Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 січня, 18:16:28

12 березня - Прокіп Перезімній, Дорогорушітель

12.03.2013   07:53Агенцiя

У цей день згадують преподобного Прокопія Декаполита – сповідника, який жив у 8 столітті.

На Прокопа, як правило, наступала справжня весна, сніг танув, зимові дороги переставали існувати. У народі говорили: “Прокіп Зимовий дорогу прокопав, а Прокіп Перезімній руйнуватиме”; “Прокіп дорогу рушить, а сам в заметі застряг”; “На Прокопія сніг лежав-лежав, а потім в річку втік”.

Тому, перш ніж виїхати з двору, слухали дорогу: чи надійна. Також прислухалися до капели: якщо вона була багатою, в довгий шлях краще було не вирушати.

Зате при гарній капели можна було збиратися в ліс полювати на зайців. У мисливців, до речі, були свої прикмети: якщо заєць перебіжить дорогу – це до невдачі, а якщо те ж саме зробить собака – біди не буде, але і великого успіху теж.

Селяни спостерігали за вербою. Якщо її нирки починають розпускатися з маківки, то починати сіяти краще раніше. А ось якщо верба на маківці пушіться не поспішає, то хорошим буде другий посів. Чекали і пролісків: як тільки вони з’являлися – це означало, що пора починати оранку.

Останні новини Чернігівщини

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій 09:27

Чернігівські редактори про новий закон “Про медіа” чули, деякі вже почали ознайомлюватися та вивчати як він вплине в подальшому на роботу. Більшість позитивно сприймають головну ідею нового закону - впорядкування діяльності різних видів медіа в Україні. Водночас, висловлюють застереження щодо реалізації на практиці окремих норм закону, зокрема, щодо створення наглядових рад для комунальних ЗМІ та наскільки суттєве стане посилення державного регулювання і впливу на редакції, в тому числі на онлайн медіа.

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти 09:20

Сьогодні до одного з підрозділів Прилуцького районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області на екскурсію завітали ліцеїсти варвинського ліцею №2.

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року»

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року» 09:10

Чернігівська міська ЦБС оголошує прийом заявок на участь у щорічному літературному конкурсі «Книга року-2022». До участі запрошуються автори книг, виданих у 2022 році, а також рукописів, які ще не вийшли друком.

 Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL»

Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL» 09:08

Жителі Киїнської громади, які відновлюють зруйновані чи постраждалі через війну оселі, отримали сьогодні мінеральну вату для утеплення.