Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:33:22

Зустрічаємо Новий рік згідно з прикметами

29.12.2012   12:13Агенцiя

З настанням Нового року кожен з нас пов'язує найсвітліші мрії та благі помисли. В давнину, для того щоб новий рік став вдалим і щасливим, і все, про що мріється, збулося, люди намагалися дотримуватися певних правил, старовинних обрядів і традицій.

Так, напередодні Нового року прийнято позбавлятися старих речей. Попрощатися з усім непотрібним, а разом з ним - і з усіма неприємностями. З цією ж метою також можна взяти старий календар, перев'язати його вовняною ниткою і спалити зі словами: "Гори, гори, календар, вогнем минулі нещастя і нехай вони більше ніколи не повертаються!".

Особливе місце в новорічних повір'ях займає символ свята - ялина. Давньогерманські перекази розповсюдили по всьому світу традицію прикрашати на Новий рік ялинку, але мало хто знає, чому. Вірили, що своїми колючими гілками це дерево здатне відігнати нечисту силу, яка у новорічну ніч поводиться особливо сміливо. Адже, якщо не вжити запобіжних заходів, темна сила забереться в дім, і до наступного року її вже не виженеш. На Русі смерекові гілки встановлювали з боків ополонки на Хрещення, після чого клали за образи і під дах - від стихійних лих, пожеж та інших неприємностей.

Відповідно до однієї з різдвяних легенд, ялина вкрила Богородицю під час її втечі з Христом в Єгипет, і за це отримала винагороду - залишилася навічно зеленою. Якщо вірити сучасним езотеричним дослідженням, ялина допомагає позбавитися від енергетичного сміття, що нагромадилося в будинку за рік. Дерево вбирає негативну енергію і перетворює її на нейтральну, але як тільки ялинка почне засихати і обсипатися, потрібно винести її з квартири, інакше деревце стане заново виробляти поглинений негатив.

На новорічні свята слов'яни прикрашали свої будинки і гілками інших дерев. Соснові гілки з шишками принесуть в сім'ю спокій і умиротворення, лавр забезпечить досягнення успіху в науках і мистецтвах, а гілка пальми принесе перемогу у важливих справах.


Стародавні слов'яни намагалися дотримуватися таких відомих прикмет:

Надягти що-небудь нове, щоб весь рік ходити в обновках,

Першим день нового року провести весело, щоб весь рік був радісним,

Приготувати до святкового столу якомога більше страв і ласощів, щоб увесь рік жити в достатку,

Не позичати гроші під Новий рік, роздати всі борги - щоб більше не бути в боргах.

Нарешті, коли ж, як не в Новий рік, виконуються бажання?! Перед тим як сідати за новорічний стіл, напишіть на маленькому аркуші паперу свої заповітні бажання, і коли почнуть бити куранти почнуть, спаліть листок, попіл висипте в келих із шампанським і випийте. Встигли до останнього удару годин? Ваші бажання вже здійснюються!
 А перед сном зробіть 12 маленьких карток, напишіть на кожній по своїй мрії, і, змішавши, покладіть під подушку. Вранці дістаньте навмання три картки. Написані на них бажання, як у відомій пісні, обов’язково  збудуться!

Новорічні прикмети:
Напередодні Нового року не залишай жодної незакінченої хатньої справи;
***
 Першого дня не берися за ніяку роботу - бо весь рік тяжко працюватимеш;
***
 Перевдягнися у все нове, щоб протягом року були обновки;
***
 Не починай Новий рік з боргів, аби не розплачуватись весь рік;
***
 У ніч на Новий рік зроби тим, хто потребує допомоги, подарунки : доля віддячить тобі;
***
 Як буває на Новий рік, то так буде і цілий рік;
***
 У ніч перед Новим роком треба спати без подушок, щоб цілий рік не боліла голова;
***
 Не можна на Новий рік плакати, бо увесь рік плакатимеш.


http://vidido.ua/index.php/pogliad/article/zustrichaemo_novii_rik_zgidno_z_prikmetami/

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.