У Чернігові відбулася конференція з безбар’єрності
На регіональному заході з безбар’єрності, що відбувся з ініціативи руху Зе!Жінки, в обласному центрі відбулися тематичні дискусії та презентовано Довідник безбар’єрності.

Це концептуально нова реальність для нашої держави, новий сучасний етап розвитку України, де кожен має рівні права та можливості, тож не має бути жодних перешкод чи бар’єрів.
«Безбар’єрність – це рівні можливості й доступність для всіх людей. Це не просто довідник, це – дорожня карта, що розкриває нові реалії, коли в центрі уваги саме людина. Довідник – це посібник із коректного спілкування, де немає слів чи фраз, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп», – зазначила обласна лідерка «Зе!Жінки» Чернігівщини Олеся Кісленко.
Маломобільні групи повинні мати доступ до всіх об’єктів інфраструктури, жодної дискримінації за будь-якими ознаками – це лише невеликий відсоток того, що потрібно впровадити в нашому суспільстві. Цей список дуже великий, але починати треба з того, щоб прибрати бар’єри саме в наших думках.
Початок цього шляху обговорили з представниками обласної військової адміністрації, народними депутатами від «Слуги Народу» Олегом Семінським та Сергієм Гривком, головою облради від «Слуги Народу» Оленою Дмитренко, представниками громадських організацій, спілок, органів місцевого самоврядування та бізнесу.
«Говорячи про безбар’єрність, одразу спадає на думку фізична, тобто можливість кудись потрапити без перешкод, пересуватися всіма шляхами без обмежень. Звісно, і над цим потрібно працювати, але загалом питання значно ширше. До всього, свої корективи внесла війна, до наявних викликів додалося облаштування укриттів. Маємо думати й про реабілітацію наших захисників та захисниць, повернення їх до нормальних умов життя», – прокоментував підписання Декларації «Про підтримку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні» В’ячеслав Чаус, голова Чернігівської ОВА, голова обласної організації «Слуги Народу».
Останні новини Чернігівщини
В області створюють систему підтримки людей, які зазнали сексуального насильства, пов’язаного з війною 14:08
Жінки та діти складають переважну більшість серед тих, на кому негативно позначаються збройні конфлікти, включаючи біженців і вимушених переселенців. Чернігівська область є прикордонною. В регіоні велись активні бойові дії, частина території перебувала в окупації. Тому тема підтримки постраждалих від сексуального насильства є дуже актуальною.
У Чернігові поліцейські ліквідували підпільний цех та вилучили понад 11 тонн етилового спирту 11:25
В ході реалізації оперативної інформації оперативники карного розшуку та управління стратегічних розслідувань поліції Чернігівщини спільно зі співробітниками Чернігівського райуправління поліції виявили підпільний цех з фасування етилового спирту в промислових масштабах. Загалом поліцейські вилучили понад 11 тонн етилового спирту.

Поскаржитися на зачинене укриття можна до поліції 11:20
Якщо укриття зачинене —подати скаргу можна до Нацполіції на лінію «102».

«ВІЙНА». Прем'єра на завершення 97-го театрального сезону 11:05
28 червня о 18.00 год. Чернігівський драмтеатр ім.Т.Г.Шевченка запрошує на прем’єрний показ вистави «Війна» https://teatr.cn.ua/repertuar/vijna/ , поставленої молодим режисером Олексієм Трішкіним за п’єсою сучасного шведського драматурга Ларса Нурена.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:53
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 1 пожежу та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.