1 квітня – Міжнародний день птахів
Птахи існують на планеті понад 150 мільйонів років. Пташиний світ Чернігівщини дуже різноманітний, він нараховує 289 видів, з яких 45 є осілими, а решта - прилітають на гніздування, або зустрічаються під час весняного-осіннього перельотів.

Після довгої зими птахи повертаються до нас і живуть поруч усе літо, будуючи гнізда і вигодовуючи пташенят. Їх можна побачити й почути скрізь: у парках, скверах, садах, лісах, на полях, біля водойм, у містах і селах.
Неоціненну користь приносять птахи людині. З усіх видів птахів нашого регіону, 51 вид занесений до Червоної книги України. Це, скажімо, лелека чорний, журавель сірий, скопа, підорлик малий, беркут, орлан–білохвіст, тонкодзьобий та великий кроншнепи, кулик–сорока, поручайник, пугач, очеретянка прудка та інші.
У ході своєї життєдіяльності птахи пристосувались до життя в найрізноманітніших умовах. Їхній зовнішній вигляд, будова дзьоба, ноги і інші частини тіла відрізняються великим різноманіттям. Свої гнізда влаштовують зазвичай на деревах, в дуплах, на скелях, острівцях, у траві, на землі. Нерідко займають готове гніздо, збудоване іншим видом птахів. Одна і та ж пара з року в рік може гніздитися на одній і тій же гніздовій ділянці.
Птахи також сприяють розселенню дерев та кущів. Наприклад, сойка годується не тільки комахами та гризунами, восени вона збирає про запас жолуді, розносячи їх по лісу, ховаючи біля пнів, під листям та в інших місцях. Птахи знищують не тільки шкідливих комах, але й багато шкідливих гризунів, які часто завдають суттєвих збитків урожаю сільськогосподарських культур.
Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації звертає увагу людей на проблеми збереження пташиного світу і закликає бути самосвідомими та дбати про збереження та охорону тваринного світу та навколишнього природного середовища.
Довідково: вперше Міжнародна конвенція по охороні птахів була підписана 1 квітня 1906 року. Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера».
І. Дусь, головний спеціаліст відділу природно-заповідного фонду та екомережі Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).