсій. Свої знання, вміння та навички, отримані в центрі, 28 дитячих команд успішно закріпили на практиці.
І хоч після змагань гуртківці згортають свої туристичні справи і їдуть додому, їх активне життя на цьому не завершується. Протягом літа на них чекають справжні туристичні походи Україною.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.