Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:47:41

Що турбує чернігівську молодь?

19.12.2012   11:52Агенцiя

Працевлаштування, погана поінформованість і пасивність – ці три речі викликають найбільше дискусій серед чернігівської молоді та експертів. Такі висновки аналітичного дослідження, яке презентував Клуб молодого політолога 18 грудня під час круглого столу “Що турбує чернігівську молодь?”.

За ініціативи Клубу молодого політолога в Чернігові було проведено аналітичне дослідження на тему: “Що турбує чернігівську молодь?”. Було проведено 2 фокус-групи: експертна і молодіжна. Учасники дослідження зійшлися в думці, що головна проблема для чернігівської молоді – це адекватне працевлаштування. З цього витікають проблеми забезпечення житлом, організації дозвілля, соціальної активності молоді. Окремо учасники дослідження виділили проблеми безідейності та поганого рівня поінформованості молоді про свої можливості та перспективи. Проблема працевлаштування призводить також до виїзду активної молоді за кордон або в Київ.

Основною причиною проблем, пов’язаних з працевлаштуванням учасники дослідження назвали освіту і профорієнтацію. Учасники фокус-груп вважають освітню систему застарілою і не пристосованою до потреб ринку праці. Працевлаштування після закінчення ВНЗ також ускладнене недостатнім рівнем комунікації з роботодавцями.

Серед шляхів вирішення проблем молоді були названі:
– налагодження ефективної комунікації між ВНЗ та роботодавцями,
– покращення системи профорієнтації,
– збільшення об’ємів студентської практики та внесення її до трудової книжки (досвід для працевлаштування),
– пропагування робітничих спеціальностей,
– виховання лідерів та заохочення ініціативності молоді,
– пільги та інформаційні кампанії для молодих підприємців,
– просвітницькі кампанії про можливості та перспективи молоді (створення Молодіжного інформаційного центру),
– делегувати більше повноважень місцевого самоврядування молодіжним громадським організаціям,
– розвиток неформальної освіти, доступних тренінгів,
– зменшення кількості ВНЗ,
– збільшення кількості міжнародних студентських обмінів.

Вирішенням проблем молоді, на думку учасників дослідження, в першу чергу має займатись держава, проте низько оцінили державну молодіжну політику. Серед негативних чинників: нестабільність державних структур у сфері молодіжної політики, відсутність стратегічного бачення розвитку сфери, нереальність та відсутність фінансування державних програм, відсутність міської програми розвитку молоді.

На основі досліджень та дискусій під час круглого столу будуть розроблені рекомендації для покращення міської молодіжної політики.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.