Що турбує чернігівську молодь?
Працевлаштування, погана поінформованість і пасивність – ці три речі викликають найбільше дискусій серед чернігівської молоді та експертів. Такі висновки аналітичного дослідження, яке презентував Клуб молодого політолога 18 грудня під час круглого столу “Що турбує чернігівську молодь?”.

За ініціативи Клубу молодого політолога в Чернігові було проведено аналітичне дослідження на тему: “Що турбує чернігівську молодь?”. Було проведено 2 фокус-групи: експертна і молодіжна. Учасники дослідження зійшлися в думці, що головна проблема для чернігівської молоді – це адекватне працевлаштування. З цього витікають проблеми забезпечення житлом, організації дозвілля, соціальної активності молоді. Окремо учасники дослідження виділили проблеми безідейності та поганого рівня поінформованості молоді про свої можливості та перспективи. Проблема працевлаштування призводить також до виїзду активної молоді за кордон або в Київ.
Основною причиною проблем, пов’язаних з працевлаштуванням учасники дослідження назвали освіту і профорієнтацію. Учасники фокус-груп вважають освітню систему застарілою і не пристосованою до потреб ринку праці. Працевлаштування після закінчення ВНЗ також ускладнене недостатнім рівнем комунікації з роботодавцями.
Серед шляхів вирішення проблем молоді були названі:
– налагодження ефективної комунікації між ВНЗ та роботодавцями,
– покращення системи профорієнтації,
– збільшення об’ємів студентської практики та внесення її до трудової книжки (досвід для працевлаштування),
– пропагування робітничих спеціальностей,
– виховання лідерів та заохочення ініціативності молоді,
– пільги та інформаційні кампанії для молодих підприємців,
– просвітницькі кампанії про можливості та перспективи молоді (створення Молодіжного інформаційного центру),
– делегувати більше повноважень місцевого самоврядування молодіжним громадським організаціям,
– розвиток неформальної освіти, доступних тренінгів,
– зменшення кількості ВНЗ,
– збільшення кількості міжнародних студентських обмінів.
Вирішенням проблем молоді, на думку учасників дослідження, в першу чергу має займатись держава, проте низько оцінили державну молодіжну політику. Серед негативних чинників: нестабільність державних структур у сфері молодіжної політики, відсутність стратегічного бачення розвитку сфери, нереальність та відсутність фінансування державних програм, відсутність міської програми розвитку молоді.
На основі досліджень та дискусій під час круглого столу будуть розроблені рекомендації для покращення міської молодіжної політики.
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.